Probleme internet

Discutii generale pe subiecte cu profil tehnic. Exemplu: discutii legate de diverse probleme software/hardware cu calculatorul, camera, internetul etc. Orice alte discutii pe teme tehnice sunt binevenite.

Mesajde Elvie » 09 Noi 2012, 15:42

Hello everybody!
Aseara si azi am intampinat niste probleme tare ciudate ...nici macar nu stiu daca tin de internet sau altceva..so i need a little help:) Please...
Problemele intampinate se refera la imposibilitatea de a acesa unele site uri...Eram online cand deodata streamray-ul mi-a dat eroare si nu s-a mai putut conecta...am tot incercat cu diferite browsere( IE,mozzila, chrome) si nimic...am presupus ca nu era din browser din moment ce celelalte site uri functionau normal.Am incercat sa fac un test de viteza a internetului pe speedtest.net si surpriza...nici pe asta nu-l puteam accesa, de altfel nici pe yahoo messenger nu ma puteam conecta, nici forumul nu-l puteam accesa.Am sters cookies , history...everything din toate browserele si nimic..aceeasi problema...am incercat dupa un alt calculator, cu un alt internet si totul mergea perfect.Dupa cateva ore si-a revenit! Azi la fel a fost o perioada scurta in care nu puteam accesa anumite site uri...se pare ca isi revine singur la normal dar care ar putea fi problema?!
Tin sa mentionez ca am abonament business de la RDS cu 2MG upload garantat.In ceea ce priveste browserele nu am modificat nimic la security ca sa existe vreun dubiu ca as fi blocat/restrictionat accesul anumitor site uri din greseala.Si oricum sa isi revina singur...WTF?!:)

So ..any idea? de la ce ar putea fi?
Multumesc!
Elvie
User Junior+
User Junior+

Mesajde alexandra1234 » 09 Noi 2012, 19:07

rds ul. si anume ce la pearing cu alte servere
se intampla
alexandra1234
User Activ
User Activ

Mesajde Zinia » 09 Noi 2012, 23:47

si mie mai mi se intampla uneori exact lafel
Zinia
User Junior
User Junior

Mesajde AnAngel4You » 10 Noi 2012, 04:38

aceasi problema am avuto si eu exact la fel pe la 3 jumate noaptea si era ciudata ca numai anumite siteuri in fine am rezolvat problema insistand cu multe clickuri repetate insistente pe linkul de logare :lol: si a mers se mai deconecta iar la fel faceam si mergea nush chiar ciudat si numai anumite siteuri:))
AnAngel4You
User Junior+
User Junior+

Înapoi la Discutii Tehnice

• { RELATED_TOPICS }
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj