Probleme Streamate

Discutii generale pe subiecte cu profil tehnic. Exemplu: discutii legate de diverse probleme software/hardware cu calculatorul, camera, internetul etc. Orice alte discutii pe teme tehnice sunt binevenite.

Mesajde tehnic.studio » 17 Dec 2014, 22:25

Buna seara!
Am un mic studio si de cateva zile primesc de la streamate urmatorul mesaj:

We are contacting you with a warning as a result of your actions.
You cannot use a cam splitter when streaming on Streamate.
This is NOT acceptable and is clearly explained in the rules of the site,
which the performer agrees to every time they log in. Please consider this
a warning. Should we see this type of activity happen again, the account
will be closed permanently.

Folosim webcamsplitter si lucram asa pe streamate de cativa ani, niciodata nu am avut probleme. Avand in vedere ca este unul dintre site-urile cu cel mai mare trafic la noi in studio nu as vrea sa renuntam la el, dar nici sa riscam conturi de model inchise. Nu putem lucra doar pe el, exclusiv. Ce e de facut? A mai primit cineva un mail asemanator? Citesc regulile lor si nu gasesc nimic legat de splittere si exclusivitate, iar raspunsurile lor sunt foarte scurte gen "you are not allowed" si atat. Am incercat sa obtin un contact de la ei ca sa pot purta un dialog pe skype, insa cei de la suport nu vor comunice prea mult.
Sper ca cei aflati in situatii asemanatoare sa ma poata ajuta cu un sfat.
Multumesc anticipat si bafta tuturor!
Mircea
tehnic.studio

Mesajde googlefun » 18 Dec 2014, 05:04

Salutare , Tehnic.studio@

Se pare ca nu ai citit ce sa mai scris pe subiect ,altii fiind atentionati de prin septembrie .Uita-te aici , te rog : probleme-streamate-cam-splitter-t15041.html

Incearca sa iei legatura cu cei din topic ,care au intampinat aceeasi problema.Dintre toti ,doar svideo@ a specificat in alta postare -cum ca- a renunatat la colaborarea cu ei pt acest motiv .
googlefun
VETERAN
VETERAN

Înapoi la Discutii Tehnice

• { RELATED_TOPICS }
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj