Problema SplitCam

Discutii generale pe subiecte cu profil tehnic. Exemplu: discutii legate de diverse probleme software/hardware cu calculatorul, camera, internetul etc. Orice alte discutii pe teme tehnice sunt binevenite.

Mesajde Ema18 » 19 Iul 2015, 02:00

Buna seara.Am zis sa lucrez si eu alternativ pe doua site-uri.Am luat SplitCam,este prima oara cand lucrez cu un splitter tin sa precizez.Toate bune si frumoase pana ii dau drumul la SplitCam,se vede in frame-uri,foarte sacadat.. daca opresc SplitCam si comut sursa pe webul meu.. revine la normal si se vede foarte fluent.. Ce e de facut? Ceva setari pentru SplitCam? mentionez.. l-am lasat default. Dar se misca trist rau.. sa fie problema de la mine? Stiu o sa spuneti sa iau o varianta platita de splitter. asta am sa fac in curand.doar ca am vrut sa vad cu ce se mananca acest program..Oara sa imi faca la fel si o versiune platita? webcamsplitter de la Verysoft intentionez sa il achizitionez.. dar daca imi face la fel.. o las balta.. Am ramas dezamagita.. Sa fie oare de la configuratia mea? 2gb ram. placa video nvidia 8600gts.procesor intell. dual core 2.0 HD 160 gb.windows 8.1.Astept un raspuns, multumesc!!
Ema18

Mesajde googlefun » 19 Iul 2015, 07:30

Ema18 scrie:Buna seara.Am zis sa lucrez si eu alternativ pe doua site-uri.Am luat SplitCam,este prima oara cand lucrez cu un splitter tin sa precizez.Toate bune si frumoase pana ii dau drumul la SplitCam,se vede in frame-uri,foarte sacadat.. daca opresc SplitCam si comut sursa pe webul meu.. revine la normal si se vede foarte fluent.. Ce e de facut? Ceva setari pentru SplitCam? mentionez.. l-am lasat default. Dar se misca trist rau.. sa fie problema de la mine? Stiu o sa spuneti sa iau o varianta platita de splitter. asta am sa fac in curand.doar ca am vrut sa vad cu ce se mananca acest program..Oara sa imi faca la fel si o versiune platita? webcamsplitter de la Verysoft intentionez sa il achizitionez.. dar daca imi face la fel.. o las balta.. Am ramas dezamagita.. Sa fie oare de la configuratia mea? 2gb ram. placa video nvidia 8600gts.procesor intell. dual core 2.0 HD 160 gb.windows 8.1.Astept un raspuns, multumesc!!

Pai draga Ema18@ , cu asta trebuia sa incepi .Nu ca vrei icon HD , daca cumperi un c 910 !! Se pare ca nu ai citit cu atentie ce am scris in celalalt post , mi-ai multumit pt "feedback " :lol: .Macar daca putea fi considerat feedback ce ti-am scris ....
Sa nu te entuziasmezi sa speri icon HD doar de la atata lucru ( un amarat de Logitech c910 ) .
Fara suparare , iti recomand sa citesti forumul .Cat de mult poti sa acumulezi , deoarece s-a scris de sute de ori si anume :

1. Ai ales un splitter care consuma mult .

2. Acel Pc e depasit rau de tot .Nu e bun nici pt FB .

3.Nu te va ajuta cu nimic mai mult webcamsplitter . Cu un Pc de actualitate SplitCam , zbarnaie ! Problema No 1 este acel Pc .Gandeste-te ca un Logi C 920 de exemplu , in modul Full HD 1080 ,are nevoie de toti cei 2 GB de RAM , numai el singur .Fara sa mai vorbim de OS/CPU , ca deja aberam .

4.SplitCam , ca orice alt splitter , nu trebuie lasat default si sa astepti minuni de la el .:wink:
Think about it .

P.S Te asteptam cu bugetul disponibil pt un nou PC :lol: . Noi suntem prin zona.... :wink:

P.S.S Offtopic , evident .
In conditiile date , nu cred ca poate fi vorba de un buget . Gandind la rece , daca nu vrei sa te reorientezi , te-ai gandit sa lucrezi la un studio , pana te pui pe picioare cel putin ??? De data asta nu glumesc , vorbesc serios .Iti trebuie bani pt aparatura /net/décor/ceva lumini etc , si de multe ori nu e suficienta doar dorinta/ambitia ,trebuie sa ai si cu ce .

Multa bafta in continuare .
googlefun
VETERAN
VETERAN

Înapoi la Discutii Tehnice

• { RELATED_TOPICS }
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj