Probleme Splitcam

Discutii generale pe subiecte cu profil tehnic. Exemplu: discutii legate de diverse probleme software/hardware cu calculatorul, camera, internetul etc. Orice alte discutii pe teme tehnice sunt binevenite.

Mesajde dev » 09 Noi 2012, 07:04

Am instalat mai intai verysoft webcam splitter varianta trial...

Apoi am dezinstalat-o si am mers cu Splitcam.

Toate bune si frumoase, dar cand vine vorba sa selectez "sursa" webcamului imi apare in continuare verysoft webcam splitter. Cum fac sa dispara? Vreau sa imi apara doar Splitcam, ca doar acel program il am instalat...

Trebuie sa mai mentionez ca pe Internet explorer 9 nu imi vede splitcam, ci doar verysoft...

Stie cineva cum se rezolva problema asta?

Am Windows 7 x64. Toate programele sunt ultimele(flash/IE/Splitcam, etc).

Multumesc anticipat.
dev

Mesajde GlamourFoto » 09 Noi 2012, 14:02

Sal din punctul meu de vedere, nu ar trebui sa te deranjeze deloc atata timp cat poti sa lucrezi fara probleme si splitcamul isi face treaba bine :)

Teoretic la dezinstalarea softului verysoft daca indepartai toti registrii carea aveau lagatura cu softul in cauza evitat asa zisa problema.

Poti incerca acum sa stergi registii in cauza asa numitele "ramasite" a softului.

Spor acolo
GlamourFoto
VETERAN
VETERAN

Mesajde dev » 10 Noi 2012, 06:44

Da... treaba e ca nu imi merge deloc splitcam in internet explorer 9...
asta ma omoara pe mine. Nu apare splitcam in lista aceea din Flash.
Apare in schimb, surprinzator, Verysoft webcamsplitter. Si chiar daca selectez asta, tot nu merge.

Pe firefox si chrome merge fara probleme.

In loc sa am 3 browsere functionale am doar doua...
dev

Înapoi la Discutii Tehnice

• { RELATED_TOPICS }
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj