Probleme jasmincam

Discutii generale despre activitatea de video chat. Pareri, opinii, intrebari, mod de lucru, povesti, discutii diverse despre siteuri de videochat si despre acest job in general, toate isi au locul in aceasta categorie.

Mesajde roxana2011 » 10 Aug 2013, 17:05

buna,de cateva zile am probleme cu softul jasmincam.mi se blocheaza tot timpul.. mai are cineva problema asta? am tot vb cu suportul,dar degeaba.multumesc
roxana2011
User Junior
User Junior

Mesajde GlamourFoto » 11 Aug 2013, 16:50

roxana2011 scrie:buna,de cateva zile am probleme cu softul jasmincam.mi se blocheaza tot timpul.. mai are cineva problema asta? am tot vb cu suportul,dar degeaba.multumesc

Buna Roxana, este posibil ca anumite aspecte sa nu functioneze in parametri de obicei softurile se blocheaza din senin din doua cauze:

- software ( conflict intre softuri incompatibilitati )
- hardcare pc-ul este suprasolicitat / nu mai face fata / sau are alte probleme.

Uite citeste aici: articol-importanta-calitatii-siteuri-t13658.html la punctul 3 sunt mentionate cateva aspecte la care trebuie sa fi atenta referitoare la pc.

Spor acolo
GlamourFoto
VETERAN
VETERAN

Mesajde JustModel » 12 Aug 2013, 20:31

si la mine se blocheaza, si tot jasminul da din umeri. Au aparut probleme de cind au scos versiunea noua. Desi ei recomanda windows 7, oricum exista un conflict, eu cred. revin eu miine la xp si vedem, de la windows sau nu.
softul cum a fost asa si a ramas
CPU in 20%
asa ca doar windowsu ramine, cel putin la mine
JustModel
User Activ
User Activ

Mesajde roxana2011 » 13 Aug 2013, 10:23

te rog sa ne spui si noua ce ai rezolvat
roxana2011
User Junior
User Junior

Mesajde guzganelu » 19 Aug 2013, 15:15

roxana2011 scrie:buna,de cateva zile am probleme cu softul jasmincam.mi se blocheaza tot timpul.. mai are cineva problema asta? am tot vb cu suportul,dar degeaba.multumesc

Buna,ce ai rezolvat cu jasmincam?ca de cateva zile ma disperat si pe mine...
incerc sa intru online si mi se blocheaza"the program is not responding"...am incercat toate variantele,dezinstalat si reinstalat toate programele chiar si reinstalat windowsul......am facut proba mergea,acum iarasi numai merge....numai stiu ce sa mai fac,am ajuns la capatul rabdarii cu ei..
adminii nu stiu nimic,nu e de la ei,nu te pot ajuta cu nimic....
am stat ieri 2 ore cu un admin,timp in care a facut acelasi lucru ca si mine,instalat si dezinstalat,intr'un final a zis ca nu stie de la ce este si ca sa intru direct de pe browser.......
numai vb de faptul ca pe free imi merge sunetul,iar in privat nu...
are cineva probleme de genul asta?
va multumesc ptr atentie
guzganelu

Mesajde JustModel » 19 Aug 2013, 21:00

de fapt eu am reistalat un alt windows. Tot 7, dar altul, mai "curat"
despre disparitia sunetului in pvt, tot stiu.
Care a faza? faza este ca softul lor nu trage, ei tot perfectioneaza si perfectioneaza si fac greseli. Dar nici nu recunosc asta. Ce iesire? Daca ai instalat si dezinstalat tot ce e posibil si imposibil, lasa dracului jasminul pe 1- 2 zile si orienteaza-te pe alte situri. Crede-ma in 1- 2 zile problema se va solutiona de la sine.
JustModel
User Activ
User Activ

Mesajde trompi » 19 Aug 2013, 23:39

buna acelas lucru se intampla si la mine the program is not responding....si mai am o intrebare....voi ati activat serviciul ala lj.com? aduce mai multi clienti sua mai degraba sa-l dezactivez?
trompi
VETERAN
VETERAN

Mesajde JustModel » 21 Aug 2013, 14:36

trompi, el se activeaza automat. Fii atenta, lj.com este alt site. Daca vrei ca sa nu fii vazuta din tara ta, intra pe lj.com cu loginul si parola ta si baneaza tara. )
JustModel
User Activ
User Activ

Mesajde andreea11 » 21 Aug 2013, 14:43

buna, si eu acelasi lucru am patit de luna trecuta, de atunci nici nu am mai intrat pe jasmin si pe nici un alt site, azi am revenit sa vad daca merge, dar tot degeaba, nu merge deloc, azi m-am hotarat sa imi instalez windowsul pt ca ma gandeam ca poate va merge, dar vad ca mai sunteti care aveti aceste probleme...deocamdata nu l-am instalat, dar daca voi instala si mi se va rezolva problema revin cu un raspuns...
a gasit cineva alta solutie pt rezolvarea problemei?
andreea11

Mesajde JustModel » 24 Aug 2013, 21:20

vedeti ca firewall sa fie inchis.
Deci daca e deschis, il inchideti, deinstalati flash player, deinstalati lj softul. Restart la pc. Instalati versiunea noua de flash player si softul lj. Pe mine m-a ajutat. De fapt suportul mi-a spus ca eu sa nu deactivez tot firewall, dar unele porturi, Asa cum eu sunt mare haker, am inchis tot, ca oricum nu ma bag chiar nicaieri de la pc de munca, asa ca probabilitatea sa iau virus e zero.
Succese
JustModel
User Activ
User Activ

Mesajde dolarel » 01 Feb 2014, 20:57

salutare, am si eu problema cu jasmincam, am instalat dar cand vreau sa deschid imi spune "no installed flash component detected". chestia e ca am instalat flash player si cu toate astea nu vrea sa il deschida..ce pot sa fac?
dolarel

Mesajde dulcyka_sexy » 02 Feb 2014, 00:03

te duci frumusel in control panel, dezinstalezi, apoi pe internet explorer si download iar flash...numai de pe explorer merge pt jasmin..bafta
dulcyka_sexy
User Avansat
User Avansat

Mesajde dolarel » 02 Feb 2014, 10:54

dulcyka_sexy scrie:te duci frumusel in control panel, dezinstalezi, apoi pe internet explorer si download iar flash...numai de pe explorer merge pt jasmin..bafta

am rezolvat, multumesc frumos :D
dolarel

Înapoi la Despre video chat - discutii generale

• { RELATED_TOPICS }
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj