Probleme sunet logitech c920

Discutii generale pe subiecte cu profil tehnic. Exemplu: discutii legate de diverse probleme software/hardware cu calculatorul, camera, internetul etc. Orice alte discutii pe teme tehnice sunt binevenite.

Mesajde guzganelu » 26 Iul 2013, 22:15

Buna,a intampinat careva dintre voi probleme cu sunetul???am aceasta problems la 3 calc cu aceeasi configuratie,numai merge sunetul la logitech...am dezinstalat softul,reinstalat,mutat usb-ul in alt port....sa rezolvat pentru o zi...a doua zi aceeasi problema si nu reusesc sa gasesc problema.....
momentan folosesc microfonul,dar cei de la jasmin spun ca nu e ok,ca ar trebu sa folosesc sunetul camerei....
daca m'ati putea ajuta cu un sfat,v'as fi vesnic recunoscatoare:)
multumesc frumos
guzganelu

Mesajde alexandra1234 » 30 Iul 2013, 19:58

Buna

nu exista mar elucru de facut , decat sa scoti camera dintr-un port usb sa il incerci in altul
click drepta pe iconita de sunt mergi la recording devices si acolo vezi daca ai bifat default la microfon c920 si daca liniutele din dreapta sunt vezi sau se inverzesc.
cred ca este un defect de fabricatie de la c920, mie mi-au inlocuit un c920 doar ca le-am scris si facut nist epoze cu produsul.
Nici nu a fost nevoie sa le trimit produsul defect ,
alexandra1234
User Activ
User Activ

Mesajde loryluk » 25 Dec 2013, 22:13

Buna

Am si eu o problema cu sunetul. Sunt pe streamate si de cate ori inchid encoderul trebuie sa schimb cablul de la webcam pe alt usb ca sa mearga. Am incercat pe alte doua pc-uri si..la fel. Am facut proba pe Skype, Messenger si functioneaza normal. Ma ajutat-ti si pe mine. Va multumesc!
loryluk

Mesajde marin » 26 Dec 2013, 00:55

Nu prea vad vreo rezolvare la problema ta, poate doar sa fie de la cablu,asta in caz ca ai prins firul cumva sub birou sau mai stiu eu cum. Asta e situatia fericita, iar cineva caruia nu-i tremura mana poate sa ti-l refaca.
La studio s-a rezolvat problema asta la vreo trei c920-uri, prin cumpararea de microfoane separate.
Iti recomand microfoanele acelea cu buton on/off, te scuteste de umblat prin setari cand vrei sa nu mai "dai" temporar sunet.
http://www.azerty.ro/accesorii/-njoy-stillo
http://www.azerty.ro/accesorii/-a4tech-microfon-mi-10
Nu stiu cat de fiabile sunt, dar stiu ca am avut un microfon Logitech care arata cam ca cele din link-urile de mai sus, si s-a stricat.
marin
User Junior+
User Junior+

Mesajde loryluk » 26 Dec 2013, 12:08

Salut

Multumesc mult Marin. Cred ca pentru moment am sa folosesc metoda microfon separat. Bafta la $$$.
loryluk

Înapoi la Discutii Tehnice

• { RELATED_TOPICS }
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj