Probleme LiveJasmin?

Discutii generale despre activitatea de video chat. Pareri, opinii, intrebari, mod de lucru, povesti, discutii diverse despre siteuri de videochat si despre acest job in general, toate isi au locul in aceasta categorie.

Mesajde KatherineP » 16 Oct 2014, 00:51

Bună! Scriu aici cu speranța ca cineva care a trecut prin această situație să-mi poată fi de ajutor.

Sunt model pe livejasmin din aprilie 2013, dar am avut perioade lungi în care nu m-am mai logat deloc. La un moment dat, prin primele luni am adăugat pe skype diverși membri. Toate bune și frumoase până când m-am dat singură de gol (la mai bine de un an de când începusem să lucrez aici) într-un privat pe site cu unul dintre tipii respectivi... întrebându-l într-un mod evident de ce nu a mai intrat pe skype. LOL. Și fără să-mi dau seama după. M-am trezit a doua zi cu contul închis. Nici nu am încercat să-l mai deschid, mi-am asumat consecințele. Așa că i-am blocat pe toți (3-4) pe care îi aveam pe skype și nu am mai făcut niciun schimb de informații personale în ultimele 3 luni de când m-am reapucat pe un cont nou.

Problema este că în ultimele zile am tot vorbit cu un tip, am avut private lungi, care mi-a mărturisit în seara asta că este de fapt unul dintre respectivii pe care îi aveam pe skype și cu care aveam privaturi la un interval regulat. Mi-a picat fața. Adică m-am bucurat să văd că m-a găsit din nou, dar cu toate astea, a început după să mă întrebe de ce l-am blocat pe skype, și a încercat să tasteze cât mai ciudat cuvântul skype ca acele căutări automate să nu poată recunoaște cuvântul. I-am zis să se oprească după care i-am zis că am avut vechiul cont închis din pricina faptului că am făcut schimb de informații personale. El îmi tot spunea să-l scot de la bloc, și eu tot insistam că de când cu noul cont nu mai încalc regulile și că dacă va vrea să vorbim se va putea numai pe site.

Acuma știu că probabil sunt o idee paranoică... însă există șansa să-mi blocheze iar contul? Pe o chestie pentru care deja am avut contul anterior banat? A început să-mi meargă bine, mai ales că sunt model din categoria Soulmates... și mi-ar părea rău dacă m-aș trezi mâine dimineață cu el închis pentru o greșală pentru care am plătit, ca să zic așa, deja.

Aștept păreri.

Mulțumesc frumos! :)

Am uitat să menționez că și înainte să îmi mărturisească cine este, mereu bătea apropouri de mailuri și numere de telefon pe care să-l contactez, iar eu am ținut-o cu a mea, una și bună, că nu am voie să fac schimb de informații personale.
KatherineP

Mesajde googlefun » 16 Oct 2014, 12:06

Bine ai venit pe forum .
"Acuma știu că probabil sunt o idee paranoică... însă există șansa să-mi blocheze iar contul? Pe o chestie pentru care deja am avut contul anterior banat?"
1.Nu conteaza ca l-ai mai avut blocat pe acelasi motiv, daca o comiti din nou. Adica nu te iarta pe considerentul : "Numai avem ce-i face , de blocat am blocat-o pe vechiul cont , asa ca o lasam in pace acum ! " :wink: Plus ca, daca e repetitiv si (poate ) mai grav poate fi ..forever !

2.Atata timp cat membrul a initiat discutia depre skype & co , iar tu i-ai scris explicit ca nu vrei sa incalci regulile site-ului , e ok ! Ei pot vorbi orice (mai putin de acte ilegale /droguri/arme /etc ) , mai greu sa-i blocheze daca nu fac (si ) frauda ci doar incearca sa pacaleasca site-ul .Odata ce tu nu cooperezi cu el , se considera nereusita tentativa .

3.Mai este o categorie de membri care nu te intreaba nimic preventiv , ci te trezesti pur si simplu cu id-ul lui de sky/mess/etc .In acest caz , chiar daca esti tentata sa notezi id-ul pe o foaie , trebuie sa-i scrii imediat (sa nu apuce sa iasa , iar site-ul sa vada ca tu l-ai atentionat promp ) in pagina unde si-a lasat id-ul , cum ca nu are voie sa faca schimb de personal info . Daca Nu o faci instant , chiar daca tu doar te-ai trezit cu id-ul lui , in room-ul tau ...e interpretabil .

4.Altii i-ti lasa in mail-ul site-ului un mesaj cu un id de-al lui .De asemenea indicat e , ca imediat ce te-ai logat pe site , inainte de a fi online ...sa ii trimiti reply membrului cu fraza standard (indiferent ce ai tu de gand sa faci cu id-ul lui sau nu ). Deci , iar nu e indicat doar sa citesti mesajul din mail...si sa te apuci sa-l stergi .Nu se pune ca-l stergi fara sa-l anunti pe ins .Iar se poate interpreta ...in defavoarea ta ,mai ales ca te au in baza de date cu ..antecedente ! :)

Deci mare atentie cu detaliile de mai sus .Daca faci exact cum ti-am scris , e aprope imposibil sa ti se mai intample asta .

P.S. Chiar reusind sa faci ca la carte totul si vei folosi skype/mess ,intotdeauna exista riscul ca insul din varii motive sa se 'supere " si sa verse conversatia /video-ul de pe skype la ei pe site ,pt a se razbuna , mai ales daca exista si fraze despre site-ul unde te-a gasit !! Iar fara site , adio bani , adio skype .Devine inutil insusi ..skype -ul .Devine brusc - un programel de instant messenger/video - banal ,tocmai bun de folosit cu prietenii /parintii /bunicii . :wink:
googlefun
VETERAN
VETERAN

Înapoi la Despre video chat - discutii generale

• { RELATED_TOPICS }
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj