probleme setari camera

Orice subiect care nu se poate incadra la categoriile deja existente

Mesajde hazel » 08 Iun 2007, 10:24

Salutari tuturor!

Am si eu o problema careia n-am reusit sa-i gasesc solutie de cativa anisori si pe oricine am intrebat, a dat din umeri.

Pe scurt, am o camera sony (nefiind singura cu care am avut astfel de probleme) care isi schimba culorile ori de cate ori imi schimb pozitia in camera. Mai precis, dupa ce setez culorile favorabile decorului si outfit-ului pe care le am in seara respectiva, totul se vede impecabil...pana schimb pozitia (ma departez cativa centimetrii in spate sau lateral, imi prind parul, etc) cand se transforma totul in roz...sau verde!! Daca ma asez din nou in pozitia initiala, culorile revin...a mai patit cineva? De unde vine problema aceasta? Mentionez ca am incercat toate variantele de setari din meniul camerei. Am incercat s-o las pe auto, apoi am setat totul manual, aceleasi probleme. Poate fi vinoavata placa de captura? Lumina?

Va multumesc anticipat pentru raspunsuri.
hazel

Mesajde cotik » 30 Iun 2007, 17:02

Una din posibilitati ar fi cea ca a fost lovita camera, si e stricata...
Eu avusesem probleme de genul acesta cu camere Samsung... Am dat-o la service si mi-au reparat camera (nu stiu cit costa reparatia, avea garantie).
cotik

Înapoi la Diverse

• { RELATED_TOPICS }
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj