Probleme streamate si cam splitter

Discutii generale despre activitatea de video chat. Pareri, opinii, intrebari, mod de lucru, povesti, discutii diverse despre siteuri de videochat si despre acest job in general, toate isi au locul in aceasta categorie.

Mesajde jules » 26 Sep 2014, 15:50

Recent am primit email de la streamate ca incalc regulile cu care sunt de acord de fiecare data cand intru online si anume ca folosesc camera splitter si este interzis folosirea unui splitter.SI ca daca il mai folosesc imi vor inchide contul.Voi ati primit un asemenea email?EU nu stiu ce sa fac..momentan nu mai stau cu encoderul pentru a nu folosi splitterul si stau direct pe browser.Folosesc de un an de zile webcam splitter pro si dintr-o data s-au trezit sa imi trimita email.
Nu am trafic deloc din cauza faptului ca nu mai stau cu encoderul :( Oare imi inchid contul daca il voi folosi in continuare?
jules

Mesajde barcelona » 29 Sep 2014, 10:58

Wow,si eu folosesc spilitter dar nu am primit asemenea email.Au inebunit si astia.Nici macar nu le-am citit toate regulile.
barcelona
User Junior
User Junior

Mesajde raulis » 01 Oct 2014, 11:16

Salut,

Si eu am primit mail'uri de la streamate, mi'au fost inchise si conturi de model pe acest motiv, ciudat este ca inca mai am modele care folosesc splitter si nu am primit nici o notificare si conturile lor sunt active.

Mai cunoaste cineva situatia sau ne poate ajuta intr'un fel ? :)
raulis
User Junior+
User Junior+

Mesajde cobra1981 » 09 Oct 2014, 14:03

Hello,

Sunt fan streamate si aceasta problema ma facut sa le dau un mail...acesta e raspunsul lor:
Thank you for writing. We have never allowed splitters, but now we are enforcing it more. If you are found using a splitter you will be suspended and possibly permanently banned. Please let us know if there is anything else we can assist with.

Thanks,

Pana acum nu am avut nici un fel de problema si am lucrat doar cu splitter.Sper sa nu inceapa cu inchideri de conturi :)

O zi buna
cobra1981
User Avansat
User Avansat

Mesajde raulis » 10 Oct 2014, 09:20

Salut Cobra1981 si multumesc pentru interesul acordat.

Intrebarea mea este daca ei isi pot da seama ca folosesti splitter si in cazul in care folosest Adobe FMLE?

Cel putin noi folosim Abobe FMLE (intr'o varianta de soft dezvoltat ptr. Streamate si Cams.com care foloseste tot Adobe FMLE, dar este mult mai usor de folosit de catre modele) ... oare este posibil sa isi dea seama de splitter daca din greseala modelul acceseaza chat-ul in versiunea normala si lasa ca sursa un splitter? altfel nu inteleg de ce doar la o parte din modele am avut ban si conturi inchise

Toate bune
raulis
User Junior+
User Junior+

Mesajde cobra1981 » 10 Oct 2014, 11:33

Salutare Raulis,

Noi de cand au implementat stream-ul prin Fmle,doar pe asta il folosim....dupa cum am mai spus la noi nu au fost nici un fel de probleme. Ar fi bine sa avem parerea unui programator,tehnic care se pricepe cu mult mai bine decat noi. Personal cred ca nu au cum sa vada pentru ca nu se foloseste un soft dedicat(gen Jasmincam) sau nu faci stream direct de pe site-ul lor...

O zi buna
cobra1981
User Avansat
User Avansat

Mesajde raulis » 10 Oct 2014, 11:58

Ok, chiar am sa explic situatia unor programatori si am sa revin cu un raspuns :)

Numai bine
raulis
User Junior+
User Junior+

Mesajde Maleficent » 10 Oct 2014, 14:21

ciudat ..si eu folosesc asa ceva si n-am avut probleme pana acum,sper sa nu am nici pe viitor dar daca ei vor "exclusivitate" probabil am sa folosesc o camera separat si pt streamate ca pt jasmin folosesc deja.
Chiar,pot sa folosesc 3 webcam pe acelasi calc?: :D :D :D :D ...daca toti or sa ceara oarecum exclusivitate pe viitor sa stiu daca pot baga cate o camera in fiecare port usb....
Maleficent
VETERAN
VETERAN

Mesajde Svideo » 10 Oct 2014, 14:34

Si noi am primit mailurile in cauza. Le-am raspuns deschis ca nu ne-ar supara sa le oferim exclusivitate, daca si ei ne pot oferi traficul necesar, la preturile corecte si cu un comision similar celui pe care il platesc modelelor si studiourilor din US (50%). Nu mi-au raspuns :)
Svideo
VETERAN
VETERAN

Mesajde cobra1981 » 10 Oct 2014, 16:29

Svideo scrie:Si noi am primit mailurile in cauza. Le-am raspuns deschis ca nu ne-ar supara sa le oferim exclusivitate, daca si ei ne pot oferi traficul necesar, la preturile corecte si cu un comision similar celui pe care il platesc modelelor si studiourilor din US (50%). Nu mi-au raspuns :)

Nici nu iti vor raspunde :D
cobra1981
User Avansat
User Avansat

Mesajde jules » 10 Oct 2014, 22:39

Eu,dupa ce am primit email de care spuneam cand am deschis postul, am trimis un email dupa o alta adresa de email si cu totul alt ip in care ii intrebam urmatoarele
Hello,
> I was thinking of becoming a chathost on ur website
> but could you please tell me if it is ok that I am a chathost on
> another website and if that is alright, can I use a webcam splitter
> so i can be able to use the external encoder on ur website?
> Best Regards,
iar raspunsul lor a fost:

You can work for whoever you want but we do not allow any camsplitting programs to be used on our site. Using such a program will result in your account being suspended until the program is removed. Let us know if you have any other questions!

Personal cred ca au cum sa vada ca folosesti splitter chiar daca folosesti external enconder,eu una numai cu encoderul stateam oricum.
jules

Înapoi la Despre video chat - discutii generale

• { RELATED_TOPICS }
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj