Probleme splitter

Discutii generale pe subiecte cu profil tehnic. Exemplu: discutii legate de diverse probleme software/hardware cu calculatorul, camera, internetul etc. Orice alte discutii pe teme tehnice sunt binevenite.

Mesajde oceanwhite12 » 09 Mar 2015, 08:11

Am o mica problema si am nevoie de ajutor! Deoarece in ultimul timp nu imi merge jasminul am decis sa intru pe mfc dar nu stiu cum fac sa ma vad pe doua site-uri in acelasi timp. Am webcam spliter Pro dar nu stiu ce setari sa fac ca sa ma vad pe 2 site-uri simultan.( precizez ca vreau sa stau si pe Jasmin si pe Mfc) .
Multumesc foarte mult!
oceanwhite12

Mesajde GlamourFoto » 09 Mar 2015, 15:06

oceanwhite12 scrie:Am o mica problema si am nevoie de ajutor! Deoarece in ultimul timp nu imi merge jasminul am decis sa intru pe mfc dar nu stiu cum fac sa ma vad pe doua site-uri in acelasi timp. Am webcam spliter Pro dar nu stiu ce setari sa fac ca sa ma vad pe 2 site-uri simultan.( precizez ca vreau sa stau si pe Jasmin si pe Mfc) .
Multumesc foarte mult!

Buna, ca sa poti transmite pe doua siteuri simultan este relativ simplu, deschizi softul de splitt selectezi ca sursa webcamul sau ce folosesti tu, dupa care deschizi un site de videochat la webcam acum selectezi softul de split si nu webcamul si repeti acelasi pas cu siteul nr 2.

Poti in acest articol cum sa transmiti pe doua siteuri simultan este descris mai pe larg la punctul 4:

tutorial-conectare-camere-web-video-t11469.html

Cea mai proasta combinatie ever mfc + jasmin
GlamourFoto
VETERAN
VETERAN

Mesajde oceanwhite12 » 09 Mar 2015, 21:58

Multumesc mult pentru informatie.
Momentan sunt incepatoare in domeniu si chiar nu stiu pe ce site-uri sa ma axez mai mult. Din ce am inteles Jasminul ar fi de baza !
oceanwhite12

Mesajde GlamourFoto » 09 Mar 2015, 22:09

oceanwhite12 scrie:Multumesc mult pentru informatie.
Momentan sunt incepatoare in domeniu si chiar nu stiu pe ce site-uri sa ma axez mai mult. Din ce am inteles Jasminul ar fi de baza !

Jasminul este un site foarte bun cu toate ca multe persoane in ultima perioada acuza "scaderi de trafic" pe partea cealalta nici nu stiu cat si cum au manageriat toate schimbarile petrecute in sistemul respectiv.

MFC-ul iar este un site cu un potential mare dar trebuie sa stii cum sa il manageriezi cum si ce sa faci, sunt doua siteuri diferite care se exclud unul pe celalalt,

Jasminul il poti combina cu un site tot cu free - pvt sau cu siteuri cu member gen cc dar acele siteuri au trafic nu foarte mult, pe partea cealalta cam toate siteurile acum cer un fel de exclusivitate nu intru sa dezvolt mai mult.

ai rezolvat problema cu splitterul ?
GlamourFoto
VETERAN
VETERAN

Mesajde modelcenter » 25 Mai 2016, 05:43

Am nevoie de ajutoru vostru , folosesc Logitech 920 si vreau sa fac Splitter pe stremate si livejasmin ,am dowloadat WebCam Splitter Pro (nu este licentiate) si folosesc windows 10 , as dori raspuns cu pas cu pas cum pot intra online pe ambele situri simultan .

am incercat sa instalez WebCam Splitter Pro sa intru pe el sa setez camera Logitech 920 si apoi sa intru pe strimate inainte sa dau start show am dat click dreapta la settings si in loc de webcam sa pun verysoft webcam splitter , si pe lv sa fac acelas pas insa nu imi intra , spune acelas lucru ca aceasta aplicatie este deja folosita etc..

Va rog help pas cu pas , va multumesc
modelcenter

Mesajde GlamourFoto » 25 Mai 2016, 08:35

modelcenter scrie:Am nevoie de ajutoru vostru , folosesc Logitech 920 si vreau sa fac Splitter pe stremate si livejasmin ,am dowloadat WebCam Splitter Pro (nu este licentiate) si folosesc windows 10 , as dori raspuns cu pas cu pas cum pot intra online pe ambele situri simultan .

am incercat sa instalez WebCam Splitter Pro sa intru pe el sa setez camera Logitech 920 si apoi sa intru pe strimate inainte sa dau start show am dat click dreapta la settings si in loc de webcam sa pun verysoft webcam splitter , si pe lv sa fac acelas pas insa nu imi intra , spune acelas lucru ca aceasta aplicatie este deja folosita etc..

Va rog help pas cu pas , va multumesc

1 spliterul trebuie cumparat pt ca o sa apara B&W din cand in cand si cu scris pe el deci nu poti sa lucrezi asa
2 daca folosesti Smb . nu poti pt ca nu accepta spliter,

Eu am incercat pas cu pas dar e greu tare de tot ca sunt multi pasi la mijloc
GlamourFoto
VETERAN
VETERAN

Înapoi la Discutii Tehnice

• { RELATED_TOPICS }
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj