Probleme Tehnice

Discutii generale pe subiecte cu profil tehnic. Exemplu: discutii legate de diverse probleme software/hardware cu calculatorul, camera, internetul etc. Orice alte discutii pe teme tehnice sunt binevenite.

Mesajde webmaster73 » 18 Dec 2015, 12:40

Buna ziua , de ceva timp am o problema cu site-urile , mai exact am un I5 , Memory 8192 RAM
AM Very Soft cu licenta cumparata toate bine si frumoasa. Lucrez pe islive si xcam cu streamer pe ultimul .Toate bine si frumoase dar cand incepe traficul pe islive de exemplu atunci cand imi intra pe xcam imi sunt scosi ceilalti de pe islive si vice versa.Sincer sunt disperata nu inteleg ce naiba are, ca nu pot sa stau doar pe unul .Am incercat cu Chrome Modzilla EI , sunt disperata , As aprecia daca aveti timp sa m-a lamuriti ,ca ajung sa capiez de nervi.Multumesc frumos o zi frumoasa
webmaster73

Mesajde YZF » 23 Dec 2015, 11:04

Ar fi fost de ajutor mai multe informatii, i5-uri sunt multe, iar unele i5-uri sunt fie vechi fie pot fi i5-uri de laptop care majoritatea sunt facute pentru un consum mic de energie dar implicit si performante limitate.

O alta posibila problema ar putea fi internetul.

O alta posibila problema ar putea fi load-ul pe care il ai tu pe resursele pc-ului (ce mai tii deschis in paralel); poti avea cel mai puternic i7k, dar daca fie il omori cu load-ul paralel (programe deschise simultan) fie ii faci bottleneck (dop) pe undeva: placa, ram, hdd, racire, net atunci tot o sa ai probleme.
YZF

Înapoi la Discutii Tehnice

• { RELATED_TOPICS }
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj