Probleme camera sony evi d100

Discutii generale pe subiecte cu profil tehnic. Exemplu: discutii legate de diverse probleme software/hardware cu calculatorul, camera, internetul etc. Orice alte discutii pe teme tehnice sunt binevenite.

Mesajde clus03 » 27 Oct 2012, 14:49

Am o camera sony evi d100 si umbrele ca si lumini. la umbrela folosesc o lampa cu patru intrari E27 si am 2 becuri cu lumina rece si unu lumina calda. Pentru stream folosesc splitcam si superwebcam. Imaginea este oribila. super stralucita, fata plina de umbre cu galben peste tot. in spatele meu apare o lumina galbena pe perete. am miscat umbrelele in toate pozitiile posibile. nu stiu ce sa fac am schimbat culori lumina din split dar nimic. camera este conectata cu easy cap. din split cam cand ma duc la video properties nu pot schimba nimic este mereu pe default, ar avea acolo white balance si mai multe dar nu pot fi schimbate. Mentionez ca in acest moment sa folosesc neoane este imposibil deja am investit banii in umbrele. poate alt program care ma lasa sa accesez luminozitatea camerei? sau alta placa de captura care sa aiba un software care m-ar lasa sa schimb setarile camerei? Ce sa fac , va rog daca se poate sa ma ajutati, multumesc
clus03

Înapoi la Discutii Tehnice

• { RELATED_TOPICS }
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj