Probleme cu imaginea

Discutii generale pe subiecte cu profil tehnic. Exemplu: discutii legate de diverse probleme software/hardware cu calculatorul, camera, internetul etc. Orice alte discutii pe teme tehnice sunt binevenite.

Mesajde apash_air » 08 Apr 2009, 16:57

Salutare,

Sunt nou in domeniu, inka nu le shtiu pe toate dar imi dau silinta sa le rezolv asa ca am urmatoarea problema si daca ma puteti ajuta.

Probleme cu imaginea in sensul ca lucrez pe 2 situri simultan (jas&mfc) si imi ingheatza imaginea din cand in cand. Ca aparatura am o camera JVC gz175, un pc cu intel core 2 duo, cu 2Gb de ram, cu placa de captura de la Philips, model SAA713x PCI Card, banda de internet de 4Mb garantat up to 20 de la upc.
Pentru split folosesc "splitcam". Am urmat toate indicatiile lor de pe site dar nu shtiu de unde sunt problemele.

Daca ma puteti ajuta cu acesta mica pb?

Multumesc.
apash_air

Mesajde world2chat » 09 Apr 2009, 20:42

am mai auzit problema asta . pt inceput vreau sa te intreb ce viteza ai la net ( www.speedtest.net ) in ultimul timp am auzit si m-am intampinat si eu cu o problema la splitcam , ceva legat de compatibilitatea windowsului sau probabil si de la softul L J .. O rezolvare concreta nu pot sa-ti zic .
world2chat
User Junior+
User Junior+

Mesajde apash_air » 10 Apr 2009, 03:37

Salut,

I.am dat in sfarsit de cap.
Viteza la net degeaba se masoara pe speedtest.net pt ca nu este timp fizic da.ti dea exact o viteza constanta in numai 10 sec cat tine testu.
Iti poti da seama de viteza exacta numai dupa ce cineva face download de la tine( tu server) un fisier fff mare si atunci iti dai seama cam ce viteza de upload ai.
Referitor la viteza pe care o am la upload merge aproximativ constant cu 18Mbiti/s., testat cum am spus mai sus.

Problema era la mine era de la softul de supraveghere pt ca nu era compatibil cu windowsu de pe PC, dar intru.un final i.am dat de cap.

Sunt in culmea fericirii ca am mai rezolvat o mare pb :lol:
apash_air

Mesajde baddboy » 15 Apr 2009, 10:50

Este un programel foarte bun care se numeste DPC Latency Checker. Acest programel iti arata daca vreun driver iti face probleme, ceea ce poate cauza o intarziere a imaginii. Programul poate fi downloadat de aici: http://www.thesycon.de/deu/latency_check.shtml
baddboy
User Junior
User Junior

Înapoi la Discutii Tehnice

• { RELATED_TOPICS }
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj