Probleme cu logitech c920 pe lj

Discutii generale pe subiecte cu profil tehnic. Exemplu: discutii legate de diverse probleme software/hardware cu calculatorul, camera, internetul etc. Orice alte discutii pe teme tehnice sunt binevenite.

Mesajde sweetgirl » 28 Mar 2013, 23:40

buna tuturor ! de vreo doua zile imaginea e mizerabila pe lj ,folosesc ltch c920 de la imaginea cristal acum e infecta ,cand sunt online camera se restarteaza singura din fereastra mare intra pe mica apoi mare si tot asa cam din ora in ora. membrii in pvt s eplang ca mai ingheata imaginea,de doua zile ,multi ies si nu zic nimic,am probleme cateodata ata si cand iau webu cu mana ,ramane blocata ,oare sa fie de la camera, cablu?

adminu mi-a recomanadat reinstalare de soft ,dar imaginea tot nu mai e ce afost

un pic de ajutor va rog. multumesc
sweetgirl
VETERAN
VETERAN

Mesajde cobra1981 » 29 Mar 2013, 14:11

De 2 zile de cand au facut update la soft ingheata imaginea 2 3 sec la toata lumea...si la noi e la fel...am instalat soft,windows tot...cum am mai spus cred ca e de la ei...
cobra1981
User Avansat
User Avansat

Mesajde RTModels » 29 Mar 2013, 16:30

cobra1981 scrie:De 2 zile de cand au facut update la soft ingheata imaginea 2 3 sec la toata lumea...si la noi e la fel...am instalat soft,windows tot...cum am mai spus cred ca e de la ei...

Update-ul lor e un mare kk, nu te mai chinuii. Acelasi raspuns mereu: lucram la aceasta problema se va rezolva saptamana asta. Asa ca ... o sa vina un nou update de cacat saptamana asta sau cea viitoare.
RTModels
User Junior+
User Junior+

Mesajde gaby » 29 Mar 2013, 19:30

Aceeasi problema am si eu identica sweetgirl.. de bani si de pvt nici nu mai vb nu vreau sa spun cat am facut ca nici mie nu imi vine sa cred ca mi-am mancat atatea ore de stat online si nervii intinsi la maxim...trafic este dar degeaba e ca si cum nu ar fi ca nu vin deloc in pvt... sa speram ca isi revine macar perioada urmatoare ca perioada asta desi e pastele catolic pt majoritatea membrilor americani, europeni si speram la trafic si bani multi am luat teapa...
gaby
User Junior+
User Junior+

Mesajde cobra1981 » 29 Mar 2013, 21:30

Chiar nu inteleg de ce atatea schimbari...a fost versiunea precedenta,nu mai stiu numarul ca au fost zeci deja...pe aia chiar a mers bine claritate tot...nu te deconecta membrii nu se plangeau....au trebuit sa o schimbe iarasi....asta e mergem mai departe
cobra1981
User Avansat
User Avansat

Mesajde Netcams » 30 Mar 2013, 06:41

Eu nu am nici un fel de probleme cu aceste update-uri, este adevarat, folosesc un PC cu procesor bun,Intel Core i7 3770K 3.5 GHz si totul merge OK , lucrez pe 3 site-uri si am 12 mega upload pe extern.
Netcams

Mesajde cobra1981 » 30 Mar 2013, 10:04

Netcams scrie:Eu nu am nici un fel de probleme cu aceste update-uri, este adevarat, folosesc un PC cu procesor bun,Intel Core i7 3770K 3.5 GHz si totul merge OK , lucrez pe 3 site-uri si am 12 mega upload pe extern.

Noi avem si 3770k, si 2600k si internet bun si se sta doar pe el si la fel...
cobra1981
User Avansat
User Avansat

Mesajde Netcams » 30 Mar 2013, 10:40

Am intrebat suportul din curiozitate, cica, ar fi probleme cu cei ce lucreaza pe windows7 , eu lucrez pe XP 64 bits.
Netcams

Mesajde RTModels » 30 Mar 2013, 16:11

cobra1981 scrie:
Netcams scrie:Eu nu am nici un fel de probleme cu aceste update-uri, este adevarat, folosesc un PC cu procesor bun,Intel Core i7 3770K 3.5 GHz si totul merge OK , lucrez pe 3 site-uri si am 12 mega upload pe extern.

Noi avem si 3770k, si 2600k si internet bun si se sta doar pe el si la fel...

Noi numai 3770k (fara overclock), upload 87 mb intern, extern nu prea poate fi stabilit fix dar este bun si totusi...lj e cel mai problematic si asta numai dupa cate un update de-al lor jenant.
RTModels
User Junior+
User Junior+

Mesajde gaby » 02 Apr 2013, 16:23

Buna!
Astazi mi-am cumparat si eu web cam logitech c 920 desi la logitech pro 9000 aveam la Quality Good, am zis sa imi schimb camera cu una noua sperand ca aceea imagine pe site care se mareste ,s e micsoreaza cam din 30 in 30min isi revine,degeaba insa problema persista , la voi si-a revenit site-ul cu noul soft ? si inca ceva va rog nu gasesc butonul acela cu microfon ca la logitech9000 unde pot opri soundul, doar daca debifez optiunea two way audio altfel nu merge oprit microfonul si nu pot sta cu el deschis tot timpul... cum procedez?
va multumesc frumos!
gaby
User Junior+
User Junior+

Mesajde sweetgirl » 02 Apr 2013, 19:44

gaby scrie:Buna!
Astazi mi-am cumparat si eu web cam logitech c 920 desi la logitech pro 9000 aveam la Quality Good, am zis sa imi schimb camera cu una noua sperand ca aceea imagine pe site care se mareste ,s e micsoreaza cam din 30 in 30min isi revine,degeaba insa problema persista , la voi si-a revenit site-ul cu noul soft ? si inca ceva va rog nu gasesc butonul acela cu microfon ca la logitech9000 unde pot opri soundul, doar daca debifez optiunea two way audio altfel nu merge oprit microfonul si nu pot sta cu el deschis tot timpul... cum procedez?
va multumesc frumos!

gaby imaginea care se micsoreaza-mareste din 30 in 30 min pe site e de fapt testul pt stream quality ( am aflat si eu ulterior) ,ex. daca nu ai lumina setata adecvat -intra testu si imediat te trece pe average -setezi lumina cum trebuie si mai astepti o tura de 30 min sa treaca nenea cu radaru lol ca sa te treaca inapoi pe good . :lol:

ok,acum cu sunetu nu sunt sigura dar cred ca-deschide softu camerei-preferences-quick capture-audio settings microphone input level si il dai mai mic,vezi daca functioneaza ,cred ca din pacate nu are optiunea ca la 9000 sa bifezi audio off,dar daca vrei sa opresti sunetu vezi ca ai optiunea din softu lj -turn audio-on-off ,sus in colt stanga!!! dar daca ai optiunea two way audio deja presetata nu te lasa lj sa tai sunetu decat dupa ce debifezi 2audio way!
sweetgirl
VETERAN
VETERAN

Mesajde Labrador » 02 Apr 2013, 21:50

Aceasti problema o am si eu,ma gandesc ca daca mai multi am sta pe capul lor poate asa adminii ar incerca sa miste vreun deget si pentru noi performerii ca pentru membrii sunt in stare sa inchida toate conturile daca o fata nu face ce zice unul in cateva secunde.La un moment dat mi-am pierdut rabdarea si i-am intrebat daca au ceva personal cu mine si vor sa renunt sa mai intru pe site dar au zis ca nu,ca trebuie sa reinstalez windowsul ca am eu multe erori in calculaor,eu mai lucrez si pe alt site unde nu am nicio problema,In concluzie daca am fii si noi mai unite cred ca ar fii mai bine pentru noi ca toate avem acelasi interes :sa facem bani nu sa ne pierdem timpul cu adminii care nu vor sa faca nimic pentru noi,trebuie sa ii obligam noi sa faca.
Labrador

Mesajde sweetgirl » 02 Apr 2013, 22:51

da nu stiu ce sa zic dar tot ce stiu e ca adminii nu mai sunt ce erau odata...

nu mai vor sa intre team viewer in pc ,cu o luna in urma ( aveam o problema cu instalarea flash adobe dadea eroare) m-am rugat cu ceru si pamantu si parca se jurasera toti sa nu vrea sa -mi intre cred ca isi lasasera vorba vezi vine aia i-o dai in gura lol,ca la al treilea deja ma lua cu hey ,hru ,ru ok? :lol:

le-am argumentat stai frate dar lucrez aici ,e si interesu vostru sa ma ajutati ,ei ca nu domle ca nu au timp de asa ceva ca nu se mai intra cu team v. si ca au altceva mai important d efacut ,zic aa pai de ce problema mea nu e importanta ?

nu ca nu au timp zic pai cat timp pierdem acum argumentand nu puteti sa intrati 5-10 min maxim si sa rezolvati???? deci nu vroiau nu ca nu aveau timp dar ca sa se tina in colț aveau timp!!!! pt ce sunteti admini pt ce sunteti platiti si cu ce va ocupati atunci???? ei ca ne ocupam cu traficu lol asa a decurs discutia dupa care au zis ca da sigur vor intra sa revin peste 2 ore ,ciuciu tot asa m au lasat cu ochii in soare !

asta e ,cu team view se mai intra am avut noroc cu o tipa draguta care nu a avut nimic de comentat ( mult mai tz la cateva sapatamani dupa)
sweetgirl
VETERAN
VETERAN

Mesajde Lolly19 » 03 Apr 2013, 10:41

Buna am si eu o intrebare, eu folosesc camera sony evi si ma vad super dar pe livejasmin ma baga in BAD sau VERY BAD status, nu stiu daca e din cauza asta sau din cauza internetului dar din pacate nu pot conecta un internet mai bun, e singurul provider in zona mea si am download de 4 mb/s si upload de 1 mb/s. Stiu ca nu e f bun dar pe orice site pot sta in HD( cams, imlive sau mfc ) mai putin pe jasmin.
Intrebarea e merita sa imi cumpar si eu camera logitech c920 ca sa lucrez numai pe jasmin sau din cauza netului voi da banii degeaba pe camera?
va rog un raspuns sincer
Lolly19
User Junior+
User Junior+

Înapoi la Discutii Tehnice

• { RELATED_TOPICS }
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj