Am probleme cu FPS si nu stiu ce sa fac

Discutii generale pe subiecte cu profil tehnic. Exemplu: discutii legate de diverse probleme software/hardware cu calculatorul, camera, internetul etc. Orice alte discutii pe teme tehnice sunt binevenite.

Mesajde Ktaaaa » 25 Noi 2014, 04:16

Buna ziua,imi cer scuze ca nu stiu prea multe dar din cauza asta va scriu,la inceput m-am bagat pe chaturbate cu un leptop lenovo avand camera integrata. Mi a mers super bine pana cand am luat o pauza(intre timp mi-am cumparat alt leptop lenovo i7 2.3 ghz 8gb rami). Cand am incercat sa ma bag inapoi am observat ca aveam mereu intre 5-15 fps (quality 80 si rezolutia 640x320) si mi se misca prost mentionez ca nu stiu cu ce se mananca visit x spliter adica nu folosesc... Mi-am cumparat o camera logitech c290 la 100 lei si vad ca am 34 fps dar tot mai sar din cand in cand si nu se vede cum vreau eu(se vedea mai bine camera integrata de la leptopul vechi) Vreau sa va intreb din ce cauza mi se misca prost leptopu daca ma bag pe 2 siteuri si daca pot sa ma bag pe jasmine cu camera asta(vroiam sa cumpar c920 dar am zis sa va intreb prima oara sa nu dau banii degeaba). Daca puteti sa imi mai spune-ti ce windows este cel mai potrivit pentru ca am bagat win de 4 ori pana acum....
Ktaaaa

Mesajde live_models » 25 Noi 2014, 11:21

Ktaaaa scrie:Buna ziua,imi cer scuze ca nu stiu prea multe dar din cauza asta va scriu,la inceput m-am bagat pe chaturbate cu un leptop lenovo avand camera integrata. Mi a mers super bine pana cand am luat o pauza(intre timp mi-am cumparat alt leptop lenovo i7 2.3 ghz 8gb rami). Cand am incercat sa ma bag inapoi am observat ca aveam mereu intre 5-15 fps (quality 80 si rezolutia 640x320) si mi se misca prost mentionez ca nu stiu cu ce se mananca visit x spliter adica nu folosesc... Mi-am cumparat o camera logitech c290 la 100 lei si vad ca am 34 fps dar tot mai sar din cand in cand si nu se vede cum vreau eu(se vedea mai bine camera integrata de la leptopul vechi) Vreau sa va intreb din ce cauza mi se misca prost leptopu daca ma bag pe 2 siteuri si daca pot sa ma bag pe jasmine cu camera asta(vroiam sa cumpar c920 dar am zis sa va intreb prima oara sa nu dau banii degeaba). Daca puteti sa imi mai spune-ti ce windows este cel mai potrivit pentru ca am bagat win de 4 ori pana acum....

La configuratia asta ar trebui sa merga bine pe doua site-uri HD. Dar pentru a lucra pe doua site-uri iti trebuie si un spliter. Probabil ai ceva probleme de windows. Incearca sa instalezi din nou windows si de data aceasta incearca windows 7 pe 86 biti. Camera C920 este una dintre cele recomandate de Jasmin, deci cumpar-o cu incredere.
live_models

Mesajde readyforyou29 » 25 Noi 2014, 15:20

live_models scrie:La configuratia asta ar trebui sa merga bine pe doua site-uri HD. Dar pentru a lucra pe doua site-uri iti trebuie si un spliter. Probabil ai ceva probleme de windows. Incearca sa instalezi din nou windows si de data aceasta incearca windows 7 pe 86 biti. Camera C920 este una dintre cele recomandate de Jasmin, deci cumpar-o cu incredere

Nu exista windows pe 86 de biti. Doar pe 32 sau 64. Tu probabil ai vrut sa zici 32. Dar e pacat de cei 8GB de ram pe care nu o sa ii vada varianta pe 32. Eu personal am recomandat si folosesc windows 8.1 pe 64. O licenta la evomag cu ambele variante este pana in 500 de ron. Camera C920 e foarte buna. Nelucrand cu jasminul nu pot sa iti recomand un spliter preferat de ei asa ca intra la support si intreaba ce splitere agreeaza cei de la jasmin. O alta cauza pentru care iti variaza mult fps-urile e si de la net.
readyforyou29
User Activ
User Activ

Mesajde Ktaaaa » 25 Noi 2014, 16:24

Acum am bagat win 7 "x86" si am vazut ca este defapt x32 acum il bag iar pe 64,nu cred ca este de la internet pentru ca am abonament de 1000 mb de la rds...dupa ce termin cu win ma duc sa imi cumpar camera si revin daca mai am probleme...Va multumesc pentru raspuns.
Ktaaaa

Mesajde Ktaaaa » 25 Noi 2014, 19:32

Am instalat aplicatia JasmineCam si imi da urmatoarea eroare "No installed flash component detected" care este problema?
Ktaaaa

Mesajde readyforyou29 » 25 Noi 2014, 20:14

Adobe flash player lipsa
readyforyou29
User Activ
User Activ

Mesajde Ktaaaa » 25 Noi 2014, 21:16

L-am instalat de 3 ori si la fel face
Ktaaaa

Mesajde dragica1 » 26 Noi 2014, 02:25

Instaleaza Flash Player de pe browserul Internet Explorer,nu de pe Mozilla sau Chrome
dragica1
User Junior
User Junior

Înapoi la Discutii Tehnice

• { RELATED_TOPICS }
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj