Probleme instalare xlove flux manager

Discutii generale pe subiecte cu profil tehnic. Exemplu: discutii legate de diverse probleme software/hardware cu calculatorul, camera, internetul etc. Orice alte discutii pe teme tehnice sunt binevenite.

Mesajde aby » 13 Oct 2013, 13:16

Buna! Am cumparat un laptop nou,i7 2,2/3.2 Ghz 8 GB ram,win 8 pe 64. Am adobe flash player,am net frame 2.0 3.0 4.5 parca,dar in momentul in care dau sa instalez software-ul xlove fluxmanager, mi se blocheaza la jumatatea instalarii cu urmatoarele mesaje de eroare:

error opening file for writing:
C:/Program files(86)/xlovecam,xloveFME manager.exe
Click Abort to stop,Retry to try again,Or Ignore to skip this file

Si imi spune la detaliile de instalare: (SC) Open service FAILED 1060:The specified service does not exist as an installed service.

Am incercat cu toate browserele,firefox,google,internet expl. Am vb cu supportul si a zis ca ar trebui sa mearga si totul s afie ok dar decate ori incerc,acelasi mesaj,aceeasi eroare.

Help pls!!!
aby

Mesajde SAD^^EYES » 13 Oct 2013, 14:16

Buna, pune windows 7 ultimate 64 bit pe calculator

Bafta acolo.
SAD^^EYES
Site Admin
Site Admin

Mesajde bernardo722 » 13 Oct 2013, 15:10

SAD^^EYES scrie:Buna, pune windows 7 ultimate 64 bit pe calculator

Bafta acolo.

Stau si ma minunez....ce rapid raspundeti si corect,multe sfaturi foarte bune etc,si tu Sad si Glamour si totusi :)...nici macar un simplu multumesc:)
bernardo722

Mesajde GlamourFoto » 13 Oct 2013, 15:34

bernardo722 scrie:
SAD^^EYES scrie:Buna, pune windows 7 ultimate 64 bit pe calculator

Bafta acolo.

Stau si ma minunez....ce rapid raspundeti si corect,multe sfaturi foarte bune etc,si tu Sad si Glamour si totusi :)...nici macar un simplu multumesc:)

Buna Bernardo multumesc de apreciere,

Noi ajutam ( vorbesc acum si in numele lui Sad vreau sa cred ca il stiu ) fara sa asteptam un multumesc sau recunostinta, o facem pentru ca asa simtim pentru ca asa este bine. Din start cand am apasat butonul send nu am nici o asteptare. Daca persoana ajutata vine si adreseaza un multumesc este ok, daca nu adreseaza acel multumesc este iarasi ok.

Eu chiar nu tin cont de acest lucru, poate in primele luni cand m-am inscris pe forum aveam anumite asteptari si eram foarte frustrat cand vedeam ca doar cate unul se intorcea sa spuna ceva,
Dar mi-a trecut de mult, cand mi-am dat seama ca asteptarea recunoasterii si aprecierii nu este ceva Ok, am sa fac o analogie: Dai un ban unei persoane in nevoie si stai langa ea 5 minute sa asculti cum iti multumeste si cum te ridica in slavi, asta inseamna ca nu ai facut gestul ala pentru persoana in nevoie ci pentru tine, sa te simti tu bine cand ti se multumeste.
Asa si acum, daca am avea asteptari inseamna ca nu am mai ajuta din dorinta de a ajuta ci din dorinta de a primi multumiri.

Cu toate astea sunt atatea persoane ca tine si ca altii care observa ce facem si apreciaza ajutorul oferit, ca omul ajutat nu se intoarce sa zica multumesc? ...
poate nu a vazut raspunsul,
poate a rezolvat inainte,
poate nu a apucat sa intre sa spuna multumesc,
poate este prea ocupat sa mai raspunda,
poate raspunsul oferit nu a fost suficient de bun si detaliat
si multe alte situatii de acest gen.

Multumesc Spor acolo si o duminica cat mai placuta.
GlamourFoto
VETERAN
VETERAN

Mesajde aby » 13 Oct 2013, 17:36

Iti multumesc frumos pt ajutor! o zi frumoasa si tie :)
aby

Mesajde aby » 16 Oct 2013, 20:49

Buna tuturor. Revin cu o alta problema... asa e la mine, cand am cu ce nu am programe:( Am cumparat licenta pt webcamsplitter prin februarie si am tot reinstalat xp de vreo 4 ori, asa ca am folosit codul de activare. acum am incercat sa folosesc acelasi cod dar pe laptop si am am primit un mesaj cum ca i have reached the limit, nu pot sa il folosesc, sa astept vreo 4 zile si sa reincerc atunci blabla. ati avut si voi problema asta? incers sa stau si eu online si nu pot decat pe un site, nu-mi merge nici superwebcam splitter, nici manycam pe xlove..pur si simplu imi spune sa restartez si imi ia doar logitech-ul BCC 950 simplu. uN SFAT cum sa pot sta si eu pe 3 site-uri pana mi se reactiveaza splitul...alt program, ceva , va rogggg! Mersi anticipat pt rabdare si promptitudine!
aby

Mesajde SAD^^EYES » 16 Oct 2013, 20:54

One license — one computer

Product license is unlimited in time, but limited by the computer it can be used on. Registration key is generated based on a computer identifier - Installation ID (Menu -> Help -> About, alphanumeric code in brackets after product version is the Installation ID). If the Installation ID does not change, the activation server will always return existing Registration key, which was generated earlier. Any change of Installation ID means change of computer and requires to obtaint a new Registration key.
Limitations for Registration key distribution

Every Registraton Key request (attempt) to the activation server is traced for every Activation code. The check is performed according to Verysoft EULA: if succeeded, the activation server replies with a new Registration Key and decreases number of available activations for given code; otherwise, the Registration Key is not generated and the activation server returns an error with some code and text message.

The following two limitation are described in the EULA:

a short term limitation, 5 days (a. in specified time period one license cannot be used on two computers simultaneously straight after being purchased; b. do not change computer until this time period ends from moment of previous successful Registration Key request);
long term limitation, 6 months (in specified time period more than two changes of computer cannot be performed for one purchased license)

Activation server returns error with code 402 when one of the rules is infringed. In any case new key can be received for FREE using specified Activation code when the limitation is over.

http://www.very-soft.com/support

Solutia, astepti alea 4 zile.. daca nu merge.. ai de asteptat 6 luni.. daca se intampla asa.. fie mai cumperi o licenta.. fie alt soft de split etc..

Cu stima, Ionut
SAD^^EYES
Site Admin
Site Admin

Mesajde Pumpy » 16 Oct 2013, 21:33

aby scrie:Buna tuturor. Revin cu o alta problema... asa e la mine, cand am cu ce nu am programe:( Am cumparat licenta pt webcamsplitter prin februarie si am tot reinstalat xp de vreo 4 ori, asa ca am folosit codul de activare. acum am incercat sa folosesc acelasi cod dar pe laptop si am am primit un mesaj cum ca i have reached the limit, nu pot sa il folosesc, sa astept vreo 4 zile si sa reincerc atunci blabla. ati avut si voi problema asta? incers sa stau si eu online si nu pot decat pe un site, nu-mi merge nici superwebcam splitter, nici manycam pe xlove..pur si simplu imi spune sa restartez si imi ia doar logitech-ul BCC 950 simplu. uN SFAT cum sa pot sta si eu pe 3 site-uri pana mi se reactiveaza splitul...alt program, ceva , va rogggg! Mersi anticipat pt rabdare si promptitudine!

Trebuie sa trimit mail la suport sa le spui ca, folosesti pe alt PC licenta deoarece ai facut upgrade la sistem, licenta de la verysoft este nelimitata atata vreme cat folosesti acelasi PC/laptop cu ACELEASI componente, daca incerci activarea pe altceva decat pe ceea ce a fost instalat se considera ca, vrei sa-i pacalesti vanzand licenta,in momentul activarii serialului verysoft iti citeste TOT PC-ul cap coada si inregistreaza in baza lor de date seriile anumitor componente, in acest mod verysoft-ul a reusit sa indeparteze orice urma de frauda a licentei.
Pumpy
User Activ
User Activ

Mesajde aby » 17 Oct 2013, 00:55

Deja sunt plina de nervi dupa inca 4 ore de incercari cu splitcamera, manycam si xlovesplitter :D astept alea 4 ore , ok, dar apoi ce fac , incerc sa activez codul pe noul meu calculator sau ma las pagubasa ..ca de nervi probabil..tot nu am inteles :D scuze, Ionut , sunt eu mai ...batuta in cap la ora asta :D
si mersi amandurora pt raspunsuri
aby

Mesajde aby » 17 Oct 2013, 00:59

aaa... si ca sa fie treaba treaba, am vrut sa cumpar licenta la XloveSplitter dar se pare ca cica as fi vrut sa fac asta candva prin august..perioada in care eu eram in vacanta...nu am lucrat saptamani...dar cu toate astea, ceva apare acolo, un cod de activare pe care in momentul in care vreau sa il folosesc imi spune ca e truncat si nu imi apare ultima cifra in casuta orice as face. nu-mi amintesc cand am vrut s ail cumpar si nu credca am vrut atata timp cat eu aveam bine mersi webcamsplitterul si eram si plecata.... acum astept raspuns de la support si stau pe bara. ce ma sfatuiti, va rog ?
aby

Mesajde SAD^^EYES » 17 Oct 2013, 03:19

aby scrie:aaa... si ca sa fie treaba treaba, am vrut sa cumpar licenta la XloveSplitter dar se pare ca cica as fi vrut sa fac asta candva prin august..perioada in care eu eram in vacanta...nu am lucrat saptamani...dar cu toate astea, ceva apare acolo, un cod de activare pe care in momentul in care vreau sa il folosesc imi spune ca e truncat si nu imi apare ultima cifra in casuta orice as face. nu-mi amintesc cand am vrut s ail cumpar si nu credca am vrut atata timp cat eu aveam bine mersi webcamsplitterul si eram si plecata.... acum astept raspuns de la support si stau pe bara. ce ma sfatuiti, va rog ?

Buna, pune codul de la Xlovesplitter intr-un notepad ceva... asigura-te ca nu are spatiu la inceput sau la sfarsit.. si apoi dai copy si paste in casuta de activare.. vezi daca merge asa.. daca nu si nu... te duci la support si ceri cu Ryan.. o sa intre pe calculatorul tau cu teamviewer si te rezolva intr-un fel sau altul...

Cu stima, Ionut
SAD^^EYES
Site Admin
Site Admin

Mesajde aby » 18 Oct 2013, 01:48

Am reusitttttttttt! Mersi mult pt ajutor!
aby

Mesajde bernardo722 » 18 Oct 2013, 04:03

aby scrie:Am reusitttttttttt! Mersi mult pt ajutor!

Ma bucur ca ai rezolvat probema :)...Adrian,vroiam sa Subliniez in primul rand ajutorul pe care il dati Tu si Sad :)
bernardo722

Înapoi la Discutii Tehnice

• { RELATED_TOPICS }
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj