Probleme livejasmine?

Discutii generale despre activitatea de video chat. Pareri, opinii, intrebari, mod de lucru, povesti, discutii diverse despre siteuri de videochat si despre acest job in general, toate isi au locul in aceasta categorie.

Mesajde prettyeyes » 24 Iun 2013, 14:11

Buna,am de 2 luni un nou cont pe lj si nu sunt f multumita de trafic.e tot mai rar si membrii nu imi stau mai mult de 2 secunde in free(unii).exista vreo problema cu site-ul?MUltumesc!
prettyeyes

Mesajde GlamourFoto » 24 Iun 2013, 14:56

Buna prettyeyes, din cate stiu eu nu este nici o problema cu siteul in sine, ( bine acum 1-2 saptamani parca a fost o eroare de logare care a durat cateva ore ) dar asa in general nu este nici o problema.

Lipsa traficului de cele mai multe ori este asociata cu lipsa calitatii oferite, plus ca daca membrii care vin stau doar 2-3 secunde inseamna ca nu sunt incantati de ce vad acolo...

Citeste aici articol-importanta-calitatii-siteuri-t13658.html

Verifica pc ( procesor ) verifica internet viteza de upload cu budapesta, verifica imaginea / calitatea video, verifica lumina sa fie suficienta,sunetul selectat, setarile in split sa fie corecte, setarile in softul Jasmincam sa fie pe maxim, daca toate sunt in regula poti intra online tu sa fi aranjata machiata zambitoare si foarte important optimista.

Spor acolo
GlamourFoto
VETERAN
VETERAN

Mesajde kytycat » 27 Iun 2013, 16:41

Buna pretty exact la fel mi se intampla si mie pe streamate in ultima vreme, de aseara sau linistit apele la mine (trafic,pozitionare ca inainte pe pagina) ca dovada ca site-ul lucresera la ceva si acum au terminat de schimbat se pare interfatza paginii .o sa isi revina.dont worry.
kytycat
User Junior+
User Junior+

Mesajde Labrador » 28 Iun 2013, 14:55

Scuze ca am postat problema mea aici,e tot o problema cu jasminul:)
Zilele trecute a intrat un memberu in pvt a scris strip iar eu i am zis hi dupa mi-a zis iar strip,l-am intrebat ce face ,mi-a zis great dupa aia i-am zis thx for answer si am inceput sa fac strip,cand a iesit el dupa 155 de secunde eu deja ma dezbracasem,dupa care ma trezesc cu o reclamatie din partea lui,intreb un admin cu ce am gresit si el imi zice ca membrul nu a fost satisfacut de show,intreb de ce ,iar adminul imi zice ca am furat timpul membrului,nu inteleg cum am furat sau ce am furat din moment ce ala a stat 155 de secunde,intreb adminul ce inseamna strip si imi spunde ca strip inseamna nude,ma duc la willingness si vad acolo:strip-undressing slowly to music,revin la admin si ii zic conform site-ului strip nu inseamna nude imediat,si ala imi zice ca din moment ce membrul a facut reclamatie inseamna ca vroia nude nu strip,intrebarea este :putem noi oare ca performeri sa citim gandurile membrilor care vor sa faca rau si sa intelegem ca strip inseamna instant nude ,numai sa scapam de reclamatii?Dupa ani si ani de videochat eu nici acum nu pricep ce vor astia de la jasmin.Vor sa inchida toate conturile si ramana ei cu membrii?Am vazut ca in top 5 e o tipa care face 20,000 $ pe perioada,cum pot sa fac si eu bani daca primesc astfel de reclamatii?Poate imi spune si mie careva ce ar trebui sa fac?sunt un performer care duce lipsa de privat-uri cu membri draguti ,in curand o voi lua razna ,pentru mine a devenit un chin sa stau pe jasmin,dar nu stiu cu ce site as putea schimba jasminul.Multumesc
Labrador

Mesajde GlamourFoto » 28 Iun 2013, 16:25

Labrador scrie:Poate imi spune si mie careva ce ar trebui sa fac?sunt un performer care duce lipsa de privat-uri cu membri draguti ,in curand o voi lua razna ,pentru mine a devenit un chin sa stau pe jasmin,dar nu stiu cu ce site as putea schimba jasminul.Multumesc

Buna labradorl, calitatea membrilor pe siteurile de videochat a inceput sa se deterioreze datorita anumitor aspecte mentionez, criza mondiala - membri sunt mai zgarcici atenti cu $, aparitia siteurilor de genul Chatturbate unde anumite modele fac tot felul de lucruri pentru 5 tokens, etc etc

Este o vorba mai din batrani care zice ceva de genul aplicat la cazul nostru: "cum ii educi asa ii ai" Exemplu: Daca tu ai o imagine pe site de model normal, moale, usor accesibil dispus sa faca orice pt 2 dolari e si normal ca ai sa atragi un anumit tip de membrii, ( Eu vorbesc la modul general acum )

Pe partea cealalta o abordare mai potrivita e posibil sa schimbe mentalitea si modul cum te privesc membrii, fac o mica lista pt ca nu am mult timp sa detaliez:
- un pret mai mare o sa trieze din membrii cei cheap te vor ocoli ( pe partea cealalta e posibil sa bagi mult timp in free, mult mai mult ca membrii consumatori de showuri mai scumpe nu te cunosc)
sunt modele care stau cate 1-2 ore in free dar si cand intra in pvt stau cel putin acelasi timp ( daca nu chiar mai mult ) asta pentru ca a avut rabdarea si ambitia de a astepta clientul potrivit, ca un exemplu amuzant gandeste-te la un Car dealer care are posibilitatea de a vinde in o saptamana 1 mercedes sau sau 10 dacii logan, oare ce ar prefera?
- o imagine atitudine de femeie independenta de persoana stapana pe sine, care nu face accepta compromisuri iarasi triaza din membrii.
- luxul/eleganta, ( sa zicem ca in loc de hainutele normale te imbraci mult mai elegant ) o sa atraga membrii doritori de elegant si sunt mai civilizati, chiar daca nu intri foarte repede in pvt o sa fie mai calitativ.
- profil bine pus la punct. poze ff ok videos difersificate si frumoase, teaser video custom dar frumos o sa-ti creeze o imagine de persoana nu ff usor accesibila si de obicei persoanele frustrate membrii ciudati nu se prea leaga de persoane de genul pentru ca nu le pot domina si ei asta cauta.
Si ar mai fi cateva puncte de adaugat dar intelegi tu ideea, oricum daca reusesti sa combini mai multe puncte de genul este bine pe partea cealalata daca ai avut un pret mic ani de zile cand ai sa il ridici o sa bata vantul foarte grav.
Oricum si membrii politicosi dragalasi si privaturi super repede mai greu ( sunt cateva exceptii de asta sunt numite exceptii )

Spor acolo
GlamourFoto
VETERAN
VETERAN

Mesajde Labrador » 28 Iun 2013, 19:35

Am inteles foarte bine ce vrei tu sa spui,problema mea nu e de acum ci de multa vreme,cand nu puteam bana tara la mine in pvt intrau toti romanii draguti care altceva nu aveau de facut decat reclamatii si din cauza asta am ajuns sa fiu ca un robot ptr ca mi-e foarte teama de reclamatii.Nu am minutul 1,99 ci 2,99.Acum ceva vreme a intrat un membru in pvt si mi-a cerut sa fac anal i-am spus ca eu nu fac anal si a fugit repede la admin,bineinteles ca am primit sanctiune,am vorbit cu adminul si i-am spus ca eu nu fac anal si asta se vede si la willingness,nu am anal bifat acolo.Si-a cerut scuze si mi-au dat banii inapoi.Din cauza reclamatiilor eu nu am cum sa am o atitudine cum ai zis u sa o am,poate pe mine ma ocoleste norocul de a avea membrii draguti in pvt,am observatca unele modele in free sunt foarte obraznice,ceea ce eu nu am fost niciodata,ma intreb oare si in pvt sunt la fel?
Labrador

Înapoi la Despre video chat - discutii generale

• { RELATED_TOPICS }
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj