Prezenta pe n siteuri

Discutii generale despre activitatea de video chat. Pareri, opinii, intrebari, mod de lucru, povesti, discutii diverse despre siteuri de videochat si despre acest job in general, toate isi au locul in aceasta categorie.

Mesajde Ana33 » 29 Mai 2017, 05:50

Buna,

Vreau sa stiu si eu, prezenta pe 2 siteuri afecteaza traficul dintr o parte in alta ?
Acum nu am internet bussines si stau pe 2 siteuri, pe o unitate unu, celalalt pe laptop. Ei bine netul functioneaza bine pe amebele, cel putin cei de la suport pe fiecare imi spun ca da da, netul e ok. E adevarat ca pe unul dintre ele mai fluctueaza dar suportul zice ca tot e ok.
Dar ce am observat eu. Cand ma loghez, pe oricare, vine la trafic, apoi cand il deschid si pe al 2 lea se diminueaza nr de membri sau chiar unii sunt dati afara de pe pagina. Dar dc il inchid ep al 2 lea, primul iar merge mai bine.
Stau eu si ma intreb, dupa ip sau dupa mama masii, site urile vad ca esti pe 2 platforme sau 10 si iti scade din trafic bineinteles intr un mod elegant (diverse metode).
Ma durea in cur pana acum de trafic, dar cand vad ce important e, am inceput sa am alta atitduine.
A si am mai obs ceva cand te loghezi pac iti intra trafic mult, ca si cum ALOOO a intrat cutarica bomba sexy x-uleasca, adica eu cred ca membrii sutn anuntati ca a intrat un model pe chat, nu stiu dc toti sau doar cei vip, dar imi e f clar ca sunt anuntati cand et loghezi prima data pe un site. Nu stiu 100% dar asa cred.
Apoi dc iesi si intri iar .....iti vine iar ceva traifc mai mult. Nu conteaza sietul , am vazut asta general valabil pe 3 site uri.
Spuenti mi si mie, voi cei experimentati cum p...... masii stau lucrurile? Asa? Ca asta inseamna clar ca dc stai pe 2 site uri nu vei avea performanta pe ninic unul dintre ele. Pe de alta parte te apuca nervii sa stai doar pe unul si sa nu faci mare branza.
Inca nu pot face comparatia cu internetul bussines sa mi dau seama dc e de la net sau nu, dar cred ca intr o oarecare masura fiecare site isi cere exclusivitate cel putin pt perfromanta.
Stand si analizand, practic asa e si logic. Daca lucrez in viata reala la compania x, e f posibil sa ma puna sa semnez clauze sa nu lucrez si la y part time, in ac domeniu, unde e concurenta. Sau oricum si ch dc nu semnez nimic, e f clar ca la 1 job ma voi dedica cu 8 ore iar la cel de al 2 lea job, part time 4 ore.
ca sa nu mai zic ac estie voluat in permnanenat in vdc , nu ca la un job normal, unde esti evaluat odata la 3 luni sau la 6. Ei in vdc esti evaluat la acteva ori sau 24 ore, in permanenta, cate pvt ai, bani produsi versus timp alocat, cate ore stai logata. Aici nu am crezut cu timpul de logare efetiv dar mi a zis un manager de la un studio cand m am dus la interviu, ca stie un site unde dc nu stai minim 6 ore esti penalizat de site intr un mod elegant, evaluat slab si trafic mai putin, chiar si % mai mic de incasare.
Ana33
User Junior
User Junior

Mesajde dakota » 29 Mai 2017, 11:28

Hey ana din cate stiu eu tu stai pe mfc si inca unul ,deci ai spus ca nu ai internet bussnies pai de care ai? asta nu ai spus, eu am de la rds gigabit si tot pe 2 stau mfc si cb am stat si pe 3(acolo intradever era o diferenta dar cel mai probabil era de la laptop) conteaza si ce fel de laptop/pc ai poate procesorul nu tine 2 site'uri ,mai intai vino cu informatiile astea.
Mfc sigur nu taxeaza modelele pt faptul ca stau pe mai multe site'uri,cele care taxeaza iti spun direct in regulament gen cam4,si nici nu stiu de un site care sa te puna sa stai un anumit timp ,doar ca ei cu cat stai mai mult au grija sa te puna mai bine in site,,sau sa-ti creasca procentul din castiguri gen xmodels.
E drept ca tu ai intrebat suportul daca ai conexiune buna (desi in cazul mfc si cb suportul e apa de ploaie) dar atunci cand ai intrebat aveai tot doua site'uri deschise?
intra aici si vezi ce upload ai http://beta.speedtest.net/
In conculuzie prezenta pe doua site'uri nu afecteaza traficul,e normal sa intre multi in camera primele 5min pt ca sunt curiosi ,dupa depinde de tine sa ii faci sa stea in camera.
dakota
User Junior
User Junior

Mesajde BlackSwan26 » 31 Mai 2017, 02:12

Ana,eu lucrez doar pe un site,nu am avut curiozitati sa incerc alte site-uri pentru ca nu am atentie distributiva.Nu pot decat sa iti spun o parere strict personala,nu am cunostinte atat de vaste sa iti spun exact daca si cum influenteaza faptul ca stai pe mai multe site-uri.
In primul rand e vorba de membrii. Chiar am avut o discutie la un moment dat in camera cand era plina de membrii,legate de niste subiecte tehnice,printre care ,din vorba in vorba,imi spune un membru ca este enervant sa vezi fete ca stau pe mai multe site-uri. Asta e feedback-ul primit de la ei. Cumva ei vor sa fii a lor,se simt oarecum ignorati daca te vad ca tastezi in alta parte. La fel si site-urile,nu stiu nimic concret,nu mi-a dat cineva in scris,dar banuiesc si ar fi oarecum logic faptul ca orice site isi doreste modele exclusive,pentru ca te poti concentra sa oferi content de calitate membilor lor. Si oarecum mi se pare corect sa promoveze un model in primele pagini (unde se uita mai toata lumea) care le sta on multe ore,multe ore inseamna si ratinguri si membrii castigati si guesti convertiti si popularitate. Daca tu ai avea un business la fel procedezi,ca sa iti fidelizezi membrii tai(clientii).Putin te ajuta ca x model face o gramada de bani pe 5 site adunate.Ideea e sa faca la tine.Asta cu atat mai mult in cazul site-urilor mai glamour,unde calitatea conteaza si prezenta modelului(prin prezenta vreau sa spun implicare).La site-uri cu nuditate in free poate ar fi mai usor,mai pot fi jonglate. Ceea ce ai spus ca sunt anuntati membrii e sf,nu ii anunta nimeni,pur si simplu te cauta,te au la favorite,stau pe site la momentul ala si te vad,iti stiu programul.Perioadele de inceput sunt grele,stim cu totii,dar cu atat mai mult consider eu ca e bine sa stai pe unul la care tii tu mai mult sau iti place mai mult ,sau consideri ca merge mai bine ,macar pana mai capeti experienta.Nu are sens sa te duci pe la suporti sa ii intrebi ce se intampla cu traficul tau ca iti rad aia in pumni,nu iti va spune nimeni ever ca "ma fata munceste si trage tare ca sa ne demonstrezi ca meriti sa fii in primele pagin mereu". Daca te uiti la majoritatea fetelor care au sesiuni private ,sau au membrii multi sau sunt in primele pagini,ai sa vezi ca fie sunt de la studio-uri care le ofera training bun,fie au un program stabil,fie le vezi numai pe site-urile alea ,fie stau muuult online,fie au vechime pe site,fie toate la un loc.
Ca sunt zile in care nu merge si tragi sperante ca poate daca ai mai avea unul deschis ai face ceva,e chestie strict personala,de asumare. Toata lumea are si zile nasoale la munca fie si dupa ani pe site-ul respectiv sau chiar perioade intregi.
Cand spun sa muncesti pe site-ul ala ma refer sa iti contruiesti o imagine pe care genul de membru care intra pe site-ul respectiv sa o iubeasca,sa abia astepte sa intrii online,sa asculti ce vor si sa incerci sa le dai aia,sa ii simti,sa intre lumea la tine in camera stiind ca se vor simti bine,sa spuna omul ca din restul de n fete logate tu esti aia careia merita sa ii dea banii. Si uite asa ,dupa ce o sa faci asta,ai sa vezi ca si la tine va fi valabila faza cu...."s-a logat babygilrsweetiecutemodel,hai buluc in camera ei"...
Spor :)
BlackSwan26

Mesajde Ana33 » 31 Mai 2017, 14:49

Multumesc frumos pentru raspunsuri.

Ca si cauza, pana acum vad ca ar fi netul meu. Daca deschid 2 siteuri, unul de pe o unitate, cel. de pe laptop imi scade viteza de upload, pe server sua, pe speed test.
Eu am momentan UPC cu 25 uplaod, pers fizica, deci negarantat.
La un singur site deschis am viteza de 20 Mbps, iar cu 2 site uri deschis am 14, 15 Mbps.
Mie pe site ul de vdc imi arata in jur de 2000 kbps.
Cu bussines net sper sa fie mai bine.
Sunt pareri si pareri despre prezenat in ac timp ep unul sau mai multe site uri.
Daca esti multumita pe un siet cu banii castigati e foarte bine. Desi.....daca ai sti ca x, y,z stau pe ac siet ca tine + inac unul si fac dublu fata de tine ti ai schimba perceptia.
Eu gandeam initial ca tb as et dedici unui singur site.Insa viata pe mine m a invatat altceva. Cu ani in urma gandeam ca dc am un job caldut e ok si ce un venit stabil , chiar si mediocru e ok. Insa cand am dat peste firme bune care au intrat in insolventa nu m am mai dedicat unui singur job. Acasa seara mai bagam si un vdc part time.
Stiu ca membrii sunt deranjati de modele care stau pe n siteuri. Acum nu cred nici eu ca e bine sa stai pe f multe, oricat de bine engleza ai sti, la acteva tot ai sa raspunzi cu intarziere, e f clar.
Pe 2 insa eu zic ca e bine. Pt ca timpul mort de pe una, unde nu faci bani, faci pe cealalta.
Eu nu lucrez pe live jasmin, dar m am uitat la una despre care se scria ca a castigata cum cativa ani intr o luna 45000. Ei bine, vad ca acum castiga in jur de 7000 din pvt, plus ce i o iesi din concursuri si ce o mai fi pe acolo, vanzari.
Ei fata aia care se considera ca e buna nu sta in pvt 8 ore in f zi, ci doar 2 ore .
Deci 6 ore freaca mentosanul.
Si mai e ceva, am avut succes pe un site cand stateam pe celalat si am ranjeam cu unii de pe al 2 lea site si cei de pe primul erau in extaz ca vai ce se intampla in camera mea. Si intrau mai repede in pvt, ac nu cumva sa ma ia altcineva.
Ana33
User Junior
User Junior

Mesajde dakota » 05 Iun 2017, 19:10

Hey dragilor, cea ce am sa spun acum e putin offtopic doar putin (zic eu).
Acum cateva zile ,dupa vreo doua zile de pauza trebuia sa intru la munca dar in timp ce eram in dus ma gandeam ca nu am nici un chef sa muncesc dar totusi am chef sa intru online si sa mai vorbesc cu membrii mei.La ora 00:00 am intrat online si am inceput cu 30 de membri dintre care vreo doi care vin des pe acolo,si am inceput sa vorbim despre diverse mai aprindeam si o tigara si timpul trecea, incet incet erau 200 de oameni in vreo 15min am mai vandut si cateva video-uri si pana la ora 4 jumate aveam facuti 100 si ceva de $ si 1700 de membri pe cb.
Pentru mine asta a fost o experienta minunata mi-a dat multa icredere in mine ca model si ca femeie,e drept ca eram dezbracata(dar la mine e foarte cald deci nici nu se poate altfel) si mai faceam si tease,dar oricum concluzia e simpla nu ai nevoie de n site'uri ca sa faci banuti,nu e nevoie sa-ti bagi ceva in tine sau sa folosesti lovense/ohmibod ca sa ajungi in prima pagina,trebuie sa fii tu si sa oferi o imagine de calitate(camera,net,lumini etc).
A doua zi am revenit la ale mele,si desi venitul s-a triplat si numarul de membri s-a dublat am sa incerc sa mai fac asta cand efectiv nu am chef sa intru.^^
Asta a fost tot ce am vrut sa va spun,nu am scris asta ca sa ma laud ci doar am considerat ca e ceva ce merita impartasit, ceva care poate sa ofere increde persoanelor inhibate, sau celor debusolate.
Va doresc o viata buna la toti^^.
dakota
User Junior
User Junior

Mesajde Ana33 » 09 Iun 2017, 10:43

multumesc frumos pt raspuns
Ana33
User Junior
User Junior

Înapoi la Despre video chat - discutii generale

• { RELATED_TOPICS }
    Răspunsuri