Probleme cu Activarea Conturilor

Discutii generale despre activitatea de video chat. Pareri, opinii, intrebari, mod de lucru, povesti, discutii diverse despre siteuri de videochat si despre acest job in general, toate isi au locul in aceasta categorie.

Mesajde JustMe1 » 06 Feb 2013, 04:18

Hy all, sunt noua in aceasta bransa, m-am apucat de videochat acum 2 zile si numai probleme...

prima oara m-am bagat pe MFC, mi-au aporbat contul si am facut broadcast in mai putin de 3 ore...

problema a fost la Chaturbate... dupa o zi de cand am aplicat pentru tokens, am primit un mail care suna cam asa :

We reviewed the age verification information that you submitted. We were not
able to approve your account to receive tokens.

Anyone who wishes to broadcast on your account must submit photo ID.
The name and birth date on the ID must be clearly legible. You must also
submit a photo of the ID next to your face.

If you are a couple each person must submit a separate performer agreement
and set of photo IDs

If a submission of yours was declined, the ID was either not acceptable or
was not legible. With the above information in mind please take new photos
and resubmit by going to chaturbate bla bla age verification.

Bun, acum ar fi doua motive pentru care nu m-au acceptat sa inteleg ?

- am inteles ca nu mai accepta modele din romania sau
- poza in care tin ID-ul in mana nu e destul de clara ( e facuta cu un telefon mobil de 3mpx )

intrebarea mea este ? chiar nu mai accepta romance sau ar trebui sa incerc din nou, de data aceasta HD pictures ???

si mai am o problema cu card-ul de paxum.... eu momentan sunt in Spania aici nu am nici un document care sa ateste adresa mea de aici, iar pe romania nu am cum sa il cer din moment ce nu mai stau in romania de mult timp... cum ar trebui sa procedez ??

am trimis o groaza de mail-uri ... fara raspuns...

Multumesc
JustMe1

Mesajde Melena21 » 07 Feb 2013, 00:10

accepta din romania, trebuie sa faci poza cu id mai clara
Melena21

Mesajde fetish » 08 Feb 2013, 04:53

buna JustMe

pe chaturbate nu se mai accepta conturi pt modele din Ro
fetish
VETERAN
VETERAN

Mesajde alexandra1234 » 08 Feb 2013, 13:22

chaturbate, voi ati vazut cum arata site ul si ce modele sunt?
ba mie mi se incarca si destul de greu
va puteti lua gandul de la ei in acest moment sunt praf
alexandra1234
User Activ
User Activ

Mesajde JustMe1 » 08 Feb 2013, 18:22

fetish scrie:buna JustMe

pe chaturbate nu se mai accepta conturi pt modele din Ro

fetish, din ce am inteles, mesajul cum ca nu mai accepta modele din romania e urmatorul :

we are sorry, we no longer accept models from your country or region.

cel putin mie nu mi-au trimis acest mesaj...
JustMe1

Mesajde desirousgirls » 15 Feb 2013, 16:52

Asa este. Chartubate nu mai accepta modele din Romania. Inca nu stiu de ce au luat hotararea asta, si stiu ca nu este una foarte buna pentru nici unul dintre noi. Din pacate, asta e decizia lor.
desirousgirls

Mesajde VideoModeling » 15 Feb 2013, 19:01

desirousgirls scrie:Asa este. Chartubate nu mai accepta modele din Romania. Inca nu stiu de ce au luat hotararea asta, si stiu ca nu este una foarte buna pentru nici unul dintre noi. Din pacate, asta e decizia lor.

Poate pentru ca site-ul a ramas constant in numarul de clienti cheltuitori, care intre timp au devenit din ce in ce mai zgarciti (si normal avand in vedere oferta extinsa de showuri gratuite) iar numarul de modele noi a continuat sa creasca sustinut, diluand astfel castigul fiecarui model in parte, ceea ce a dus la o concluzie mai mult sau mai putin generalizata in randul modelelor/studiourilor gen "CT e de 2 lei, hai sa nu-l mai bagam in seama si sa-l tinem in taskbar doar asa sa fie"?
VideoModeling
User Junior+
User Junior+

Mesajde JustMe1 » 18 Feb 2013, 16:23

va multumesc tuturor pentru raspunsuri... am facut al cont tot pe site-ul cu pricina, Chaturbate, de data aceasta am scanat Bulentinul si am facut si o poza HD cu buletinul in mana, la un fotograf profesionist, surpriza...

aplic pentru tokens si primesc urmatorul mesaj :

Your verification information was not accepted.

The identification you submitted was not approved, keep in mind you must submit a valid non-expired passport or drivers license.
Make sure you upload clear photos so the following can be read: Name, Date of Birth and Expiration Date.
You must also upload a picture of you holding the ID next to your face.
Please take new pictures and upload again by clicking the "Add more ids" button above.
Contact support@chaturbate.com if you have any questions!

deci, ce sa inteleg ? ca nu accepta Buletinul ca act de identitate ??

Pasaportul il am expirat, iar permis de conducere nu am...

offf, chiar vreau sa incerc site-ul asta, am vazut ca se fac bani frumosi acolo...
JustMe1

Mesajde IsaGlamChat » 18 Feb 2013, 20:48

Chaturbate nu mai accepta hosti din Ro de vreo 2 sapt.
IsaGlamChat
VETERAN
VETERAN

Mesajde RTModels » 18 Feb 2013, 22:31

pocahontas scrie:Chaturbate nu mai accepta hosti din Ro de vreo 2 sapt.

Ce bine :))
RTModels
User Junior+
User Junior+

Mesajde JustMe1 » 19 Feb 2013, 01:26

deci... repet, din cate am inteles mesajul care ti-l trimit cum ca nu mai accepta modele din romania este urmatorul :

We´re sorry for the inconvenience, we no longer accept models from your country or region.

eu nu am primit acest mesaj, cititi cu atentie... in fine... am inteles ca nu mai accepta ca act de identitate buletinul, trebuie sa scanez pasaport sau permis de conducere, ceea ce nu am... am trimis un mail lui shirley... sa vedem ce raspunde...
JustMe1

Mesajde fetish » 19 Feb 2013, 13:48

ideea general valabila e ca ei nu mai accepta modele din Ro indif daca tu ai primit sua nu acest mesaj cum ca nu accepta , ei te pot refuza in 11 mii de feluri o sa te puna sa scanezi 20 de mii dea cte de identitate diferite ca la final rez sa fie acelasi , daca vrei cont pe site ul asta insista , s-ar putea sa ai noroc si sa ti -l aprobe , din diferite cauze , ca a nins ieri , ca era aia plictisita si ai tocat-o al cap cu mailuri , ca ai prins -o intr -o pasa buna , ca are chef sa acepte un cont romanesc etc

daca insa tu reusesti sa descchizi un cont e f ok pt tine insa situatai nu se schimba , tot vor refuza modele din Ro , ca sfat , daca tot vrei neaparat cont acolo , reinoieste-ti pasaportul , ca sa ti-l aprrobe , da-le e mailuri siropoase cu cat de imp e site ul asta pt tine si poate ai o sansa una mica cat coada de furnica sa ti -l aprobe , practic e ca la loz in plic indeplineste conditiile si daca ai noroc o sa ai un cont deschis

bafta
fetish
VETERAN
VETERAN

Mesajde JustMe1 » 19 Feb 2013, 16:17

mersi de raspuns fetish, pasaportul nu am cum sa il reinnoiesc penturu ca nu am, singura optiune ar fi sa solicit un pasaport la politie... sa vedem daca asa merge... in fine...
JustMe1

Mesajde JustMe1 » 20 Feb 2013, 02:40

scuze de dublu post, nu il mai pot modifica pe primul, tocmai ce am primit un reply de la shirley, mi-a spus ca de moment nu mai accepta modele din romania...
JustMe1

Mesajde mireya_sb » 20 Feb 2013, 05:27

JustMe1 scrie:mersi de raspuns fetish, pasaportul nu am cum sa il reinnoiesc penturu ca nu am, singura optiune ar fi sa solicit un pasaport la politie... sa vedem daca asa merge... in fine...

Poti solicita pasaportul la Consulatul Romaniei din Spania. Stiu sigur ca se pot reannoi, dar nu stiu daca se poate cere primul pasaport. Am inteles ca nu ai deloc. Daca esti cu acte in regula in Spania poti cere de la primarie o hartie prin care demonstreaza sederea ta acolo '' certificado de empadronamiento'' Totusi si eu locuiesc de multi ani acolo, ia cand mi-am facut contul mi s-a cerut doar pasaportul. Pemtru payoneer am completat doar adresa dar fara sa atasez vreun document care atesta adresa mea de aici. Probabil s-au mai schimbat lucrurile de atunci.
bafta acolo
mireya_sb
User Junior+
User Junior+

Mesajde IsaGlamChat » 20 Feb 2013, 13:18

Poti face cont pe orice site care nu accepta romance dar trebuie sa indeplinesti anumite conditii probabil,eu am trait experienta cc cand era blocata pentru romance,dupa ce am lucrat pe un cont inchiriat am zis ca sunt datoare sa-mi incerc sansa si le-am scris un email destul de lung in care m-am descris,ce fac,ce calc aveam,camera,net,poze cu mine la care am atasat si un payment din ifriends la vremea respectiva,destul de detaliat totul si frumos,of course 2-3 pupicuri in partea dorsala a siteului:)) si am avut cont in 3 zile pe cc.Pe chaturbate nu am incercat ca nu ma intereseaza ca site dar sunt convinsa ca primesc un anumit gen de host,adica unul care va genera trafic, bani si care nu va crea probleme,cred ca orice fata din top mfc sau oricare top al unui site isi poate face cont pe CT anytime indiferent ca este din Ro,acum fiecare dintre voi stiti ce puteti si ce resurse aveti si poate mica mea experienta va poate ajuta cumva(macar pe unele).
Bafta!
IsaGlamChat
VETERAN
VETERAN

Mesajde JustMe1 » 20 Feb 2013, 15:48

din cate am inteles nu se poate cere primul pasaport aici la consulatul romaniei, trebuie sa il fac in romania prima oara, aici se pot doar reinnoi, in fine, nu are rost sa mai cer pasaport deoarece nu mai accepta modele din romania... va multumesc pentru raspunsuri
JustMe1

Mesajde glacimir » 06 Apr 2013, 10:24

Mai fetelor haideti sa va zic si eu ceva ca vad ca sunteti blocate pe modelele din Ro, am o prietena din Belgia ea sta in Romania momentan, are ID de belgia si am vrut sa o ajut sa creeze un cont pe chaturbate si am zis sa nu il creez din romania ca poate prin verificarea IP_ului detecteaza tara, asa ca am rugat un prieten din AMERICA !! sa creeze contul si sa uploadeze pozele cu ID si fata ei cu buletinul , a creat contul si cand a dat submit your age i-a aparut asta

"Your verification information was not accepted. The identification you submitted was not approved, keep in mind you must submit a valid non-expired passport or drivers license.

Make sure you upload clear photos so the following can be read: Name, Date of Birth and Expiration Date.

You must also upload a picture of you holding the ID next to your face.

Please take new pictures and upload again by clicking the "Add more ids" button above.

Contact support@chaturbate.com if you have any questions!"

Eu nu inteleg un lucru, cont creat din America si ID de Belgia si tot nu accepta ?!?!?!? si problema este ca la 2 secunde dupa ce dai Submit iti apare eroarea asta , nu exista soft pe planeta asta care in doar 2 secunde sa te identifice dupa buletin ca esti din Romania, doar sa durreze 1-2 ore sau zile in care dupa ce ei au verificat buletinul cu ochisorii lor atunci sa iti zica PA ! nu ai voie ... deci pana la urma unde e problema ?! la chaturbate sau la Romania ? aici exluzand situatia in care ei iti transmit pe e-mail ca nu poti activa cont din regiunea in care te afli (Romania)

deci care e problema pana la urma ?
glacimir

Mesajde carcalet » 29 Iul 2013, 14:17

Sa stim cum stam si sa nu mai insistam la ei .

Salut tuturor. Am vazut aceasta discutie pe forum si m-am gandit sa vin in ajutorul vostru. Dupa lungi insistente si mailuri trimise catre cei de la CT am primit urmatorul e-mail:

JUL 29, 2013 | 06:34PM PDT

Thank you for your interest in Chaturbate.

We are currently not accepting new models from your region at this time.

You will be notified by email when your application is processed.

Thank you,
Customer Service
carcalet

Mesajde StudioMgs » 30 Iul 2013, 12:20

Salut
Mi-au inchis 24 de Conturi Active :) si am primit aceiasi explicatie....Nu mai accepta modele din Ro....oricum nu lucram cu el ptr ca este undeva de valoarea celebrului Cam4....Numai Guesti
StudioMgs

Înapoi la Despre video chat - discutii generale

• { RELATED_TOPICS }
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj