Problema: apar poze/video cu mine pe diverse site-uri

Discutii generale despre activitatea de video chat. Pareri, opinii, intrebari, mod de lucru, povesti, discutii diverse despre siteuri de videochat si despre acest job in general, toate isi au locul in aceasta categorie.

Mesajde LolitaAmalia » 09 Dec 2015, 14:11

Problema: apar poze/video cu mine pe diverse site-uri. Si cu voi, cel mai probabil. Prima data le-am gasit doar pe cele de pe xcams/xmodels daca scriam numele meu de acolo. Apoi, m-am gasit si pe diverse site-uri. Spre exemplu, intrati aici https://webcam-archiver.com/ si scrieti numele vostru de pe Chaturbate sau MFC si o sa ramaneti stupefiate (sau nu) ca apareti si voi. Eu am gasit pe altele si video cu mine din privat.
Sunt socata si nu stiu ce sa fac, le-am trimis mail sa imi stearga pozele, atat celor de la MFC, cat si CB.
Ma vad nevoita sa stau fara fata in camera(si asa nu stateam eu prea mult inainte, dar totusi!).
Mai e cineva pe aici care nu-s expune fata?
Nu vreau ca cineva sa dea din intamplare peste mine expunandu-mi frumos toate cele. Cu atat mai mult cu cat visez sa mai fac si alte lucruri si sa nu raman cu ,,cariera" de camgirl.
Nu neaparat ca imi e rusine, dar cum ar fi sa dea frate-mio peste mine sau vecinul si sa-i arate lu` taica-mio, sa zicem sau mai stiu eu cui? As muriiii de rusine. Si nu numai. :oops:
LolitaAmalia

Mesajde alexalex101 » 09 Dec 2015, 15:01

Get used to it! E ceva normal. Site urile alea nu tin de cb sau mfc asa ca sa nu iti faci sperante prea mari.
Xcams pune poze cu tine ca sa te promoveze. Ti-ai dat acordul in contractul lor.
alexalex101
User Junior
User Junior

Mesajde LolitaAmalia » 09 Dec 2015, 15:55

Si nu pot faec nimic pentru a le sterge? Probabil ca nu. Oricum, dupa superba asta experienta mi-a cam pierit curajul de a sta cu fata in camera.
LolitaAmalia

Mesajde dughall » 09 Dec 2015, 16:33

Nu ti-o spun cu rautate , dar poate ca acest job nu ti se potriveste daca iti faci atatea probleme . Ar fi trebuit sa stii de la inceput , daca te informai ca lumea , ca asta o sa se intample . Cand ai aparut in fatza camerei ti-ai asumat riscul ca o sa fii vedeta pe internet si ca cei cunoscuti te-ar putea vedea .
dughall

Mesajde GlamourFoto » 10 Dec 2015, 04:17

LolitaAmalia scrie:Sunt socata si nu stiu ce sa fac, le-am trimis mail sa imi stearga pozele, atat celor de la MFC, cat si CB.

LolitaAmalia scrie:Si nu pot faec nimic pentru a le sterge? Probabil ca nu. Oricum, dupa superba asta experienta mi-a cam pierit curajul de a sta cu fata in camera.

Nu trebuie sa contactezi siteurile pe care ai lucrat, cu siguranta nu au timp sa se ocupe de toate materialele de acest gen care apar si atata timp cat pe ei e posibil sa nu ii deranjeze, ci poate sa le aduca trafic suplimentar sa nu ai mari sperante.

Uite aici un tutorial in care este explicat pas cu pas cum se indeparteaza anumite materiale de pe internet.

modalitati-inlaturare-pvt-urilor-inregistrate-net-t12516.html

Referitor la siteul mentionat de tine, este specificat cum sa faci cerere pentru content removal:

Copyright Infringement Notification
To file a copyright infringement notification with us, please send us an email to
Imagine ( se gaseste pe site la content removal )
that includes substantially the following (please consult your legal counsel or see Section 512(c)(3) of the Digital Millennium Copyright Act to confirm these requirements):

A physical or electronic signature of a person authorized to act on behalf of the owner of an exclusive right that is allegedly infringed.
Identification of the copyrighted work claimed to have been infringed, or, if multiple copyrighted works at a single online site are covered by a single notification, a representative list of such works at that site.
Identification of the material that is claimed to be infringing or to be the subject of infringing activity and that is to be removed or access to which is to be disabled, and information reasonably sufficient to permit us to locate the material. Providing URLs of our pages where the links appear, URLs where the links point to and Titles/Descriptions of copyrighted pictures/videos in the body of an email is the best way to help us locate content quickly.
Information reasonably sufficient to permit us to contact the complaining party, such as an address, telephone number, and, if available, an electronic mail address at which the complaining party may be contacted.
A statement that the complaining party has a good faith belief that use of the material in the manner complained of is not authorized by the copyright owner, its agent, or the law.
A statement that the information in the notification is accurate, and under penalty of perjury, that the complaining party is authorized to act on behalf of the owner of an exclusive right that is allegedly infringed.
Please note that under Section 512(f) any person who knowingly materially misrepresents that material or activity is infringing may be subject to liability for damages. Don't make false claims!

Cel mai recomandat ar fi sa poti sa ignori acest aspect, este un fel de lupta cu morile de vant, pentru ca astfel de materiale o sa mai apara, depinde de tine ca model cat de popular esti.

Spor acolo

P.S. Da-mi un mesaj pe Ym sau un email sa iti dau un mic sfat.
GlamourFoto
VETERAN
VETERAN

Mesajde LolitaAmalia » 28 Ian 2016, 23:30

Multumesc tare mult pt. raspuns. Intre timp mi-a mai trecut ,,socul" ala si am acceptat oarecum ,,riscul meseriei". Din pacate, nu-ti pot da mesaj :( Daca imi poti scrie aici sau...o adresa de mail, ceva? :)
LolitaAmalia

Înapoi la Despre video chat - discutii generale

• { RELATED_TOPICS }
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj