Private chat cu un singur membru sau cu mai multi?

Discutii generale despre activitatea de video chat. Pareri, opinii, intrebari, mod de lucru, povesti, discutii diverse despre siteuri de videochat si despre acest job in general, toate isi au locul in aceasta categorie.

Mesajde evaeva1 » 15 Dec 2013, 16:36

Vroiam sa va intreb de ceva vreme ce parere aveti voi, despre privaturile cu mai multi membrii simultan? Eu una nu prea am curaj sa fac asa ceva desi sincera sa fiu mi as dori! De ce nu fac? pai, foarte simplu, am impresia ca pentru cei 2-3 ce intra dupa primul showul nu mai este calitativ! Si mai ales daca pica in mijlocul actiunii! Poate nici nu am cum sa ii spun hello, si cine esti, iar lucrul asta mi se pare ca reduce sansele de a face din acel membru un regular! Mie imi place sa stau de vb cu ei, si sa bat campii pana dau jos textila si si atunci cand o dau, e cu talent :lol: :lol: :lol: :lol: glumesc! Vreau doar sa va intreb daca este o idee gresita de a nu mai primi si alti membrii odata inceputa o sesiune privata! Sincera sa fiu am incercat de cateva ori, insa cei ce intra dupa membrul principal nu prea stau mult! Voi ce faceti?
Kiss si spor la dolarei :D
evaeva1
User Activ
User Activ

Mesajde vdt85 » 19 Dec 2013, 04:59

Eva, iti multumesc ca ai deschis acest topic... daca n-o faceai tu, o faceam eu in curand.
cand am inceput sa lucrez in aceasta activitate, aveam cate 3-4 mem o data dar nu faceam decat show, pentru ca altceva nu aveam cum. acum, dupa cativa ani de munca, pot lucra decat cu un singur membru. pierd pvt-uri cu duiumul, pentru ca odata ce mi-a intrat un mem pe cc de ex, inchid toate celelalte sites, sau daca am pvt pe iml, nu mai accept alt mem. si mooor de ciuda ca pierd bani, cateodata imi vine sa arunc calc pe geam :P cand ma gandesc ca pierd bani, ma apuca isteria :D si totusi lucrez tot doar cu un singur mem.
pe iml de ex, niciodata al doilea sau al treilea mem nu-mi sta decat foarte putin, asa ca nu ma mai incurc. daca am pvt pe iml si vrea sa intre un alt mem pe cc de ex, automat cei doi vad ca atentia mea este indreptata in mai multe locuri. tastez repede, dar ei tot se prind, va spun sigur. ma vad ca tastez si lor nu le apare nimic deci logic ca-si dau seama ca ma ocup de mai multi in acelasi timp.
si ar mai fi o problema: lucrez pe girl home alone, dar fac si fetish la greu, la fel si domination pentru ca am cerinte si nu refuz atat timp cat am echipament si ma duce capul. nu sustin nicioadata pe nicun site ca sunt mistress, dar toate profilele mele cat si atitudinea sunt mai bitchy, dominanta... ca asa sunt de la mama natura. doar daca mi se pare ceva urat la un mem, ii tai macaroana sau il dau afara, nu-mi bat capul cu nesimtiti cum n-o fac nici in realitate (pierd dar asta sunt!). deci... fiind asa, am o gramada de sclavi si fetishisti, dar si sesiuni doar cu chat sau show.
ce-as putea face in cazul de fata: unul cu cbt, altul cu nylons show, unul cu chat si tease si inca unul cu show cu toy??? cum as putea face fata, sa-mi stea membrii, sa iau reviewuri bune si sa plece toti multumiti?
iubesc banii foarte mult si tocmai d-aia ma oftic cand pierd pvt pentru ca sunt deja busy, dar iubesc si calitatea pe care o ofer foarte mult. prefer, si am mai spus asta aici, pvt mai putine, dar de calitate, care ma solicita intelectual (ca pana si un show cu toy bun iti solicita capul, trebuie sa stii cum si cat sa gemi, cum sa te misti, cum sa te uiti etc). deja mi-am facut o imagine pe sites, cei care se intorc la mine in room stiu deja la ce sa se astepte, stiu ca pot tine o sesiune interesanta si 4 ore fara sa ma dezbrac, la fel stiu si ca daca vor, imi iau toyul si am 3 orgasme (primul e posibil real, dar restul fake cu siguranta :D ) sau... pot foarte bine sa fac un cockold de se duce acasa de-si bate nevasta de gelozie :P
NU sunt model de top si nici nu cred ca voi fi vreodata, dar sunt multumita de incasarile mele pentru care muncesc de-mi sar ochii din cap. insa... cea mai mare buba a mea, nu este ca nu fac 10.000 in 2 sapt, ci ca nu pot face 3-4 pvt bune in acelasi tmp! singura posibilitate ar fi sa fac doar hard show cu toy, aia toti sa faca laba ca nebunii, sa am doar pvt de 5-10 min, sa ma usture pasarica, sa ma plictisesc grav de jobul asta si sa-mi bag pl in el :D
in final va spun ca mie sincer imi place munca asta. imi place sa fac lucruri noi si interesante mereu, imi place sa-mi vad membrii disperati si sa ma ridice in slavi! loool! cam sufar de mine asa-i? :D

eu asa lucrez... o fi bine, o fi rau... nu stiu.
vdt85
User Activ
User Activ

Mesajde evaeva1 » 19 Dec 2013, 09:38

vdt85, am mai aflat si alte pareri ale altor Host-uri pe forumul sitelui unde lucrez, si majoritatea impartasesc aceeasi opinie! Unul si Bun! :) Care dupa sa lase 5 stelute , un rating bun, si sa devina regular! Plus ca asa cum spuneai si tu, un pv cu mai multi presupune in mare parte doar show, sau indifferent cat de repede vei tasta, o vor considera o peirdere de timp pe banii lor! Pe iml mai au si 20 sec free, deci exista posibilitatea sa intre exact in the middle of, sa isi clateasca ochisorii si sa o scuture repejor, si sa iasa! :lol: Deci cred ca mai bine doar un pvt! Desi ma irita enorm, deoarece, nu eu modelul ar trebui sa fac pvt exclusive, ci el membru sa faca click pe optiunea asta, sa plateasca si mai mult pt exclusivitate si sa nu i se para deplasat! De ex pe camcontacts, membrii au cunostinta de acel 121 exclusive, si platesc fara sa li se para exagerat, sau daca nu platesc, stiu ca mai poate intra un altul si atentia ta sa fie distribuita
evaeva1
User Activ
User Activ

Mesajde velia » 03 Mar 2014, 17:17

Eu sunt inca incepatoare (am o luna si jumatate de cand fac videochat, ca Mistress) si credeam ca din aceasta cauza nu ma pot concentra pe multi-tasking si pe a sustine mai multe pvt-uri in acelasi timp.

Pe masura ce ma frustram oarecum ca nu pot sa tin 2-3 membri in acelasi timp in pv - si pe site-uri diferite - mi-am dat seama ca, de fapt, fac mai multi bani cand ma concentrez 100% pe un client. Mi-e mult mai usor sa gandesc cu 1-2 mutari inainte, sa decid ce il pun sa faca inainte de-a fi terminat task-ul pe care i l-am dat - astfel, il tin tot timpul in priza si ajung la niste durate mult mai mari ale sesiunilor. Daca trebuie sa ma uit si intr-o alta fereastra, automat pierd la capitolul atentie.

Asadar, cand imi intra cineva in privat pe un site, astept 1-2 minute sa vad daca e serios, daca pot face treaba cu el - si daca simt eu ca va ramane ceva vreme in video, inchid sau pun pe pauza toate celelalte site-uri si ii dedic toata atentia mea, facandu-i un "meniu" custom pentru nevoile si fanteziile lui.
velia

Înapoi la Despre video chat - discutii generale

• { RELATED_TOPICS }
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj