Problema internet !

Discutii generale pe subiecte cu profil tehnic. Exemplu: discutii legate de diverse probleme software/hardware cu calculatorul, camera, internetul etc. Orice alte discutii pe teme tehnice sunt binevenite.

Mesajde isaxon » 03 Mai 2012, 01:23

In mod sincer va spun , lucrez dintr-o locatie rurala si singurul provider de internet este rtc cu o viteza maxima de 12 mbps download si 1 mbps upload , si chiar daca in acest moment lucrez asa ( cu rezultate mai mult decat multumitoare ) doresc mai mult pentru ca se poate si nu stiu cum sa fac cu internetul ?
Ma gandeam sa mai iau inca o linie de net , dar cine imi poate spune cu siguranta daca exista vreun router care sa imi dubleze puterea ( stiu ca nu o va dubla exact dar cat de cat ) sau ce alte solutii cunoasteti ?
Va multumesc pentru atentia acordata o zii placuta tuturor !
isaxon

Mesajde digitalsin » 18 Mai 2012, 21:58

routerul nu iti va dubla viteza de internet ..ba chiar vei ava mici pierderi .nesemnificative pt ceea ce tu faci
singura posibilitate sa dublezi viteaa e sa optezi pt un alb cu kb mai multi....desi nu ai nevoie..la ce banda de net ai ;)
digitalsin

Înapoi la Discutii Tehnice

• { RELATED_TOPICS }
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj