Probleme streamate - streamray

Discutii generale pe subiecte cu profil tehnic. Exemplu: discutii legate de diverse probleme software/hardware cu calculatorul, camera, internetul etc. Orice alte discutii pe teme tehnice sunt binevenite.

Mesajde adelina22 » 28 Noi 2012, 21:42

Buna, de cateva zile am probleme pe streamate si streamray. in sensul ca atunci cand stau pe HD ( cu adobe flash media encoder) imaginea pe site este intarziata , daca ma ridic in picioare se vede abia dupa 5 minute pe site, daca imi aprind o tigara pe site apare ca fumez dupa ce eu deja am terminat de fumat.cateoadata se decaleaza foarte rau. Am rugat cativa membrii sa ma verifice in free in timp ce vorbeam pe skype cu videocall si mi-au aratat pe monitorul lor. Incasarile au scazut din cauza asta, deoarece probabil membrii vad o imagine care nu se coreleaza cu textul. De la net nu are cum sa fie ca nu am schimbat nimic si totul a mers perfect pana acum o saptamana. Calculatorul e acelasi si merge perfect pe restul. MFC mai pica mai ales seara, dar isi revine si banuiesc ca e ceva de la ei.
Se fac cumva schimbari la streamate si streamray? Mai are cineva problema asta?
O seara buna tuturor!
adelina22

Mesajde anastasia86 » 28 Noi 2012, 23:40

Si la mine e tot asa in ultima saptamana m-a scos din toiul privatului din cauza problemelor tehnice a lor. :D sper sa isi revina,succes!si o seara buna si tie!
anastasia86

Mesajde adelina22 » 29 Noi 2012, 13:04

Cei de la streamray mi-au dat urmatorul mesaj:

Dear Member,

Thank you for your e-mail.

We have had some recent reports of a lag in the broadcaster. Our Programming Department has been notified of the issue and will look into this matter as soon as possible.

For future reference please refer to Bug #MSC-1363.

Nu inteleg , se intampla doar la cateva modele? Sau la toate? Deoarece in ritmul asta toti membrii vor fi nemultumiti. Oare e mai bine sa stau o perioada fara HD? Au mai avut probleme si in anii trecuti si trimiteau mailuri asemanatoare bug xxxx si problema ramanea ( gen scris intarziat sau lipsa de buton privat pentru membrii)
adelina22

Mesajde inocenta » 29 Noi 2012, 19:14

Mie mi-au spus ca e de la providerul nostru de internet din Romania ca de la ei nu e.Dupa 30 de minute de stat de vorba cu ei la concluzia asta au ajuns si nu au ce face.Sunt din ce in ce mai incredibili.
inocenta
User Junior+
User Junior+

Mesajde andromaca_mulge_vaca » 01 Dec 2012, 12:30

Doamne, oare o mai fi vreun site fara magarii?

din motive personale n-am mai intrat online de cand haul, am intrat azi pe streamate, aveam cinci stele curat ( 5 nu 4,5) , am primit inca 2 ratinguri de cinci stele conform listei LOR, am iesit, si acum deschid si vad ca am ...PATRU stele.

mentionez ca in tot timpul cat am fost offline, numarul "fanilor" a crescut (singur, ca eu nu eram pe-acolo) cu vreo o suta , probabil ca asta e motivul pentru care "mi-am luat-o".

te doare capul.
andromaca_mulge_vaca
VETERAN
VETERAN

Mesajde JustModel » 09 Dec 2012, 22:07

am inceput sa lucrez pe streamate de o saptamina, si am 5 pe linie dupa raiting. Si patru stele pe profil. Nu stiu cum numara ei, dar sincer, ma doare in cot de stelele lor)
JustModel
User Activ
User Activ

Înapoi la Discutii Tehnice

• { RELATED_TOPICS }
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj