Probleme cu splitcamul

Discutii generale pe subiecte cu profil tehnic. Exemplu: discutii legate de diverse probleme software/hardware cu calculatorul, camera, internetul etc. Orice alte discutii pe teme tehnice sunt binevenite.

Mesajde StudioXXX » 15 Ian 2012, 13:05

Salut am si eu o problema pe care as dori sa o discut pe acest forum

de cand au inceput sa bage HD pe majoritatea siteurilor , unitatile mele au inceput sa scartzaie
motiv pentru care am facut o investietie zic eu destul de buna in I5 cu 4G Ram , Wind XP, folosesc logitech pro 9000 si mai nou splitcam pentru ca pe jasmin doar splitcamul poate da 800 cu 600 o imagine f buna am observat , acum problema e ca pe jasmin toata lumea este super fericita insa pe Justcamit nu vad membrii imaginea deasemeni si pe MFC , am reinstalat superwebcamul si totul a revenit la normal insa membrii pe jasmin nu mai raman asa uimiti de imagine .

foloseste cineva splitcamul pe aceste siteuri si totul sa mearga normal , ?
StudioXXX

Mesajde SAD^^EYES » 15 Ian 2012, 13:26

O solutie ar putea fi combinarea a 2 softuri de split.
Exemplu, daca esti multumit de splitcam pe livejasmin (si nu merge pe justcamit) - poti instala un alt soft de split care nu consuma asa mult procesor (gen webcamsplitter sau dvdriver) - (ambele au versiune trial, deci poti testa inainte sa cumperi)
Setezi webcamsplitter sau dvdriver sa isi ia imaginea din split (eventual si la rezolutie mai mica ex: 640x480) - iar justcamit il setezi sa foloseasca ca sursa splitul pe care te-ai decis sa il folosesti.
SAD^^EYES
Site Admin
Site Admin

Mesajde tiska » 15 Ian 2012, 14:54

Si mie mi-a placut foarte mult noul splitcam. Pe jasmin se vedea superb, dar pe justcamit nu ma lasa sa setez mai mult de 10-15 frameuri pe secunda, asta era maximul. De-asta cred ca nici la tine nu se vedea stralucit pe aw.
Am renuntat la el. am ales e2esoft. Impaca toate siteurile.
tiska

Mesajde coco_ch » 15 Ian 2012, 16:27

ca o mica paranteza.. xp-ul stie 3 giga, poti avea si 200... el tot 3 va vedea.
coco_ch
User Junior+
User Junior+

Înapoi la Discutii Tehnice

• { RELATED_TOPICS }
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj