Probleme calitate cu Webcam Splitter Pro Verysoft!

Discutii generale pe subiecte cu profil tehnic. Exemplu: discutii legate de diverse probleme software/hardware cu calculatorul, camera, internetul etc. Orice alte discutii pe teme tehnice sunt binevenite.

Mesajde Rebeccka » 07 Oct 2017, 02:09

Buna,

Am cumparat Webcam Splitter PRO de la Verysoft, am lucrat la studio tot cu el,doar ca acolo mergea foarte bine. Acum lucrez de acasa si am o mica problema cu el. L-am setat bine (sper) cu ajutorul unui admin de pe Jasmin, si pe Jasmin pe care ma loghez prima data merge FOARTE bine. Al doilea site pe care ma loghez este Imlive si deja se vede ca oarecum calitatea imaginii este mai proasta. De la al 3lea site pe care ma loghez, CamContacts nici nu mai are rost sa vorbesc, se misca in poze deja...
Tin sa mentionez ca am un calculator mai bun decat cel de la studio si webcamul cu care lucrez este acelasi pe care il aveam si acolo,daca ar avea vreo legatura. Poate nu il folosesc cum trebuie sau gresesc undeva...

help!
Rebeccka

Mesajde GlamourFoto » 07 Oct 2017, 02:22

Rebeccka scrie:Poate nu il folosesc cum trebuie sau gresesc undeva...

Posibil
GlamourFoto
VETERAN
VETERAN

Mesajde SAD^^EYES » 09 Oct 2017, 08:58

Buna Rebeccka,

Dar daca intri doar pe Imlive si Camcontacts, tot la fel se intampla?

Cu stima, Ionut
SAD^^EYES
Site Admin
Site Admin

Mesajde Rebeccka » 10 Oct 2017, 15:52

SAD^^EYES scrie:Buna Rebeccka,

Dar daca intri doar pe Imlive si Camcontacts, tot la fel se intampla?

Cu stima, Ionut

Buna,
Daca raman doar pe IL si CC ,merge bine pe amandoua. Dar daca am LJ deschis, merge foarte bine pe LJ,dar pe celelalte doua merge prost..
Am configurat splitterul dupa recomandarile LJ, rezolutia si asa mai departe,dar am inteles ca aceleasi recomandari sunt valabile pe toate siteurile.
Rebeccka

Mesajde andromaca_mulge_vaca » 11 Oct 2017, 13:17

Pai stai fetita 16 ore pe jasmin si da-le dracu pe mortaciunile alealalte :))))
Uita-te aici in casuta de cautare, vezi cine ce trafic are si pentru ce motiv ti-ai deregla tu jasminul ...care zici ca-ti merge perfect.
Apreciaza ceea ce ai, nu alerga dupa cai verzi.... ca zilele trec si n-o sa ai cu ce sa-ti platesti curentul si netul .....
Apreciaza ceea ce ai si cand o sa ai mai mult iti cumperi un al doilea calculator si le pui si pe alealalte pe calculatorul doi.
Ia de vezi nemaipomenitul trafic pentru care plangi, din ce tari vine, cantitatea si calitatea traficului, si compara-l cu jasminul.
https://www.similarweb.com/
andromaca_mulge_vaca
VETERAN
VETERAN

Înapoi la Discutii Tehnice

• { RELATED_TOPICS }
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj