Problema cu ImLive urgent va rog !!!

Discutii generale despre activitatea de video chat. Pareri, opinii, intrebari, mod de lucru, povesti, discutii diverse despre siteuri de videochat si despre acest job in general, toate isi au locul in aceasta categorie.

Mesajde AnAngel4You » 10 Sep 2012, 10:58

Am o problema cu ImLive , mi-a deschis cont recent de cateva zile , mi l-au aprobat am intrat online si dupa 2 zile de stat on am facut vreo 200 $ si azi dimineata am primit mesaj ca mi-au inchis contul pe motiv ca eu mai am un cont pe ImLive , nu imi amintesc sa fi facut vreun cont inainte pe ImLive in toti acesti ani iar daca am facut cred ca sau anulat de la sine daca nu am lucrat pe el sau nu am avut activitate in "n" luni nu? le-am trimis 2 emailuri cerandu-le exp si nimik inca avezti idee daca intradevar exista vreun cont oare pot sa mil anuleze si sa lucrez pe asta new sa nu pierd banutii:(( va rog sa ma ajutati cu un sfat
AnAngel4You
User Junior+
User Junior+

Mesajde fetish » 10 Sep 2012, 11:33

buna iubita

daca ai mai avut un cont deschis pe imlive ,indiferent cat de vechi este nu se dezactiveaza de la sine sub nici o forma , acum depinde de cat de vechi este contul insa ai putea sa ai si avantaje folosindu-l pe cel vechi , poate esti trecuta al veteran host si atunci ai un 5%procent la incasari

contul nou iti va ramane inkis insa banii se vor plati cred impreuna cu earnings-uri le de pe contul nou (aici nus-s asa sigura cum vor rezolva cu plata de pe noul cont , treb sa mai verifici cu ei )

ce ai ca posib daca vrei inca un cont nou , poti deschide un cont de studiou pe imlive sub numele mamei sotului , a unui prieten de incredere si u lucrezi ca model sub contul studioului respectiv
fetish
VETERAN
VETERAN

Mesajde AnAngel4You » 10 Sep 2012, 11:36

fetish scrie:buna iubita

daca ai mai avut un cont deschis pe imlive ,indiferent cat de vechi este nu se dezactiveaza de la sine sub nici o forma , acum depinde de cat de vechi este contul insa ai putea sa ai si avantaje folosindu-l pe cel vechi , poate esti trecuta al veteran host si atunci ai un 5%procent la incasari

contul nou iti va ramane inkis insa banii se vor plati cred impreuna cu earnings-uri le de pe contul nou (aici nus-s asa sigura cum vor rezolva cu plata de pe noul cont , treb sa mai verifici cu ei )

ce ai ca posib daca vrei inca un cont nou , poti deschide un cont de studiou pe imlive sub numele mamei sotului , a unui prieten de incredere si u lucrezi ca model sub contul studioului respectiv

Am inteles ideea este ca nu imi amintesc login ul la "acel cont vechi" nu imi amintesc sa-mi fi facut in fine daca am memoria proasta si mi-am facut ma intrebam daca pot oare sa il anuleze pe acela ei si sa ma lase pe acesta care am lucrat astea 2 zile si vreau sa lucrez in continuare pe el

ms de raspuns fetish
AnAngel4You
User Junior+
User Junior+

Mesajde fetish » 10 Sep 2012, 12:29

am inteles ideea , da-le un email sa ti dea din nou loginul explica le ca ai uitat etc sunt convinsa ca se rezolva

cel mai sigur suna-i al tel se misca mult mai repede decat cu e mail , eu mereu am rez la tel probleme cu ei asap

bafta si sper sa rezolvi
fetish
VETERAN
VETERAN

Mesajde AnAngel4You » 10 Sep 2012, 22:20

da fetish iam sunat de vreo 6 ori si tot mi-au zis sa astept mesajul lor da nu am primit nimic pana acum mai astept si maine poate totusi se rezolva cumva , btw ai idee cumva daca n cazul in care nu se rezolva mai vad banutii facuti pe payoneer?

Nice day all!!
AnAngel4You
User Junior+
User Junior+

Mesajde fetish » 11 Sep 2012, 09:42

nu pot sa-ti garantez ca iti vei primii sau nu banutii pentru ca nu stiu la ce situatie incadreaza staf ul imlive ului situatia asta si cum o vor rezolva ei

eu zic ca logic si la bunul simt ar trebui sa ti -i trimita dar nah eu merg pe presupuneri si bunul meu simt

sper sa -i recuperezi totusi
fetish
VETERAN
VETERAN

Mesajde joesancez » 11 Sep 2012, 21:10

AnAngel4You scrie: le-am trimis 2 emailuri cerandu-le exp si nimik inca avezti idee daca intradevar exista vreun cont oare pot sa mil anuleze si sa lucrez pe asta new sa nu pierd banutii:(( va rog sa ma ajutati cu un sfat

Contul initial nu se dezactiveaza singur, este posibil sa ai contul facut de mult timp si sa fii uitat de el sau daca ai lucrat la studio sa nu stii pe ce ti-au mai facut respectivii cont si nu au inchis, remarca lor cu siguranta este intemeiata exista in sistem 2 conturi cu numele tau si nu este permis de politica lor, de aceea si suspendarea respectiva.

Ai sa primesti un email de la Imlive in care te vor intreba care din conturi vrei sa ramana activ.

Tu specifici ca doresti sa ai activ contul nou si ii rogi sa il inchida pe cel vechi, contul respectiv va deveni activ si banutii facuti vor fii acolo.

Asta in caz ca nu ai avantaje la contul vechi cum a amintit fetish veteran host, in acest caz nu ma pot pronunta.
joesancez
VETERAN
VETERAN

Mesajde AnAngel4You » 11 Sep 2012, 23:12

sincer pe mine nu ma intereseaza contul vechi joe ca nu imi amintesc sa fi facut unul probabil pe la studio dar si asta a fost akm foarte mult timp km 3 ani jumate problema este ca nu am primit nici un email pana akm am dat cred ca peste 5 telefoane iam sunat si azi de vreo 2 ori unul din operatori mi-a zis la tel ca da banii orikum ii primesc pe payoneer altul a zis ca nu stie si mi-a zis sa astept email de la ei eu le-am explicat si la tel ca vreau sa lucrez pe contul noul nu ma intereseaza ce mai e pe numele meu pe acolo sa inkida acum sper sa nu dureze o vesnicie treaba asta si sincer eu nu inteleg treaba asta am mai discutat cu cineva si a patit treaba asta dar eu nu inteleg de ce initial iti accepta contul si dupa 2 zile til inchide pe motiv ca mai ai altul la alte site-uri nu te accepta din prima si gata aiurea pierzi timp si bani .....

sper sa se rez

night night
AnAngel4You
User Junior+
User Junior+

Mesajde IsaGlamChat » 12 Sep 2012, 00:58

Daca contul ti-a fost fct printr-un studio important care colaboreaza cu imlive de multi ani va fi greu sa-l inchizi,te vor taragana pana o sa te plictisesti si o sa renunti dar poate totusi investigheaza problema mai greu si o sa primesti un raspuns in urm zile totusi am un felling ca este ce spun eu.Sa ne spui si noua cum s-a rezolvat pana la urma si daca s-a rezolvat problema.
Am patit si eu asa in trecut cu un model caruia nu am reusit niciodata sa-i fac cont pe imlive cu toate ca nu a lucrat niciodata pe contul facut de studioul respectiv,pe urma e-mailuri,telefoane pana mi s-a luat si am renuntat:))of course am optat pentru o magarie la vremea respectiva neavand alta optiune..I am not that patient :lol:
IsaGlamChat
VETERAN
VETERAN

Mesajde AnAngel4You » 12 Sep 2012, 01:10

imi era simplu sa fac o magarie poca dar nestiind ca eu inca am sau am avut vreodata cont la ei nu mam gandit sa recurg la chestii de genul si mi-am facut ca tot omul cont sa vedem ce o fi si dupa doua zile hopaaaa ca mai am un alt cont de unde si pana unde asta vreau si eu sa aflu si nu am lucrat decat cu 2 studiouri o perioada foarte scurta de vreme si nu erau vechi in bransa sa zici ca o sa aiba o asa influenta daca intradevar de la ei mi se trage.... acum sa vedem va anunt ce am rezolvat ii disper cu tel altfel :D :D :D
AnAngel4You
User Junior+
User Junior+

Mesajde TwistedAngel » 12 Sep 2012, 08:05

in general poate dura si 2 saptamani pana reusesc ei sa dea de ownerul studioului , dar daca insisti si daca vrea si daca nu vrea ala tot v-or inchide contul vechi.Tine-te frumos de ei , isistenta da politicoasa si stai pe pace banii ti-i vezi
TwistedAngel
User Junior+
User Junior+

Mesajde AnAngel4You » 12 Sep 2012, 17:33

Thank you for contacting ImLive Customer Service.

It is of great importance for us to supply you with the best possible service; however, the email address from which we received your recent email is not registered to your host account (x) asta fiind numele contului cica care lam facut eu ala vechi. For obvious security considerations we will only communicate with you via your registered email account.

We kindly request you send us an email directly to info@ImLive.com from the email address registered to your account. We will be able to address any inquiry you might have once we receive it from the correct email address. Kindly include your nickname, username, and password in your response.

To change your email address please send us an email directly to info@ImLive.com from the new email address (not through the Customer Service link on the site).

Please include your username, password and old email address. Attach a copy of your photo ID with your request for verification purposes.
Thank you in advance.

deci mi-am irosit tastatura si telu degeaba explicandu-le ca eu nu stiu nici un alt cont si nici alte date de logare sau alt email ei akm vor sa le trimit email de pe aceea adresa care habar nu am care ar fi ei mi-au dat doat nickname-ul vechi care nu imi suna cunoscut delok chiar numai inteleg nimik
si de abia azi mi-au raspuns dupa atatea insistente si mi-au raspuns aiurea .... nu m-au ajutat cu nimik mda :D
AnAngel4You
User Junior+
User Junior+

Mesajde RTModels » 12 Sep 2012, 17:44

Daca nu primesc mail de la Studioul unde ai lucrat pentru a ti inchide vechiul cont, nu ai sa reusesti niciodata, poti sa suni sau sa trimiti emailuri cat vrei. Pana la urma este normal asa, altfel ti-ar putea inchide sesiunile oricine. Iti spun din experienta ca nu iti inchid contul vechi daca nu primesc solicitare de la Studioul unde l-ai avut inregistrat.
RTModels
User Junior+
User Junior+

Mesajde sunflower » 12 Sep 2012, 20:54

Trimite-le alt mail si explica-le (cu calm) situatia din nou. Roaga-i sa verifice situatia contului respectiv (ultima logare, persoana/persoanele care au stat online etc).
Ai putea sa le trimiti si buletinul, plus o poza cu buletinul in mana. Poate asa se vor convinge.
Eu am mai inchis conturi asa (pe imlive nu am incercat niciodata).
sunflower
User Junior+
User Junior+

Mesajde joesancez » 12 Sep 2012, 23:00

RTModels scrie:Daca nu primesc mail de la Studioul unde ai lucrat pentru a ti inchide vechiul cont, nu ai sa reusesti niciodata, poti sa suni sau sa trimiti emailuri cat vrei.... Iti spun din experienta ca nu iti inchid contul vechi daca nu primesc solicitare de la Studioul unde l-ai avut inregistrat.

Si eu tot din proprie experienta iti spun ca am inchis cont pe Imlive, fara permisiunea studioului care la deschis. ( nu vreau sa discutam in contradictoriu, eu am reusit, inca am raspunsul oficial de la imlive in care inchideau contul vechi lasandu-l pe cel nou activ, in caz de nu crezi )

AnAngel4You citeste cu atentie ce a spus sunflower si pune in aplicare, se poate rezolva situatia

Mai sunt si cazuri ca cel prezentat de poca in care nu prea ai ce sa faci dar cum imlive nu este singurul site asta este.
joesancez
VETERAN
VETERAN

Mesajde AnAngel4You » 12 Sep 2012, 23:38

RTModels scrie:Daca nu primesc mail de la Studioul unde ai lucrat pentru a ti inchide vechiul cont, nu ai sa reusesti niciodata, poti sa suni sau sa trimiti emailuri cat vrei. Pana la urma este normal asa, altfel ti-ar putea inchide sesiunile oricine. Iti spun din experienta ca nu iti inchid contul vechi daca nu primesc solicitare de la Studioul unde l-ai avut inregistrat.

sincer nu vad nimic normal in treaba asta avand in vedere ca eu sunt ceea in cauza si nu am cunostinta sau nu mi sa adus la cunostinta ca am avut sau ca mi se va face un cont pe imlive plus ca sunt 3 ani chiar si mai bine de cand sunt on my own numai am treaba cu studiourile daca tie ti se pare normal ca eu inca sa figurez ca model pe imlive dupa atat timp mie nu mi se pare si mi se pare de bun simt cum a zis sun ca daca le trimit o poza de buletin si una cu bul in mana sa il inchida eu cred ca am acest drept e ca si cum ar fi un anumit material pe internet fara acordul meu si doresc a fi sters e simplu asa gandesc eu

va multumesc din sulfet tuturor care ma ajutati sa rez problema asta:) macar cu un sfat :)
AnAngel4You
User Junior+
User Junior+

Mesajde RTModels » 13 Sep 2012, 07:55

Teoretic si normal ar fi fost ca cei unde ai lucrat sa iti inchida toate conturile cand ai plecat, eu asta vad normal. Asta daca ar fi fost oameni seriosi. Nu caut dispute eu mi-am spus doar parerea. Noi am inchis conturi doar dupa ce am discutat cu studiourile unde aveau conturile modelele si acestia le-au inchis. Repet este doar ce am facut noi, daca altii stiu alte metode sunt liberi sa te ajute mai mult.
RTModels
User Junior+
User Junior+

Mesajde sensualgirl » 13 Sep 2012, 10:01

Am patit-o si eu undeva prin 2004, am lucrat la un studio o luna, am plecat de la ei si m-am hotarat sa imi fac cont pe imlive. Am constatat ca acel individ deschisese cont pe imlive folosindu-mi buletinul si altcineva lucra pe contul acela, bineinteles. Am trimis un email la imlive, am explicat situatia , am trimis pe langa buletin si permisul de conducere, au verificat si au inchis imediat acel cont de pe studio si mi-au dat voie sa-mi deschid alt cont. Explica-le situatia, verifica pe site acel cont care zic ei ca este al tau, vezi daca sunt pozele tale! Daca nu sunt, trimite-ti buletinul, poze de alte tale recente, eventual un pasaport si permis de conducere si explica-le ca nu esti tu cea care a lucrat pe acel cont, poate individul de la studio a facut acelasi lucru cu buletinul tau si a deschis de fapt un cont ptr altcineva. Daca iti recunosti pozele si userul, si tu esti cea care a deschis acel cont insa ai uitat de el intre timp, trimite buletinul tau dintr-un email nou, le spui ca nu mai ai acces la emailul vechi, iti vor schimba adresa de email la imlive si in acest fel iti poti recupera userul si parola. Bafta
sensualgirl
User Junior
User Junior

Mesajde fetish » 13 Sep 2012, 10:57

si eu tot asa zic ca vei rezolva AnAngel , trimite ocopie dupa id ul tau eventual u tinand buletinul si de ce nu baga le morcovul ca u nu fol contul tau

bafta
fetish
VETERAN
VETERAN

Mesajde AnAngel4You » 13 Sep 2012, 13:14

ok deci hai sa va explic cum sta treaba deci mi-au trimi emailul de mai sus care vi lam postat si voua dupa care am primit azi alt raspuns dupa ce le-am explicat din nou situatia deci nu cred ca ma va crede cinve zici ca e din sf rupt :)) deci contul pe care eu lam facut acum cateva zile mi la inchis pe motiv ca exista un alt cont de al meu care si ala la randul lui a fost bagat pe frozen ca am un cont la nush ce studio:)))) mai mult primesc email de la imlive pe yahooul care e strict personal adica nu il folosesc niciodata pe site sau in legatura cu jobul si in email ce credeti ca erau datele de conectare la contul ala frozen care cica eu lam facut va jur ca habar nu am de asa ceva mai ales numele folosit si parola nu imi zic nimik ee ideea este ca mam logat contrul intradevar este frozen am dat resign si acum ma pregatesc sa le trimit o poza cu buletinul sa vad poate reusesc si cu ala de studio sa fac ceva sa il inkid adik iti dai seama contul ala e inca activ de 3 ani pfaiiii iar eu chiar nu inteleg cum naiba si cine a facut cont de pe adresa mea de email ........nu inteleg nimik zici ca sunt in telenovele nu am patit asa ceva in atatia ani:))))))
AnAngel4You
User Junior+
User Junior+

Următorul

Înapoi la Despre video chat - discutii generale

• { RELATED_TOPICS }
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj