Probleme streamate?

Discutii generale pe subiecte cu profil tehnic. Exemplu: discutii legate de diverse probleme software/hardware cu calculatorul, camera, internetul etc. Orice alte discutii pe teme tehnice sunt binevenite.

Mesajde cobra1981 » 14 Sep 2012, 10:49

Hello all

De doua zile in cursul noptii dupa ora 3 streamate-ul sacadeaza,se blocheaza membrii nu pot intra in pvt numai probleme...tine pana pe la 5 6 dim...in timpul zilei totul ok....A doua seara la fel,in timpul zilei perfect...acum a treia zi si in timpul zilei ...Prima data crezand ca e de la internet am pus sesizari la ei.au facut verificari si totul e ok...pe alte siteuri nu am avut plangeri deci banuim ca e de la streamate problema.Mai precizez ca setari sunt facute cele de la supportu lor...pana acum totul a mers bine...a mai patit cineva?aa daa si am intrat online din doua locatii din oras si la fel era...Ma gandisem intr-un timp ca cei de la Rds mint sau ceva de genu...Alta chestie culmea e ca am trimis mai multe persoane pe site la alte fete si au zis ca ele nu au probleme...doar la fetele de la noi din studio...si de la locatia noastra personala...Chiar nu stim ce sa mai facem?...vroiam sa aflam macar daca la voi e totul ok sau doar noi ne confruntam cu problema asta...

Va multumim anticipat:)
cobra1981
User Avansat
User Avansat

Mesajde tiska » 14 Sep 2012, 11:01

La noi la fel. Tocmai am verificat pe site mai multe fete din europa centrala si de est si toate se misca la fel de prost. Pana si fetele de la celebrul studio din bucuresti care lucreaza numai cu stream la fel de nasol se misca. In schimb, tipele din US se misca superb.
tiska

Mesajde cobra1981 » 14 Sep 2012, 11:07

Da stiu am vazut si noi...incepusem sa ma ia paranoia cum ca au ceva cu noi(personal)...oare ce e de facut?noi am scris la ei dar pana acum nimic...asteptam...e chiar nasol ca e siteul nostru de baza
cobra1981
User Avansat
User Avansat

Mesajde joesancez » 14 Sep 2012, 11:23

cobra1981 scrie:setari sunt facute cele de la supportu lor...pana acum totul a mers bine...a mai patit cineva?.....vroiam sa aflam macar daca la voi e totul ok sau doar noi ne confruntam cu problema asta...

Chiar nu stim ce sa mai facem?

Cu toate ca deja a confirmat tiska vreau sa precizez ca si eu am observat aceasta situatie,

Nu prea ai ce sa faci decat sa ii intrebi ce se intampla si sa astepti rezolvarea. Intre timp pui modelele sa-si indrepte atentia catre alte siteuri.

Sa ne anunti ce au raspuns cei de la site in legatura cu problema aceasta.
joesancez
VETERAN
VETERAN

Mesajde cobra1981 » 14 Sep 2012, 11:40

joesancez scrie:
cobra1981 scrie:setari sunt facute cele de la supportu lor...pana acum totul a mers bine...a mai patit cineva?.....vroiam sa aflam macar daca la voi e totul ok sau doar noi ne confruntam cu problema asta...

Chiar nu stim ce sa mai facem?

Cu toate ca deja a confirmat tiska vreau sa precizez ca si eu am observat aceasta situatie,

Nu prea ai ce sa faci decat sa ii intrebi ce se intampla si sa astepti rezolvarea. Intre timp pui modelele sa-si indrepte atentia catre alte siteuri.

Sa ne anunti ce au raspuns cei de la site in legatura cu problema aceasta.

Ms mult de confirmare Joe :) normal ca voi posta aici tot ce se intampla ...sper sa se remedieze cat mai repede...
cobra1981
User Avansat
User Avansat

Mesajde cobra1981 » 15 Sep 2012, 08:05

Are you using wifi when streaming? If so, please connect your internet cable to your computer. Are you trying to trying to stream using the HD encoder? You can try lowering your bit/frame rate to 600/12. If you're not streaming in HD, you may try lowering your quality settings? this is located in the drop down menu, located on the upper left hand corner of the performance page, above your chat window.

Also, make sure that you have the latest version of Adobe Flashplayer.

If this does not help, run a speed test and let us know what the upload speed is.

Streamate Performer Support
smsupport@streamate.com

Asta am primit de la ei deocamdata...acest mail il primesc de fiecare data cand fac vreo sesizare tehnica...deci nu este ceva relevant...am explicat totul ca nu e de la noi...acum asteptam
cobra1981
User Avansat
User Avansat

Mesajde IsaGlamChat » 15 Sep 2012, 10:54

cobra1981 scrie:
Are you using wifi when streaming? If so, please connect your internet cable to your computer. Are you trying to trying to stream using the HD encoder? You can try lowering your bit/frame rate to 600/12. If you're not streaming in HD, you may try lowering your quality settings? this is located in the drop down menu, located on the upper left hand corner of the performance page, above your chat window.

Also, make sure that you have the latest version of Adobe Flashplayer.

If this does not help, run a speed test and let us know what the upload speed is.

Streamate Performer Support
smsupport@streamate.com

Asta am primit de la ei deocamdata...acest mail il primesc de fiecare data cand fac vreo sesizare tehnica...deci nu este ceva relevant...am explicat totul ca nu e de la noi...acum asteptam

Cine mai spune ca adminii de pe jasmin sunt tampiti si nu ajuta modelele ii trimit la astia de pe streamate:))Cred ca au robot si cum primesc un e-mail...ia fraiere raspuns :lol:
Now on topic,nu stiu daca are vreo relevanta dar si la noi se intampla fenomenul deci problema este de la ei clar,ieri au fost probleme all day,azi este okay pana acum,eu cand le-am dat email mi-au raspuns ca trebuie sa am calc I7,f funny pentru ca noi pe I7 lucram,se vor rezolva probabil cand vor vedea ca scade cascavalul :P
IsaGlamChat
VETERAN
VETERAN

Mesajde cobra1981 » 18 Sep 2012, 20:39

Asa e Poca,macar Jasminul are ceva live...cand ceva nu merge bine macar te descarci pe ei:)))...aici stai si astepti nu prea ai ce faci doar sa te descarci pe oamenii din jurul tau :) ...Tin sa mentionez ca totul a revenit(deocamdata) la normal...Speram sa nu mai fie probleme :) ....Multumesc celor ce au scris si pe Pm ...am primit niste lamuriri foarte "profunde"...cume cu internetul cu buclele ce se fac si am inteles ca de fapt nu e nici vina noastra si nici vina siteu-lui :) ...Sa spearm ca totul va fi bine de acum

Va multumesc la toti si spor la $$ :)
cobra1981
User Avansat
User Avansat

Mesajde carla_sweet » 21 Sep 2012, 16:12

buna! am si eu o nelamurire in ceea ce priveste acest site Streamate,am mai lucrat pe el 8 luni,si am primit gold swou intr-o saptamana lucram din studio,acum lucrez de acasa de 3 luni si nu primesc gold swou,am toate criteriile cerute de ei,nu inteleg,le-am trimis aproape in ficare saptamana sa imi activeze acest gold,si ei imi dau mesaj care cu siguranta este automat,sa indeplinesc minim criteriile lor ,HD ENCODER,5 STELE,AUDIO BUN..ETC ,AM TOT SI TOT NU PRIMESC ,STIE CINEVA CE ANUME MAI TREBUIE?
DACA MA POATE LAMURI CINEVA CARE CUNOASTE I-ASI FOARTE RECUNOSCATOR
vA MULTUMESC CU RESPECT CARLA
carla_sweet

Mesajde cobra1981 » 22 Sep 2012, 09:38

carla_sweet scrie:buna! am si eu o nelamurire in ceea ce priveste acest site Streamate,am mai lucrat pe el 8 luni,si am primit gold swou intr-o saptamana lucram din studio,acum lucrez de acasa de 3 luni si nu primesc gold swou,am toate criteriile cerute de ei,nu inteleg,le-am trimis aproape in ficare saptamana sa imi activeze acest gold,si ei imi dau mesaj care cu siguranta este automat,sa indeplinesc minim criteriile lor ,HD ENCODER,5 STELE,AUDIO BUN..ETC ,AM TOT SI TOT NU PRIMESC ,STIE CINEVA CE ANUME MAI TREBUIE?
DACA MA POATE LAMURI CINEVA CARE CUNOASTE I-ASI FOARTE RECUNOSCATOR
vA MULTUMESC CU RESPECT CARLA

Pai nu trebuie sa faci nimic :) ei te selecteaza...sincer e cam acelasi lucru cu partychat...nu inteleg diferenta...oricum sa stricat mult siteul de cand cu party si gold show...pacat de membri ca incet incet se degradeaza tot mai mult
cobra1981
User Avansat
User Avansat

Mesajde XBizNew » 22 Sep 2012, 16:54

Buna ziua,intru si eu in discutie despre acest site STREAMATE,dar cu o altfel de problema,si anume: lucrez ca model doar pe site ul Livejasmin,si intr o zi a venit un membru si mi a spus ca cineva pune video cu mine pe siteul STREAMATE,am fost sa verific imediat crezand ca vreo fata ceva imi foloseste poate o poza ceva de genul cum se mai intampla ,dar de fapt problema este mult mai grava. Pe acest site STREAMATE, cineva care are un cont banuiesc la GIRL, m a inregistrat video din free si private ul meu de pe Livejasmin, avand mai multe inregistrari cu persoana mea pe care le foloseste in fiecare zi cu contul respectiv pe siteul STREAMATE. Precizez ca in filmuletele video pe care le foloseste in free si private, apar foarte clar cu fata(chipul) meu, si goala in private bineinteles. Deci mai pe romaneste cineva face bani pe munca mea, si pe prostia unor membri care intra in private, fara sa si dea seama ca acolo este un video pus ...Ideea este ca am incercat sa fac ceva,sa opresc jucaria celor care m au inregistrat si acum fac bani cu imaginea mea,dar nu am reusit pana acum, am trimis la STREAMATE o cerere tip dmca postata de GlamourFoto(caruia ai multumesc),la care am adaugat o multime de print screenuri cu imaginea video care este pusa in free si privatul de pe STREAMATE in care apar eu care nu am nici o legatura cu acest site, si singurul raspuns a fost ca vor investiga cazul, dar de o luna de zile nu sa intamplat nimic, contul respectiv este activ si in fiecare seara cineva pune video in LIVE CAMERA FEED,si face private !!! Va rog sa ma ajutati cu un sfat ce as putea sa mai fac ca sa opresc aceasta golanie ! Multumesc anticipat celor care vor avea bunavointa sa ma ajute cu un raspuns...
XBizNew

Mesajde IsaGlamChat » 22 Sep 2012, 20:45

Iti spun eu ce sa faci si dai un suc:)Da un e-mail la ei in care iti atasezi actele nu print screenuri ,buletinul si poza cu buletin in mana digitale si screennameul respectiv,nu trebuie sa scrii prea mult pentru ca sunt idioti ,cu cat emailul este mai detaliat cu atat mai mult va dura sa-l inteleaga deci '' buna ziua ,numele este cutare si va rog sa-mi inchideti screenul xxxx,mai jos va atasez actele pentru a demosntra ca cineva face frauda pe actele mele printr-o inregistrare distribuita ilegal pe sitele Dvs,in consecinta cer inchiderea screenului,in caz contrar voi lua masurile legale care se impun in astfel de cazuri,va multumesc bla bla''.Iti garantez ca-l vor inchide.
bafta!
P.S.Am vzt jumate de ifriends cu inregistrari in streamate,au fugit imputitii de pe adultwork si s-au bagat pe streamate :evil:
adresa smsupport@streamate.com
P.S.2Daca nu-ti inchid in maxim 4 zile scrie-mi pe PM si te ajut dar nu cred sa fie probleme.
IsaGlamChat
VETERAN
VETERAN

Mesajde XBizNew » 22 Sep 2012, 21:54

Iti multumesc mult Pocahontas, dar cu actele m ai lovit exact unde ma doare, banuiesc ca vor inchide contul daca as trimite actele mele scanate la ei, am omis sa spun ca chiar mi au cerut asta in mail ,dar cum as putea eu sa am incredere (sa le trimit lor CI si alte date personale de ale mele) intr un astfel de site care primeste mura in gura tot cazul ca pe contul X se pune video, si eu sant ASTA uitati unde ma gasiti, le am pus tot la dispozitie , link cu contul meu de pe Livejasmin, exact modelul de plangere DMCA postat de GlamourFoto si completat cu toate datele necesare ?! Cine sant ei pentru mine ca sa detina actele mele scanate??! Da, mi se pare si un site(STREAMATE) foarte serios ca sa am incredere in ei...Pai eu le am am spus cine sunt, eu cred ca ar fi fost mult mai simplu sa intre un admin la contul respectiv de pe STREAMATE cand este online si sa verifice in primul rand daca este LIVE transmisia, si in al doilea rand sa verifice daca persoana care apare in free chatul lor cu fata perfect recognoscibil este acceasi persoana care detine acel cont pe siteul lor de 2 lei!!! Eu cred ca asa trebuiau sa decurga lucrurile cel mai firesc la 100000 de sesizari si din partea mea si din partea la enspe mii de membrii(pusi de mine amici) care au intrat in private la modelul respectiv si au gasit video cu mine si s au dus toti la adminii de pe STREAMATE sa le spuna acelasi lucru ca au platit pentru imagini LIVE si au primit in private video !!! ,adminii respectivi au spus ca o sa primeasca banii inapoi si ca vor cerceta cazul !!! Si nu sa intamplat absolut nimic de o luna, atunci eu cum as putea sa am incredere in astfel de oameni respectiv siteul STREAMATE sa le trimit actele mele scanate ?? CUI ???! La niste hoti mana in mana???!? E foarte nasol ce a ajuns sa se intample , ca daca eu am ajuns sa activez(video) pe un site cu care nu am absolut nici o legatura, inseamna ca maine ORICINE poate fii filmat pe ascuns , spre exemplu la coada la paine etc de unii si dupa aia te trezesti ca imaginea respectiva ruleaza non stop pe un astfel de site, si cineva incaseaza banuti stand linistit in spatele la un pc doar butonand putin...Dar ce interes ar avea STREAMATE SA INCHIDA CONTUL RESPECTIV,CARE MAI FACE SI PRIVATE,DECI LE INTRA SI LOR BANI ??? Si eu sa le trimit lor acte ...Multumesc inca odata Poca dar mie treaba asta imi miroase a blat ,deci eu nu o sa trimit niciodata acestui site si acte personale...
XBizNew

Mesajde WinXPfather » 23 Sep 2012, 00:03

Nu te lua dupa poca asta ca te imbarliga. Actele tale nu trebuie sa le trimiti nimanui! Dar nimanui. Ai riscat si cu livejasminul sa stii ca si aia ar putea sa ia un credit cu acetele tale din Antilele mijlocii.

Randul la paine face bani subti pe siteuri sa stii, ca nici randurile astea nu mai sunt cele de alta data. Plimbatul in parc e acum top la incasari. Daca as povesti eu ce am patit cu streamate...
WinXPfather
VETERAN
VETERAN

Mesajde IsaGlamChat » 23 Sep 2012, 00:20

Doamne,mare ti-e gradina :lol: :lol: Sa nu facem confuzie,una este ca sitele nu poate controla toate camerele si alta este sa nu ai incredere sa-ti trimiti actele la ei,sa fim seriosi,este un site pe care se fac huge money daca nu ai stiut si chiar nu sunt probleme de securitate,dimpotriva sunt f securizati,nu exista charge back ,etc.
Iti doresc succes in rezolvarea problemei.
IsaGlamChat
VETERAN
VETERAN

Mesajde carla_sweet » 10 Oct 2012, 11:45

Buna cum pot avea si eu acel |Gold show? sunt de 3 luni pe acest site si fac de acasa si nu mi-au dat acel Gold Show,stie cineva ?,in afara de mesajul care il primesc de cate ori le dau eu mesaj,criterile care le cer ei le am si nimic.......va rog daca ma poate lamuri cineva multumesc o zi buna
carla_sweet

Mesajde anyaa » 12 Oct 2012, 08:07

WinXPfather esti mortal ce raspunsuri dai peste tot:)))))))))))))
anyaa

Înapoi la Discutii Tehnice

• { RELATED_TOPICS }
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj