Probleme cu camera cand lucrez din google chrome

Discutii generale pe subiecte cu profil tehnic. Exemplu: discutii legate de diverse probleme software/hardware cu calculatorul, camera, internetul etc. Orice alte discutii pe teme tehnice sunt binevenite.

Mesajde catzzz » 20 Oct 2015, 08:14

Imagine
Imagine

Buna dimineata tuturor. Lucrez din google chrom si incepand de sambata am aceasta problema: in fereastra unde ar trebui sa apara cam-ul,apare doar alb si daca incerc sa selectez camera (lucrez cu manycams pt ca are mirror) nu imi apare nici o optiune, nu vede nici o camera. Am facut 2 print screenuri pt exemplu bubei si aici este ce le-am scris sitului pe care lucrez, mfc, specific ca nu functioneaza nici in orice alt site din google chrome si daca deschid cu firefox am numai probleme! Am dezinstalat manycams, flash player, curatat istoria, reinstalat tot... ce sa mai fac?
"Hello there! My nick name is XXXX and today before to log on i had this problem:
Logging into mfc from The Model Web Broadcaster in google chrome, as i always did, because there my webcam works perfect, and suddenly today i see a white page instead where cam is and if i try to click settings and choose webcam from there, there s no webcam appearing on the list, none, only white. I made 2 print screen for you to see how it is.
So i went online using firefox.. and had so many problems.. sound not working, members saying the webcam seems odd and strange pixels, that the quality is so bad, and i have a HD Logitech webcam that in google chrome works stunning.
I cleaned already all history and downloaded again flashplayer.
Please tell me, what exactly to do so i can work properly. "

Multam mult pt orice raspuns si o saptamana superba sa aveti!
catzzz

Mesajde katypink » 20 Oct 2015, 10:01

buna dimineata! da da da! si eu am aceasta problema fix de sambata! oare care o fi buba? eu deja ma gandesc sa reinstalez windows... sunt tare suparata ...
katypink
User Junior
User Junior

Mesajde hayat » 20 Oct 2015, 10:49

Are chrome updates de aia se intampla asa
Nici mie nu imi mai merg unele sites in chrome
Eu le-am bagat in Mozilla si e ok
PS : si eu tot de sambata .. :lol:
hayat
User Junior+
User Junior+

Mesajde catzzz » 20 Oct 2015, 18:01

Ce ar fi sa facem https://support.google.com/chrome/answer/95319?hl=en ? Uninstall si install..
Eu s cam varza la calc, credeti ca e o idee buna?
catzzz

Mesajde Dana88 » 20 Oct 2015, 20:33

Buna. Foarte multe persoane au avut probleme cu chrome aceasta saptamana (incepand de saptamana trecuta ). Si nu doar pe un singur site . Acesta este raspunsul "oficial" primit de la unul dintre site-uri in legatura cu aceasta problema :
" Dear Studio Owner ******
What you are experiencing is currently a bug in Google Chrome not related to our site and reported to Google by multiple users already. We are sure that they are working on it and will be fixed soon, however in the mean time we recommend you to switch to Internet Explorer temporary."

Recomand sa folosesti Internet Explorer sau Modzilla pina isi revine Chrome. Bafta!
Dana88

Mesajde GlamourFoto » 21 Oct 2015, 01:44

catzzz scrie:Ce ar fi sa facem https://support.google.com/chrome/answer/95319?hl=en ? Uninstall si install..
Eu s cam varza la calc, credeti ca e o idee buna?

De ce sa pierzi timpul inutil cand poti sa folosesti firefox? Functioneaza fara nici o problema!

Se va remedia problema cu browserul chrome dar pana atunci nu pierde timpul ca o faci pe banutii tai.

Spor acolo
GlamourFoto
VETERAN
VETERAN

Mesajde alotofLaura » 22 Oct 2015, 23:09

Problema apare din cauza/sau datorita faptului ca se incearca renuntarea definitiva la plugins-urile de tip NPAPI, care ar fi nesigure. Chrome e primul care a renuntat, a ramas doar cu PPAPI (ceea ce ai tu acum). Opera o sa fie urmatorul browser care renunta la NPAPI. Din cauza ca unele site-uri nu tin pasul, apar astfel de probleme.

Pana se mai pun la punct treburile, iti raman la dispozitie celelalte browsere : Opera, Mozila, Internet Explorer, Microsoft Edge (windows 10).
Pentru MFC eu folosesc softul lor propriu, se mica mult mai bine decat varianta in browser.

http://www.myfreecams.com/model_admin/SetupMFC.exe

De exemplu youtube a renuntat de tot la flash, e pe html5 acum.
alotofLaura

Mesajde catzzz » 23 Oct 2015, 18:48

Multam mult fetelor pt raspunsuri, eu oricum lucrez teribil de rar.. si cand zic rar inseamna, 1 data pe sapt, poata chair la 2 sapt.. sunt asa INDISCIPLINATA! Vreau tot timpul sa-mi fac un program si nu stiu cum trece ziua si nu am apucat sa lucrez!!! MOSA-MEA!!!
catzzz

Mesajde Pussycutza » 24 Oct 2015, 19:42

La fel am patit si eu. Mi s-a spus ca este o eroare de la Chrome si mi s-a recomandat de catre admini sa folosesc alte browsere. Verific zilnic daca s-a rezolvat problema Chromului, pt ca e cel mai bun browser din punctul meu de vedere.
Pussycutza

Înapoi la Discutii Tehnice

• { RELATED_TOPICS }
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj