Probleme LiveJasmin HD

Discutii generale pe subiecte cu profil tehnic. Exemplu: discutii legate de diverse probleme software/hardware cu calculatorul, camera, internetul etc. Orice alte discutii pe teme tehnice sunt binevenite.

Mesajde BabyMe » 02 Noi 2011, 20:33

Hello all!
de cateva zile, cand intram online pe softul HD de la livejasmin, imi tot aparea un mesaj ca exte o versiune mai noua si sa o instalez...am ignorat cateva zile, si ieri am zis sa o instalez...si de atunci nu-mi mai merge de nici un fel :|

cand deschid softul, imi apare eroarea asta:

seem your camera not supporting the selected resolution! might be streaming will fail.

folosesc superwebcam....pana acum era setat pe 800*600 rezolutie, acum se deschide pe cea mai mica...320*240 sau ceva de genul...incerc sa-l pun pe 800*600 si nu ma lasa, sare din nou la 320. sa zicem ca ignor treaba asta...dau START apare ca si cum ma baga online, si imi apare mesajul asta:

system message
Undefined
Click Button To Go The Main Page

si desi interfatza arata ca atunci cand sunt online, nu sunt...am Undefined la tarif si la restul acolo.
am incercat direct cu camera, fara split, si asa merge...dar nu pot sta asa, ca nu este singurul site pe care intru...
nu inteleg de ce dintr-o data nu ma mai lasa sa folosesc split-ul.
am incerca si cu alte splituri : camnext si splitcam si la fel face.

a mai intalnit cineva problema asta? ma poate ajuta cineva s-o rezolv? :(
nu am schimbat absolut nimic, singurul lucru pe care l-am facut a fost sa instalez versiunea mai noua asa cum tot imi aprea acolo.

Multumesc!
BabyMe
User Junior+
User Junior+

Mesajde Skins » 02 Noi 2011, 20:46

Eu parca am mai spus de cateva ori prin forumul asta sa NU FACETI UPDATE la NIMIC decat daca este NECESAR! , acum faptul este consumat , ai facut , asta este , trebuie sa iti pui un alt splitter , noul update agreaza anumite splittere nu pe toate , din fericire am facut si noi update-ul pe un PC de test si ne merge bine cu webcam splitter de la verysoft , chiar foarte bine.

webcamsplitter-webcamsplitter-pro-t241.html

PS!

pe 800-600 nu mai merge pe nici un split decat cu camera direct.
Skins
VETERAN
VETERAN

Mesajde BabyMe » 02 Noi 2011, 20:53

ok, am facut am facut...faptul e consumat.
dar sa pui din nou versiunea mai veche nu ar functiona?
BabyMe
User Junior+
User Junior+

Mesajde tiska » 02 Noi 2011, 20:58

vai, skins, dar ce suparat esti! Tu tot postezi pe aici si lumea nu te asculta hahaha. Ma intreb cum Doamne iarta-ma mai ai timp si sa stai calare non stop pe forum in conditiile in care ai si un studio. De amatori ca tine e satula lumea.
revenind la topic, babyme, nici 640x480 nu merge sa setezi? la noi nu sunt probleme cu update-ul, deci intr-un fel sau altul trebuie sa mearga.
tiska

Mesajde BabyMe » 02 Noi 2011, 21:00

nu, nu merge nici asa...singurul mod in care merge este fara split...in rest, orice as incerca, primesc mesajul asta.

seem your camera not supporting the selected resolution! might be streaming will fail.

please help!!! :(((
BabyMe
User Junior+
User Junior+

Mesajde Skins » 02 Noi 2011, 21:03

tiska scrie:vai, skins, dar ce suparat esti! Tu tot postezi pe aici si lumea nu te asculta hahaha. Ma intreb cum Doamne iarta-ma mai ai timp si sa stai calare non stop pe forum in conditiile in care ai si un studio. De amatori ca tine e satula lumea.
revenind la topic, babyme, nici 640x480 nu merge sa setezi? la noi nu sunt probleme cu update-ul, deci intr-un fel sau altul trebuie sa mearga.

Total gresit ce spui , sunt la munca si urmaresc modelele deci am timp sa arunc si o privire pe aici , daca nu sti despre ce este vorba stai jos , nota 4 , nu ii va merge nici cu 640-480 chiar daca la tine merge , vorba ta :

De amatori ca tine e satula lumea.
Stai jos , nota 3.
Skins
VETERAN
VETERAN

Mesajde Skins » 02 Noi 2011, 21:07

BabyMe scrie:nu, nu merge nici asa...singurul mod in care merge este fara split...in rest, orice as incerca, primesc mesajul asta.

please help!!! :(((

Poti incerca un restore la sistem cu data de ieri sau in urma cu 3 zile , dar nu garantez ca va merge.
Pune trialul de la verysoft webcam splitter si vezi daca iti merge , daca va merge il poti cumpara linistita.

webcamsplitter-webcamsplitter-pro-t241.html
Skins
VETERAN
VETERAN

Mesajde BabyMe » 02 Noi 2011, 21:10

chiar trebuie mereu sa va luati la cearta ?

am nevoie de putin ajutor...daca nu se poate, nu se poate...tot imi vin notificari ca s-a raspuns la topic, si intru sperand ca poate imi da cineva o solutie,si nu gasesc decat intzepaturi intre voi...

webcamsplitter stiu ca nu merge fara licenta, nu pot bate din palme si sa apara licenta in secunda doi, asa ca nu este o solutie pt mine acum...
eram curioasa cati dintre voi au facut update-ul ala, si daca toti au aceeasi problema...daca nu, atunci evident o fi de la mine ceva...dar nu prea imi dau seama ce.
BabyMe
User Junior+
User Junior+

Mesajde Skins » 02 Noi 2011, 21:15

BabyMe scrie:chiar trebuie mereu sa va luati la cearta ?

am nevoie de putin ajutor...daca nu se poate, nu se poate...tot imi vin notificari ca s-a raspuns la topic, si intru sperand ca poate imi da cineva o solutie,si nu gasesc decat intzepaturi intre voi...

webcamsplitter stiu ca nu merge fara licenta, nu pot bate din palme si sa apara licenta in secunda doi, asa ca nu este o solutie pt mine acum...
eram curioasa cati dintre voi au facut update-ul ala, si daca toti au aceeasi problema...daca nu, atunci evident o fi de la mine ceva...dar nu prea imi dau seama ce.

Noi am facut update-ul pe un pc de test si un cont tot de test folosit special pentru asa ceva , webcam splitter il gasesti pe torenti dar nu merge decat pe XP pe win7 sau vista iti trebuie licenta originala. ia la rand toate splitturile free si vezi cu care te impaci pana rezolvi problema. totusi , incearca si un restore de sistem, poate va merge , nu garantez.
Skins
VETERAN
VETERAN

Mesajde Skins » 02 Noi 2011, 21:26

BabyMe scrie:chiar trebuie mereu sa va luati la cearta ?

Fi atenta , facem asa:
dezinstalezi TOT!! si jasmin HD si flash player , dar flash player il dezinstalezi cu Uninstall Flash Player de aici :
http://kb2.adobe.com/cps/141/tn_14157.html
, stergi tot ce tine de jasmin si din C-program files , apoi instalezi flash player 10 pe care il descarci de aici :

http://fpdownload.macromedia.com/get/fl ... rchive.zip

apoi instalezi din nou jasmin HD

Sper sa iti mearga , bafta!
Skins
VETERAN
VETERAN

Mesajde BabyMe » 02 Noi 2011, 21:30

webcamsplitter pana acum nu am gasit...mai caut.

am incercat vreo 4 pana acum, si singurul care merge este VCam...dar e praf, se misca extrem de nasol, si imaginea e foarte proasta...deci decat asa, mai bine deloc.
Restore chiar nu am cum, sunt prarela...nu ma pricep la asa ceva, in plus ar insemna sa pierd o groaza de date, ca nu am nici un hard extern acum sa le pot salva.

PS: vezi ca merge rezolutia aia 800*600 cu VCam.

sunt in rahat pana-n gat, si inca astept pareri/solutii...sa folosesc splitul asta, nu pot, se misca in reluare rau de tot...

mai intrebasem ceva, credeti ca daca pun din nou o versiune mai veche a softului HD, isi revine? stiu ca aveam salvate niste versiuni mai vechi pe undeva, poate le gasesc...
BabyMe
User Junior+
User Junior+

Mesajde Skins » 02 Noi 2011, 21:31

Urmeaza pasii descrisi de mine mai sus , este simplu ,vei reusi sa faci reinstalarea de flash player si jasmin HD.
Skins
VETERAN
VETERAN

Mesajde BabyMe » 02 Noi 2011, 21:32

ce ar putea avea flash playerul actual? nu am umblat nicaieri in afara de softul ala HD...

parca nici nu-mi vine sa umblu pe acolo....daca se buleste ceva si pe iml, am pus-o de fericire...
BabyMe
User Junior+
User Junior+

Mesajde Skins » 02 Noi 2011, 21:34

Vezi ca ai PM.
Skins
VETERAN
VETERAN

Mesajde GlamourFoto » 02 Noi 2011, 21:42

BabyMe scrie:mai intrebasem ceva, credeti ca daca pun din nou o versiune mai veche a softului HD, isi revine? stiu ca aveam salvate niste versiuni mai vechi pe undeva, poate le gasesc...

Deci chiar aseara am facut si eu pe un pc acelasi update, asta dupa ce am observat ca versiunea aia veche merge foarte bine cu tot cu pop-upul respectiv.
Nu am intampinat nici o problema, vezi ca versiunea noua necesita NetFrameWork 4

Daca ai nevoie de vre-o versiune mai veche, iti pot da eu,

P.S. Sa nu incerci sa iei de pe torenti acel splitter, pentru ca:
1 Se gaseste o versiune veche, si nu ai nevoie de un splitter de acum 2-3 ani :)
2 Ai mari sanse sa te trezesti cu vre-un virus si nu o sa-ti fie bine, nu se merita pt 20 $
GlamourFoto
VETERAN
VETERAN

Mesajde BabyMe » 02 Noi 2011, 21:54

pot lua vreun virus chiar daca am bitdefender cu licenta, si toate update-urile la zi?
mi s-a intamplat de f multe ori sa iau cev de pe torrent si sa-mi blocheze instant cand gasea un virus...ai dreptate ca nu se merita pt 20$, nici nu am de gand, insa licenta aia ca sa o iau dureaza putin, banuiesc....si eu speram sa pot rezolva macar temporar cumva.

NetFrameWork 4? habar n-am daca pe asta il am, unde pot vedea?

ma uit in programe si vad asa:
-adobe flash player 10 plugin
-adobe flash player 11 activeX
-adobe reader 9.4.6

la care din astea trebuie sa umblu skins?

aaa, si inca ceva...mi-a stat adminul de pe jasmin in pc la mine vreo 45 de minute cu teamviewer...si nu i-a dat de cap decat cu porcaria asta de split....e cev de capul lor? macar sa stiu daca merita sa mai caut solutii, sau sa stau linistita ca daca ala n-a avut ce-i face, nu am nici eu ?
BabyMe
User Junior+
User Junior+

Mesajde Skins » 02 Noi 2011, 21:55

Nu mai umbla la nimic , citeste-ti mailul!

Asteptam sa vedem ce ai rezolvat. :wink:
Skins
VETERAN
VETERAN

Mesajde Skins » 02 Noi 2011, 21:56

BabyMe scrie:-adobe flash player 11

la care din astea trebuie sa umblu skins?

acesta este cu beleaua.
Skins
VETERAN
VETERAN

Mesajde Skins » 02 Noi 2011, 22:00

Va trebui sa dezinstalezi flash player 11 cum am scris mai sus si jasmin HD apoi le reinstalezi si totul va fi ok.
Skins
VETERAN
VETERAN

Mesajde GlamourFoto » 02 Noi 2011, 22:02

BabyMe scrie:insa licenta aia ca sa o iau dureaza putin, banuiesc....si eu speram sa pot rezolva macar temporar cumva.?

Cum ai spus si tu, dureaza putin de ordinul zecilor de minute, acum depinde cum faci tranzactia,
adica cum platesti

Spor acolo
GlamourFoto
VETERAN
VETERAN

Următorul

Înapoi la Discutii Tehnice

• { RELATED_TOPICS }
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj