Probleme sesiune ifriends

Discutii generale pe subiecte cu profil tehnic. Exemplu: discutii legate de diverse probleme software/hardware cu calculatorul, camera, internetul etc. Orice alte discutii pe teme tehnice sunt binevenite.

Mesajde vdt85 » 17 Aug 2011, 05:16

Buna,
intampin si eu ceva probleme in timpul sesiunii pe ifriends. in general lucrez cu 4 screen names in hq. de ceva vreme nu imi mai suna ding dong-ul cand imi intra membru, inchid si redeschid sesiunile de 10 ori pana cand in sfarsit aud soneriile.. sau, imi suna soneria ptr membru dupa ce el este deja in room de 3-4 minute si eu n-am habar. am incercat sa stau cu ochii numai in sesiuni, dar totusi, nu pot ridica ochii in tavan, nu-mi pot reimprospata machiajul, nu pot face absolut nimic decat sa stau cu ochii fix pe monitor. si chiar nu rezist 10 ore fara sa fac alta miscare. sau imi intra mem si iese imediat.. ies ei sau sunt dati afara, ca nu mai pricep. ieri de ex, mi-am facut niste poze,le-am pus pe site si cred ca mi-au intrat vreo 10-15 mem ptr 2 min si au iesit. pana sa zic hi...pa, nu mai era nimeni in room. n-am patit niciodata ca din atatia mem sa nu ramana nimeni in room, mai ales ca aratam exact ca in pozele facute. chiar asa sa iasa toti la foc automat? am impresia ca se intampla ceva cu room-urile. am trimis mail site-ului, dar au trecut 24 ore si nu mi-a raspus nimeni. nu sunt model de top, dar nici nu ma plang de castigurile facute pe acest site... dar totusi..singurii bani facuti ieri au fost doar cei din cate 2-3min. daca aveti vreo idee... sau daca ati intampinat si voi astfel de probleme si puteti sa-mi dati un sfat, va multumec din suflet.
vdt85
User Activ
User Activ

Mesajde andromaca_mulge_vaca » 17 Aug 2011, 07:48

ai in stanga jos pe pagina TIPURILE DE SONERII. Apasa pe Reset si ca proba pune o sonerie din ele sa "cante".
andromaca_mulge_vaca
VETERAN
VETERAN

Mesajde vdt85 » 17 Aug 2011, 08:36

am facut asta de nenumarate ori.. si daca apas pe sonerii, suna toate fara probleme. acum sunt online utilizand chrome... sa vad acum. ms frumos.
vdt85
User Activ
User Activ

Mesajde Skins » 17 Aug 2011, 08:50

De ce nu utilizezi super cam console de la IF? astfel nu vei avea nici o problema!
Skins
VETERAN
VETERAN

Mesajde vdt85 » 17 Aug 2011, 10:13

daca intru de pe super cam ar insemna sa stau in HD. acesta imi urca foarte mult procesorul. am lucrat mult timp in hd, cu o singura sesiune pe ifr + alte 2 site-uri. am fost multumita.. dar lucrand cu 4 hq mi-am dat seama ca se castiga mai bine. cel putin mie imi merge mai bine asa.
vdt85
User Activ
User Activ

Mesajde Skins » 17 Aug 2011, 10:20

Schimba procesorul, un I5 sau I7 si rezolvi problema, momentan incearca si cu mozilla vezi cum e,desi eu unul recomand tuturor sa lucreze in HD.
Skins
VETERAN
VETERAN

Mesajde coco_ch » 18 Aug 2011, 14:13

probleme cu sunetul am avut acum cateva luni pe ifriends, dar acum la mine este OK cu sunetul. in schimbii membrii de cate 2 minute, sau cateva secunde am si eu .,... din plin. am mai vorbit cu cineva care lucreaza pe if si a obs. acelasi lucru. problema cu sunetul eu personal cred ca e de la conexiunea de internet. eu am ca provider RDS. probabil si membrii care intra si ies sunt din acelasi motiv - conexiune proasta - imagine lenta, sau chiar inghetata. asta este singura exp0licatie pe care am gasit-o eu. cu mailul catre ei nush cat succes vei avea. eu am trimis mail-uri acum cateva luni (pt o alta problema ), fara nici un raspuns. TOTUSI, eu trec peste aceste "probleme tehnice" ale ifriendsului, care mie mi se par eterne, si ma bucur de banii pe care ii fac . nici eu nu sunt model de top, dar sunt multumita de IF
coco_ch
User Junior+
User Junior+

Mesajde vdt85 » 18 Aug 2011, 21:30

azi am stat iar pe chrome si n-am mai avut probleme. ori s-a remediat ceea ce nu mergea, ori era de la mozilla. naiba stie. sper sa fie ok de acum. ms frumos.
vdt85
User Activ
User Activ

Înapoi la Discutii Tehnice

• { RELATED_TOPICS }
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj