Probleme cu JustCamIT

Discutii generale pe subiecte cu profil tehnic. Exemplu: discutii legate de diverse probleme software/hardware cu calculatorul, camera, internetul etc. Orice alte discutii pe teme tehnice sunt binevenite.

Mesajde fetish » 29 Sep 2009, 10:09

hello forum

lucrez pe adultwork si folosesc JustCamIt.1.1.0. de vre un an incoace am numeroase probleme cu acest soft maj s au rez acum insa numarul de frame uri pe secunda este prea mic

de asemenea viteza de net pe care o depisteaza atunci cand se logheaza este la un sfert din cea reala (am un up de aprope 699 KB/s iar JustCamIt vede doar undeva la 150kb/s)

am facut teste si para teste calc este performant din punct de vedere tehnic nici pe laptop (care are vre o jumatate de an vechime )nu s a schimbat situatia :(

tin sa reamintesc ca pe jasmin folosesc optimum cu HD quality care merge in acelasi timp cu iml si cc fara nici o problema

pls any ideeas?
fetish
VETERAN
VETERAN

Mesajde sexybabe » 29 Sep 2009, 10:40

fetish scrie:hello forum

lucrez pe adultwork si folosesc JustCamIt.1.1.0. de vre un an incoace am numeroase probleme cu acest soft maj s au rez acum insa numarul de frame uri pe secunda este prea mic

de asemenea viteza de net pe care o depisteaza atunci cand se logheaza este la un sfert din cea reala (am un up de aprope 699 KB/s iar JustCamIt vede doar undeva la 150kb/s)

am facut teste si para teste calc este performant din punct de vedere tehnic nici pe laptop (care are vre o jumatate de an vechime )nu s a schimbat situatia :(

tin sa reamintesc ca pe jasmin folosesc optimum cu HD quality care merge in acelasi timp cu iml si cc fara nici o problema

pls any ideeas?

Tu deschizi justcamit dupa ce deschizi toate celelalte? Pt ca atunci normal ca scade viteza. Daca da, incearca sa deschizi justcamit primul, inainte de orice altceva si apoi celelalte
sexybabe
VETERAN
VETERAN

Mesajde fetish » 29 Sep 2009, 17:20

iubita deschid JustCamIt primul intotdeauna si aceeasi situatie :(

de asemenea in ultimul timp am incercat sa il deschid numai pe JustCamIt fara alt site si nicic o schimbare :( ,am taiat pana si super webcam ul si nimik :(
fetish
VETERAN
VETERAN

Mesajde wulpita » 29 Sep 2009, 19:13

Eu am un upload de 1,8 M/s si JustCamit nu vede decat 1100 deschis primu ...
wulpita
VETERAN
VETERAN

Mesajde fetish » 29 Sep 2009, 20:14

multumesc de reply wulpita poate vede si sweet kik post ul si ne ajuta cumva ....
fetish
VETERAN
VETERAN

Mesajde black_white » 30 Sep 2009, 09:51

si eu am aceeasi problema. cu netul de la romtelecom nu am nici o sansa sa deschid AW, si cu cel de la RDS merge asa si asa. am ajuns sa stau la 2 calculatoare, de la rds pe AW si de la romtelecom stau pe alte 2 site-uri fara probleme.am incercat sa vb si cu sweetkick insa nu a avut cum sa ma ajute.am folosit si softul vechi, pentru ca am citit pe net ca ar merge mai bine, insa nici o schimbare
te pop si sper sa iti rezolvi problema
black_white
User Junior
User Junior

Mesajde fetish » 30 Sep 2009, 10:31

multumesc de reply angi nu cred ca se va rezolva pt ca JustCAMit ul are belele astea de vre o 2 ani
cred ca intr un final o sa recurg si eu la 2 net uri

thx for the tip poop si bafta la bani!
fetish
VETERAN
VETERAN

Mesajde black_white » 30 Sep 2009, 10:48

pentru nimic iubita,eu folosesc rds cel de 390 ron si merge super, si intr-o saptamana il instaleaza.acum pe langa net mai am si cablu si antena Dolce la un singur tv. eu mai incercasem si cu split camul pe cel de la rds cu aw si alt site in acelasi timp dar pe al 2 site nu mi se vedea camera sau se vedea pixelat si se bloca. si am renuntat in favoarea aw.
te pop dulce bafta la euroi
black_white
User Junior
User Junior

Mesajde cazabanila » 29 Oct 2011, 16:16

salucand deschid justcam nushtiu ce sa scriu in legatura cu servaru si cu accont id poate sa ma ajute si pe me cineva...am tot cautat pe siteul adultwork dar e prea complicat asa ca prin urmare nu am gasit nik....ms mult pt intelegere
cazabanila

Înapoi la Discutii Tehnice

• { RELATED_TOPICS }
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj