Problema IMLIVE.com HD

Discutii generale pe subiecte cu profil tehnic. Exemplu: discutii legate de diverse probleme software/hardware cu calculatorul, camera, internetul etc. Orice alte discutii pe teme tehnice sunt binevenite.

Mesajde BasGLM » 13 Sep 2011, 01:38

Imagine

Imagine

http://imageshack.us/photo/my-images/825/restartm.jpg/

Chiar nu stiu cum sa o rezolv...am selectat totul si direct camera si superwebcamul la fel ..la fel ... am dat restart , am dezinstalat , am reinstalat .. nimic... singura solutie e sa dau format la c ... sa pun din nou windows`ul ...

pe urma nu mai merge flux managerul, la unele iar se strica imlive HD imi arata asa pe urma Xloveul o ia razna isi revine din cand in cand xlove ramane blokat cand dau SHOW BETA la 7/10 ...

a mai patit cineva problema asta ?

multunmesc
BasGLM
User Avansat
User Avansat

Mesajde dbc_iulian » 13 Sep 2011, 07:54

Cel mai probabil ai probleme cu registrii in windows. Din moment ce nu se mai vad device-urile si softul ImLive nu reuseste sa acceseze camera parerea mea e ca fie faci un sistem restore fie reinstalezi windows-ul (cel mai indicat asta ar fi sa faci).
dbc_iulian
User Junior
User Junior

Mesajde TwistedAngel » 13 Sep 2011, 08:26

Reinstaleza windowsul
TwistedAngel
User Junior+
User Junior+

Mesajde Skins » 13 Sep 2011, 08:52

Dezinstaleaza softul HD Imlive, dai un restart la PC, descarci de pe pagina lor softul, il instalezi, restart la pc si incerci din nou, daca nici asa nu merge mai incerci acest program:

PowerSuite 2011

http://www.uniblue.com/software/powersuite/

Daca nici asa nu vrea reinstal OS.
Skins
VETERAN
VETERAN

Mesajde 5Stars » 13 Sep 2011, 11:54

Mda, EXACT acceasi problema o am si eu de 1 saptamana incoace... am facut tot ce se putea face din capul meu + ce mi-au spus Cs in email si nimic.... Ideaa este ca mi-a aparut eroarea asta deodata, stand online m-a dat afara, iar cand sa ma loghez inapoi, na belea!!! eu totusi tind sa cred ca este de la ei, ca ei au inca probleme tehnice, pentru ca, nu este posibil sa imi mearga struna totul, si deodata sa nu-mi mai recunoasca camera in HD! Au probleme tehnice serioase, insa, n-avem ce face, inghitim si mergem asa mai departe :mrgreen: Eu una, am renuntat la HD, stau in HQ acum, imi merge la fel de bine ca inainte, tot pe prima pagina printre primele sunt, ba chiar am observat ca majoritatea fetelor din HOF stau tot in HQ!
5Stars

Mesajde bianca_andra » 28 Sep 2011, 10:00

Buna. Ai reusit sa rezolvi? Si eu am aceeasi problema.
bianca_andra
User Junior
User Junior

Mesajde Skins » 28 Sep 2011, 10:50

Folosesc webcamsplitter si merge perfect pe toate site-urile in HD !

webcamsplitter-webcamsplitter-pro-t241.html

Problema enuntata de voi poate fi din mai multe cauze :

Un update al unui program

O eroare in registrii

Incompatibilitate splitter folosit cu softurile site-urilor.
Skins
VETERAN
VETERAN

Mesajde bianca_andra » 28 Sep 2011, 14:47

Merci Skins dar pana acum 2 zile mergea perfect si a inceput sa-mi dea eroarea asta de cateva zile.
bianca_andra
User Junior
User Junior

Mesajde Skins » 28 Sep 2011, 15:08

Inseamna ca , un program a facut un update si acest fapt a declansat aceasta incompatibilitate , sfatul meu : daca stiti ce program a facut update sau la-ti instalat recent , dezinstalati acel update sau program , dati restart la pc si incercati din nou , daca nici asa nu va merge inseamna ca , sa modificat ceva prin registrii si trebuie facuta reinstalarea din nou a windows-ului pe curat , dupa ce reinstalati windows din nou si programele aferente si faceti primele update-uri necesare OPRITI update-urile , nu mai permiteti update-uri nici la programe nici la windows , astfel veti fi feriti de aceste neplaceri create de incompatibilitati pe viitor !
Skins
VETERAN
VETERAN

Mesajde BasGLM » 29 Sep 2011, 09:45

la mine nimc nu isi face update la nimic si tot asa a facut.
pana la urma am reformatat unele din calculatoare si momentan e ok. dar trebuie sa precizez ca dupa ce am instalat online star hd de la LJ de atunci au inceput problemele, ceea ce nu inteles eu este ca , ok la multe din care am pus windowsul din nou e ok merg ca unse, ideea e ca la unu din statii care nu am pus inca windowsl face figuri , cand merge pe HD cand imi da erroarea aia... deci e ceva spooky :P
BasGLM
User Avansat
User Avansat

Mesajde Skins » 29 Sep 2011, 10:21

panaramadeom scrie:la mine nimc nu isi face update la nimic si tot asa a facut.
pana la urma am reformatat unele din calculatoare si momentan e ok. dar trebuie sa precizez ca dupa ce am instalat online star hd de la LJ de atunci au inceput problemele, ceea ce nu inteles eu este ca , ok la multe din care am pus windowsul din nou e ok merg ca unse,

In concluzie este unul din programe instalate care iti face belele in registri , fa-ti o copie de siguranta la windows asa cum este acum, daca spui ca totul este perfect , si cand mai ai probleme pui copia si revi la setarile initiale.
Skins
VETERAN
VETERAN

Mesajde Skins » 29 Sep 2011, 12:25

Aici : aveti un tutorial video cum sa , va faceti o copie de siguranta dupa ce ati reinstalat windows-ul si programele aferente si totul merge fara probleme :

acronis-true-image-creare-copie-siguranta-sistemului-t11795.html
Skins
VETERAN
VETERAN

Mesajde BasGLM » 30 Sep 2011, 01:49

un deep freez nu merge ? afecteaza in vreun fel ? ca zic ca daca isi face update sa zicem unul din HD-uri , si daca dau restart PAC revine la normal ...
BasGLM
User Avansat
User Avansat

Mesajde Skins » 30 Sep 2011, 07:29

Merge perfect si deep freeze, dar e bine sa ai si o copie, nu se stie niciodata !
Skins
VETERAN
VETERAN

Mesajde BasGLM » 28 Oct 2011, 01:58

am isntalat si uniblue ala ..degeaba..apoi am pus OS din nou ,, dupa cateva logari ..pac a aparut din nou rahatu asta cu camera... cineva a descoperit de unde ce si cum ?
BasGLM
User Avansat
User Avansat

Mesajde Skins » 28 Oct 2011, 02:45

Sa nu fie din cauza split-ului , incearca cu altul.
Skins
VETERAN
VETERAN

Mesajde BasGLM » 28 Oct 2011, 02:56

am web cam splitter acum , pana la el am incercat de toate , superwebcam, many cam , dvdriver , bla bla bla ...

degeaba ...

oare daca instalez deep freez si cand dau restart oare isi va reveni ? nu imi dai seama exact nici de unde e ... am win 7 pe calculatoare ... vad ca suntem cativa care am avut problema asta...sa stau sa instalez windowsu odata la 3 zile... imi bag ceva :)
BasGLM
User Avansat
User Avansat

Mesajde Skins » 28 Oct 2011, 03:23

Sincer chiar nu inteleg de ce te agati de win 7 , sti bine ca am vorbit destul de treaba asta si de fiecare data ti - am spus sa treci pe XP , ma rog faci cum crezi , dar eu unul sunt total impotriva win 7 , este frumos si atat , consuma resurse in draci si are destule incompatibilitati incat sa imi faca destui draci si sa nu il agreez decat pentru munca de birou , in fond si la urma urmei modelele vin la munca nu la prezentare de OS -uri , trebuie sa oferi ce-i mai bun ca , lumini , camere video etc. dar cand vine vorba de OS trebuie sa alegi ce este cel mai rentabil din toate punctele de vedere nu ce este cel mai dichisit .
Skins
VETERAN
VETERAN

Mesajde TwistedAngel » 04 Noi 2011, 08:31

de aprox 2saptamani am o problema mai ciudata , cand sunt in private sau in FLC , din senin imi apare 4-5 ferestre cu " free chat -member chat " si welcome in your room " automat imi ingheata imaginea , ma deloghez intru inapoi si e ok apoi la un timp imi apare iar si tot asa !
mai are cineva aceeas problema ?
TwistedAngel
User Junior+
User Junior+

Mesajde BasGLM » 05 Noi 2011, 01:53

folosesti HD nu ?

si eu am problema asta dar nu stiu sigur daca e de la noi sau de la ei .

Ideea care e , eu am reinstalat windowsul din nou pe caculatoare , dar acum cand dau start VIDEOCHAT cand apare aia de care care tre sa dai allow sau reject , sa nu dai remember la camera , tot ce trebuie sa setezi este de mai jos , in josul paginii , de acolo setezi splitteru si microfonul , de cand am facut asta nu mai am probleme mai delok :)
BasGLM
User Avansat
User Avansat

Următorul

Înapoi la Discutii Tehnice

• { RELATED_TOPICS }
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj