Probleme cu listarea pe streamate.

Discutii generale pe subiecte cu profil tehnic. Exemplu: discutii legate de diverse probleme software/hardware cu calculatorul, camera, internetul etc. Orice alte discutii pe teme tehnice sunt binevenite.

Mesajde kytycat » 21 Iun 2013, 18:39

Buna all,am o problema delicata cu site-ul streamate pe care lucrez de cateva luni,pana ieri eram constant pe pagina 2 ,netu nu parea ca face figuri,imagine clara totul parea ok, dar de ieri site-ul streamate ma lasa in primele 20 de minute cand ma loghez pe pagina 2 unde eram si pana acum si apoi ma arunca pe pagina 7.si nu inteleg de ce,netul merge bine nu e garantat dar viteza e foarte buna avand in vedere ca lucrez pe un singur site nici nu am nevoie de garantata si nu da semne encoderul ca ar fi de la net,am facut si speedtest la greu si viteza upload nu trece de 37.07 mbps,le-am scris celor de la streamate explicandu-le in amanunt problema si au trimis ca raspuns un mesaj general sa am grija sa fiu in hd,sa am grija sa am sunet.mentionez ca am experienta in total pe streamate 3 ani si de-a lungul timpului nu m-am mai intalnit cu aceasta problema constant am fost pe pagina 2 niciodata pe 7.nu stiu ce sa ma mai fac ,m-am gandit sa sa fac alt cont nou doar sa fiu iar pe pagina ca inainte.va rog sa ma sfatuiti ce as putea face sa revin la normal pe site.
kytycat
User Junior+
User Junior+

Mesajde Pumpy » 21 Iun 2013, 22:00

Daca, nu citesti news-urile de la ei, atunci citeste aici:

schimbari-streamate-t13682.html

Oricum, ideea este urmatoarea:

Over the next few weeks, performers who stream in widescreen and HD will start to get higher placement on the site. We'll let you know when this change happens. Read the instructions below and get set up as soon as possible!

In concluzie, citeste link-ul de mai sus sa afli schimbarile.
Pumpy
User Activ
User Activ

Mesajde kytycat » 21 Iun 2013, 22:13

Ms de raspuns Pumpy,cum am mai spus foarte putine modele au trecut pe wide,si cand au bagat wide tot pe 2 am ramas pana ieri cand am sarit, sa zic e de la wide dar si daca era wide de vina pt pozitionarea mea in camera e prrea de tot sau zbor de la pagina doi pe 7,eventual de pe 2 pe pagina 3,stiu de wide am cercetat siteul si cateva modele de pe prima pagina cam 10 au trecut in rest majoritatea au ramas la rezolutia initiala.imi vine greu sa cred ca e de la wide
kytycat
User Junior+
User Junior+

Mesajde Pumpy » 22 Iun 2013, 03:39

Eu am facut testul, dealtfel am si scris despre asta in link-ul de mai sus , daca, lucrezi in wide si respecti cerintele lor ai de castigat, norocul nostru este ca, folosim unul din webcam-urile recomandate de ei C920 si totul este OK. suntem chiar mai bine pozitionati decat inainte.
Pumpy
User Activ
User Activ

Mesajde kytycat » 22 Iun 2013, 04:15

Si eu am facut testul stand pe rezolutia initiala si faacand bani ca inainnte pana ieri cand au luat-o la vale de pe 2 pe 7 si nici acum nu am deslusit misterul :cry:
kytycat
User Junior+
User Junior+

Mesajde Pumpy » 22 Iun 2013, 04:24

Din pacate nu stiu ce sa iti spun, mai vorbeste cu ei si intreaba care este problema in sine.
Pumpy
User Activ
User Activ

Mesajde kytycat » 22 Iun 2013, 11:28

Mai lucreaza cineva pe streamate sunt singura care are problema asta e de la ei ,e de la mine? :roll:
kytycat
User Junior+
User Junior+

Mesajde kytycat » 22 Iun 2013, 21:12

Am ajuns la conlcuzia stand cu ochii pe site ca problema cu ''saritu '' de pe pagina 2 pe 7 e de la site,am stat cu ochii in el toata ziua am vazut modele sarind de pe 2 pe 7,de pe 1 pe 7 si din USA nu doar din Europa.acum pot dormi linistita ca nu e de la mine si sper sa rezolve site-ul cat de repede problema care nu si-o recunosc se pare.a mai ajuns cineva la concluzia asta?de joi e la mine problema.
kytycat
User Junior+
User Junior+

Mesajde GlamourFoto » 22 Iun 2013, 21:15

kytycat scrie:acum pot dormi linistita ca nu e de la mine si sper sa rezolve site-ul cat de repede problema care nu si-o recunosc se pare.

Vorbind in general acum, de-a lungul timpului au aparut anumite probleme la siteurile de chat si de cele mai multe ori sa procedat la fel in sensul ca siteul dadea vina pe model ( pe pc pe webcam pe net) nerecunoscand ca este o problema la ei, dar de fiecare data sa lucrat la corectarea respectivelor "probleme" ei sunt constienti dar nu recunosc.

Spor acolo
GlamourFoto
VETERAN
VETERAN

Înapoi la Discutii Tehnice

• { RELATED_TOPICS }
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj