Pro sau Contra - Taxa accesare forum?

Orice subiect care nu se poate incadra la categoriile deja existente

Sunteti de acord sa se perceapa o taxa de inscriere pentru acest forum?

Da
12
41%
Nu
17
59%

Voturi totale : 29

Mesajde blue cum » 25 Feb 2006, 09:44

De ceva vreme se discuta de "taxe" pentru inscrierea pe acest forum.
Propun un sondaj de opinie si sper sa se voteze "in masa".....
blue cum
User Junior+
User Junior+

Mesajde plasma » 25 Feb 2006, 12:46

Punem pariu ca SAD nu va percepe nici o taxa pt inscrierea pe forum???
plasma
User Activ
User Activ

Mesajde tmr40 » 25 Feb 2006, 13:13

Daca siteul se adreseaza cu preponderenta administratorilor de studiouri atunci ideea de a plati o taxa pentru inscrierea pe forum este normala.
Daca doriti sa fiti de ajutor modelelor independente, care sunt la inceput de drum , eu zic ca , pentru o perioada de cel putin 3 luni acestea ar trebui sa fie scutite de la plata acestei taxe.
Eu am reusit sa imi deschid conturi pe 2 siteuri pentru ca am citit cu atentie noutatile postate pe siteul dumneavoastra. Deasemeni contul meu de pe IF a devenit operabil numai dupa ce am urmat indrumarile Pusicutzei (careia ii transmit si cu acesta ocazie mii de multumiri)

Multumesc adm pentru ca acest site exista si sper din tot sufletul sa ramana fara taxe.
tmr40

Mesajde MASTERofSEX » 25 Feb 2006, 15:11

plasma scrie:Punem pariu ca SAD nu va percepe nici o taxa pt inscrierea pe forum???

1$ -100 $- 2 $ ...nu conteaza cat dar ....si cu un simplu sms merita ma tata :) un sms ca sa-ti ia 3$ atat....nu este o suma pt un host incepator ...dar descurajeaza marea masa de "plimbaretzi"Stim bine parerea lui SAD NU SE VA FACE ASTA totusi eu am votat pentru !si daca totzi am posta si parerea pro ori contra .....ar da mai bine decat un simplu vot .daca asta inseamna exklusivism ? judecatzi voi .
MASTERofSEX
User Junior+
User Junior+

Mesajde Marlboro » 25 Feb 2006, 16:15

Mi se pare cea mai mare tampenie...
Orice webmaster este interesat de trafic... mai ales cand situl lui este supus la vot pentru o posibila urcare in top si ca atare o mai mare promovare.
Marlboro
User Activ
User Activ

Mesajde vidchat2001 » 25 Feb 2006, 17:01

Marlboro scrie:Mi se pare cea mai mare tampenie...
Orice webmaster este interesat de trafic... mai ales cand situl lui este supus la vot pentru o posibila urcare in top si ca atare o mai mare promovare.

cam asta cauta toti in general daca au si o reclama care aduce profit ! dar din pacate pentru noi, nu ne ajuta.
vidchat2001

Mesajde Pusicutza » 25 Feb 2006, 17:36

Cred ca e vorba aici de un complot de oprire a cresterii popularitatii acestui site.
Forumuri pt videochat sunt destule(cauta pe google) , e adevarat ca putine romanesti dar sunt. De ce sa platesti o taxa (nu conteaza daca i chiar si un cent) cand fiecare site pe care lucrezi/ intentionezi exista un forum, un suport online si adrese mail pt help si nu va plangeti ca nu vi se raspunde motive... probleme de exprimare in engleza, site urile nu raspund intrebarilor care s date in faq sau pur si simplu, atitudinea(sarcastica) voastra fata de problema .
Ce nu poti afla pe forumul unui videochat site este daca i tzeapa sau trafic DAR ce garantie ai ca ai sa gasesti pe orice alt forum un raspuns 100% sincer, mai exista si acea categorie de oameni care pt inlaturarea concurentei mai baga si "strambe" sau acei colaboratori ai vdch sitului care normal pt atragerea modelelor zic ca au facut bani si au luat banii( daca nu ma insel si pe acest site sunt cateva astfel de exemple) ... ideea e ca poti afla pana la urma incercand.
De ce ar plati vcf , winxp si altii care considera ca nu au neoie de informatii de pe acest site si si mai omoara si ei timpul pe aici , mai dai si ei un sfat , mai agata o fata. Din cei care sunt inscrisi acum probabil 2-3 ar mai ramane pe aici ...si noii veniti? sa nu uitam ca si acest site e romanesc ...
Daca tot va plac taxele ... cereti taxa celor care cauta fete/baieti pt studio , pt cei care inchiriaza screenuri pe diverse site uri.....
Sau ... ma gandesc .. ca poate urmeaza sa gasesc softuri speciale(nu alea free de pe google) precum acela pt multisession pe if sau secretul cum sa deschizi mai multe screenuri pe un calc pe cc si alte asemenea ... atunci ar fi justificata o taxa
In fine, unii nu au ce face decat sa propuna dezbateri pe cine sa mai baneze de pe site, ce taxe sa se impuna ... si parca studoi legal propusese taxa(nu bag mana in foc) ... si daca i asa tot va prostit cu ceva
Vorbe vorbe dar taxa tot nu va fi pt ca site ul are nevoie si de trafic si de votat ( mai nou :d) si ca sa aiba viata ...de oameni , buni, rai
Pusicutza
User Junior+
User Junior+

Mesajde WinXPfather » 25 Feb 2006, 20:36

De mult am vrut sa fiu indiscret cu o intrebare, dar acum chiar trebuie sa o adresez :)). Pusicutza tu esti fata sau baiat? Nu sunt misogin sub nici o forma, dar prea multa logica...:)) si oricum intrebarea e un compliment ;)
WinXPfather
VETERAN
VETERAN

Mesajde Pusicutza » 25 Feb 2006, 23:16

Imi ziceam motanel daca eram baiat :wink:
Pusicutza
User Junior+
User Junior+

Mesajde morcove » 26 Feb 2006, 02:12

da ``pasarica`` putem sa itzi spunem ?
morcove
User Activ
User Activ

Mesajde Pusicutza » 26 Feb 2006, 03:17

"Ceea ce era de demonstrat " ... poate vrei sa ma trimiti si la cratitza :))))

da ``pasarica`` putem sa itzi spunem ?

5$/minut :))))) ca te cunosc :wink:

Dar acu poti sa stii? Sunt fata? Sunt baiat? Ce conteaza?

P.S. Texte de cartier in fata blocului ... baga si tu texte mai periculoase ca poate tine vrajeala ...
Pusicutza
User Junior+
User Junior+

Mesajde morcove » 26 Feb 2006, 06:03

Da pasarica din fatza blocului mi am luat ``vrajeala`` , ma invatza si pe mine unu` mai mare prin interfon , din nefericire nu ma pot ridica la nivelul lu Brad Pitt , dar sper ca cel putin cu mine sa atasezi un pic de modestie. Si daca mai ai comentarii te invit sa invartim linguritza intr o cafea sau eventual la la o apa (lamaia tzio aduci tu de acasa ca io sunt scartzan).
PS: (sad^^ nu inchide topicul ca poate agatz si io ceva :P :P :P )
morcove
User Activ
User Activ

Mesajde studio legal » 26 Feb 2006, 10:00

Pusicutza scrie:Cred ca e vorba aici de un complot de oprire a cresterii popularitatii acestui site.
Forumuri pt videochat sunt destule(cauta pe google) , e adevarat ca putine romanesti dar sunt. De ce sa platesti o taxa (nu conteaza daca i chiar si un cent) cand fiecare site pe care lucrezi/ intentionezi exista un forum, un suport online si adrese mail pt help si nu va plangeti ca nu vi se raspunde motive... probleme de exprimare in engleza, site urile nu raspund intrebarilor care s date in faq sau pur si simplu, atitudinea(sarcastica) voastra fata de problema .
Ce nu poti afla pe forumul unui videochat site este daca i tzeapa sau trafic DAR ce garantie ai ca ai sa gasesti pe orice alt forum un raspuns 100% sincer, mai exista si acea categorie de oameni care pt inlaturarea concurentei mai baga si "strambe" sau acei colaboratori ai vdch sitului care normal pt atragerea modelelor zic ca au facut bani si au luat banii( daca nu ma insel si pe acest site sunt cateva astfel de exemple) ... ideea e ca poti afla pana la urma incercand.
De ce ar plati vcf , winxp si altii care considera ca nu au neoie de informatii de pe acest site si si mai omoara si ei timpul pe aici , mai dai si ei un sfat , mai agata o fata. Din cei care sunt inscrisi acum probabil 2-3 ar mai ramane pe aici ...si noii veniti? sa nu uitam ca si acest site e romanesc ...
Daca tot va plac taxele ... cereti taxa celor care cauta fete/baieti pt studio , pt cei care inchiriaza screenuri pe diverse site uri.....
Sau ... ma gandesc .. ca poate urmeaza sa gasesc softuri speciale(nu alea free de pe google) precum acela pt multisession pe if sau secretul cum sa deschizi mai multe screenuri pe un calc pe cc si alte asemenea ... atunci ar fi justificata o taxa
In fine, unii nu au ce face decat sa propuna dezbateri pe cine sa mai baneze de pe site, ce taxe sa se impuna ... si parca studoi legal propusese taxa(nu bag mana in foc) ... si daca i asa tot va prostit cu ceva
Vorbe vorbe dar taxa tot nu va fi pt ca site ul are nevoie si de trafic si de votat ( mai nou :d) si ca sa aiba viata ...de oameni , buni, rai

Da, eu am propus o taxa (nu sunt sigur daca sunt primul cu ideea asta... )
DAR TAXA ERA PROPUSA DE MINE NUMAI PENTRU SECTIUNEA PRIVATA A ADMINILOR SAU A MODELELOR, IN NICI UN CAZ PENTRU A ACCESA SITEUL
Din sumele rezultate s ar fi ocupat cineva de intretinerea si respectarea regulamentului pe site.
studio legal
User Junior+
User Junior+

Mesajde Pusicutza » 26 Feb 2006, 10:08

Da pasarica din fatza blocului mi am luat ``vrajeala`` , ma invatza si pe mine unu` mai mare prin interfon , din nefericire nu ma pot ridica la nivelul lu Brad Pitt , dar sper ca cel putin cu mine sa atasezi un pic de modestie. Si daca mai ai comentarii te invit sa invartim linguritza intr o cafea sau eventual la la o apa (lamaia tzio aduci tu de acasa ca io sunt scartzan).
PS: (sad^^ nu inchide topicul ca poate agatz si io ceva

Somnoroase păsărele
Pe la cuiburi se adună,
Se ascund în rămurele
Noapte bună!
Pusicutza
User Junior+
User Junior+

Mesajde DoarEu » 26 Feb 2006, 10:38

Consider ca lipsa de profesionalism in acest domeniu se datoreaza intr-o oarecare masura si surselor de informare locale (romanesti) - printre care si acest forum . Prea multa mura in gura .

Din proprie experienta va relatez (mama ... parca sunt reporter ProTv :P )ca am ajutat free si neconditionat multe persoane aflate lainceput de drum , i-am initiat ca sa spun asa , persoane care au gasit datele mele de contact pe acest forum . Videochat_father , xpfather , SAD , Master ... etc ... sunt sigur ca stiti despre cine e vorba , va loviti si voi zilnic de ei ...

Inca se mai castiga bine din video-chat , si va spun , daca nu se face un STOP pentru amatorii dornici de castiguri rapide fara sacrificii ...
De curand mi-am dat seama insa ca nu merita sa ajuti . Incepatorii se reped in a dezvolta "cersitul" - am indicii in acest sens -nu rostesc vorbe goale ... modele care fac 100 pe luna ca atat le poate pielea si 1000 din cersit . Desigur ... o sa apara comentarii de genul ... sunt invidios .. cum am mai vazut pe aici . Ei bine nu sunt invidios ci iritat de treaba asta , pentru ca acest cersit pune o amprenta pe toti chathostii romani , si asta ne afecteaza pe toti .

In a intreba orice kkt desi poate ca acel kkt este scris mare pe ecranul lor (ceva gen unde imi vad banii pe imlive ... pai unde draq vrei sa-i vezi decat in earnings ... treburi d'astea) ....

Desi am votat DA - sunt convins ca taxa de accesare a forumului nu este o solutie viabila , si tind sa cred ca nu va fi pusa niciodata in aplicare .
Totusi trebuie facut ceva .
As propune ca acest forum sa fie INVIZIBIL (e posibil tehnic), sau sa ma exprim mai bine , acest forum sa fie o mare sectiune privata - in care sa nu aibe acces decat cei care pot face dovada ca au legatura cu acest subiect (chathosti , admini , modele , admini de siteuri adult , etc) . Toti membrii siteului sa treaca prin aceasta sita si sa faca aceasta dovada , iar cei care se vor inscrie ulterior sa aplice si sa faca aceiasi dovada .
Si pentru ca procedura de verificare nu este asa de simpla (adica ia ceva timp ... pentru fiecare in parte...) din membrii vechi SAD isi poate alege cateva ajutoare in acest sens .
Din partea mea SAD ai tot sprijinul - gratuit si neconditionat pentru acest forum , pe care de altfel il respect si apreciez - insa trebuie pus STOP informatiei - pentru ca deja suntem la saturatie ... inca putin si ... si nu stiu :roll: ....

Si desigur , trebuie facut si mai mult de atat . Poate ca o data ajunsi intr-o extinsa sectiune privata o sa vorbim multe lucruri nespuse aici ... stiti si voi ... not in free baby , in pvt :D :D :D de aceia as face si o alta propunere care mi se pare si mai valabila : accesul pe site / forum in baza unei recomandari primita de la anumiti membrii ai forumului .

In fine , nu stiu care e solutia optima , insa ceea ce consider si sustin cu tarie este ca TREBUIE SCHIMBAT CEVA !
DoarEu
User Avansat
User Avansat

Mesajde Pusicutza » 26 Feb 2006, 13:00

amatorii dornici de castiguri rapide fara sacrificii ...

Amatorii dornici de castiguri rapide fara sacrificii nu fac multi purici pe un site.

Incepatorii se reped in a dezvolta "cersitul"

Cersitul exista de cand mama pe net incepand pe chat roomurile de pe yahoo pana la vidchat sites. Incepatorii? Daca o fata i noua intr un studio nu inseamna ca i incepatoare ....si daca o face de cum a ajuns in studio fii sigur ca fata stie ce face si nu o face de ieri ... ca ala incepator daca a auzit ca se fac mii de dolari pe site uri si li se spun ca e interzis sa ceara bani membrului outside site nu risca .... o sa riste atunci cand nu face pe site uri nici o suta de $ pe luna si s a plimbat prin vreo 5 studiori in cautarea eu-lui.

As propune ca acest forum sa fie INVIZIBIL

Mai bine sa nu mai existe siteul lol

acest forum sa fie o mare sectiune privata - in care sa nu aibe acces decat cei care pot face dovada ca au legatura cu acest subiect (chathosti , admini , modele , admini de siteuri adult , etc

Deja exista sectiuni private pt chathosti si administartori studio, n am citit regulile dar parca tre sa fii recomndat , votat de ceilalti pt a putea accesa sectiunea privata.
Poate as avea ceva informatii de impartasit, poate as fi in cautare de schimb de informatii dar de ce sa mi dezvalui identitatea(mai ales ca studio) ...poate sad o sa si tina si un carnetel pe care sa si noteze cine ce cum si de unde ... Poate din pct de vedere al impozitului sunt legal dar totusi pt videochat nu exista nici o reglementara legala ... a nu se intelege ca am citit multe romane politiste si mi e frica :))...dar fiind un forum public, chiar daca cu sectiuni private nu multe studiouri s ar incumeta sa si dezvaluie identitatea sau nu multe modele ar zice de pe unde sunt ce screenuri au pt ca oricat de privat ar fi siteul nebuni tot se gasesc.

Poate ca o data ajunsi intr-o extinsa sectiune privata o sa vorbim multe lucruri nespuse aici ... stiti si voi ... not in free baby , in pvt

Da , poate in loc de pasarica o sa zic ca am putzica lol
Nu am experienta multaaaaaa dar sincer spuneti mi si mie ce secrete ascunde videochatul? Scoatem din discutie software speciale, optimizari de calc si alte asemenea pt care cel care le detine nu le ar da asa de a moca ca e baiat bun ... site uri bune? Asta i secretul? Off doamne... iau un singur exemplu v_f, unul dintre cei vechi, site ul pe care l promoveaza si "pare" sursa lui de venituri este cc ....site f cunoscut si nu ai nevoie de pile ca sa aflii depsre el ... si el face teste nu? si el de a lungul anilor a cautat site uri .... Cauta in search engines si le gasesti acolo pe toate, totu i sa ai timp ... Cum sa ti promovezi fetele? Putini sau deloc dornici sa te lumineze pe tine ..dar si pt astaa exista search engines. Decorul? ... bani sa ai ... outfit? ..bani sa ai

trebuie pus STOP informatiei - pentru ca deja suntem la saturatie ... inca putin si ... si nu stiu

Ai dreptate, ar trebui cat mai putina lume sa stie ce si cum ... sunt atatia online ca banii nu se mai fac asa usor
Pusicutza
User Junior+
User Junior+

Mesajde Infinity » 26 Feb 2006, 13:09

Nu, nu sunt de acord cu perceperea unei astfel de taxe.
Infinity
User Activ
User Activ

Mesajde tmr40 » 26 Feb 2006, 15:33

Deci , scuze , am uitat sa ma prezint.
Ma numesc Theodora si am 7 anisori (la caini asta inseamna cam 49 ani) tmr se poate traduce asa : t de la theodora , mr de la mrrrrrrrrrrr sunetul pe care il scot inainte sa atac iar 40 este numarul persoanelor care vorbesc mult mai subtire de cand au luat contact cu mine :D :D :D
Pusicutza este prietena mea , asa ca ------
Te pup Pusi
A fost o gluma , va rog nu ma blocati ca nu mai fac, promit sa mananc doar biscuiti , orez fara carne si arpacas . Oricum vroiam sa tin o cura de slabire ca am ajuns la vreo 45 KG :D :D :D
tmr40

Mesajde DoarEu » 26 Feb 2006, 15:52

Infinity scrie:Nu, nu sunt de acord cu perceperea unei astfel de taxe.

Ooooo ... sar'mana Infinity ... wellcome back :)
DoarEu
User Avansat
User Avansat

Mesajde Marlboro » 26 Feb 2006, 15:53

Cum bine spune Pisicutza mai sus... fiecare pasare pe limba ei piere.
Accesul la informatie e inevitabil DoarEu !!!
Marlboro
User Activ
User Activ

Următorul

Înapoi la Diverse

• { RELATED_TOPICS }
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj