Poze profesionale....unde?

Discutii generale despre activitatea de video chat. Pareri, opinii, intrebari, mod de lucru, povesti, discutii diverse despre siteuri de videochat si despre acest job in general, toate isi au locul in aceasta categorie.

Mesajde bubulinaxox » 21 Noi 2008, 05:52

Observ ca foarte multe fete au recurs la poze profesionale,are cineva idee unde poti face un astfel de set si cam cat ar costa?Intreb cei care au trecut prin aceasta experienta,daca dau un searh pe google gasesc dar nu as vrea sa ma trezesc a doua zi calendar pe vreun perete in lenjeria preferata!
bubulinaxox
User Junior+
User Junior+

Mesajde TrueStudio » 21 Noi 2008, 12:59

Nu am de unde sa iti spun de un studio foto profesional, dar pe pot ajuta cu calendarul... :) , Daca te decizi sa iti faci un set de astfel de poze semneaza un contract cu fotograful prin care el este de acord ca nu are niciun drept asupra pozelor si in cazul in care le mai gasesti pe undeva sa il poti da in judecata....
Succes oricum!
TrueStudio

Mesajde SweetAngel » 21 Noi 2008, 14:40

Sotul meu este fotograf si are aparatura si eu am numai poze proesionale foarte clare si colorate. cu un aparat super bun iti poti face orice fel de poze . El are nikon d2h si nikon d70....daca vrei ai nevoie de poze si esti din Bucuresti da-mi un pm ;)
SweetAngel
User Activ
User Activ

Mesajde Zupern » 21 Noi 2008, 16:46

Buna fetele

Eu am un prieten care si-a descoperit pasiunea pentru fotografie lucrand acum ceva ani la inout..daca mai tineti minte erau cei in portocaliu care faceau poze prin cluburi.

Nu a facut poze pentru fete in lenjerie dar tocmai l-am sunat sa-l intreb daca e de acord sa-i fac reclama aici si daca ar fi interesat de asa ceva si a zis ca da. Prin urmare o parte din munca lui puteti sa o vedeti aici:

www.moiseb.com

la site mai are de lucrat

si puteti sa-l contactati la moiseb(at)gmail(.)com

Sincer chiar e talentat.
Zupern
User Activ
User Activ

Mesajde BrattyPrincess » 22 Noi 2008, 21:10

bubulinaxox scrie:Observ ca foarte multe fete au recurs la poze profesionale,are cineva idee unde poti face un astfel de set si cam cat ar costa?Intreb cei care au trecut prin aceasta experienta,daca dau un searh pe google gasesc dar nu as vrea sa ma trezesc a doua zi calendar pe vreun perete in lenjeria preferata!

Cu o camera foto d la 7 megapixeli in sus, imaginatie , rabdare si Photoshop, poti si arati si tu de parca ai fi coborata din revista, are super multe optiuni si poti repara orice defecte , ten , machiaj , forma corpului ( nu zic k ai avea motive tu neaparat ) , in general este folosit de fotografii profesionisti de pe la reviste .... crezi k "Divele" chiar sunt perfecte ? :D Eu il folosesc de ceva timp si intradevar mia fost putin greu la inceput pt k l-am instalat si habar nu aveam c sa fac apoi , dar am cautat tutoriale si acum lucrez cu el fara probleme , ma fac bronzata , ajustez machiajul , schimb backgroundul ..etc
BrattyPrincess
User Activ
User Activ

Mesajde SweetAngel » 22 Noi 2008, 22:51

Sa stii ca nu conteaza neaaparat pixelii ci a captorului de imagine numit "senzor". Conteaza sa ai un aparat profesional ca exemplu: Nikon d2h care il are sotul meu si are 4 megapixeli si crede-ma ca scoate niste poze super. Nu compari pixelii unui coolpix cu pixelii unui aparat profesional iar cat despre photoshop cine are 40 de milionae sa il ia BRAVO!! + ca iti mai ia vreo cateva luni sa inveti sa umblii pe el. De ce sa nu faci poza ta reala si sa iti pui bronz fals si ce ai mai scris tu, sa se sperie membrii cand intra la tine in camera ca nu semeni deloc cu ceea ce este in poza. Cat despre calitatea pozei sa iti iasa cu adevarat profesionala ai nevoie de lumina foarte buna si sa tragi pozele in format RAW si sa le transformi in JPEG. Cu un coolpix nu scoti nici in 1000 de ani calitatea aparatelor pro oricati pixeli scrie ca are coolpixul. O seara buna, va pup!!!
SweetAngel
User Activ
User Activ

Mesajde FeuiLiquide » 24 Noi 2008, 09:33

Eu sunt la un curs profesional foto acum. Daca vrei, pot sa te pun in legatura cu profesorul meu. Un tip foarte de treaba, deschis, decent, respectuos, bine educat.
pm-me

Noroc.
FeuiLiquide
User Activ
User Activ

Mesajde FeuiLiquide » 24 Noi 2008, 09:35

Zupern scrie:Buna fetele

Eu am un prieten care si-a descoperit pasiunea pentru fotografie lucrand acum ceva ani la inout..daca mai tineti minte erau cei in portocaliu care faceau poze prin cluburi.

Nu a facut poze pentru fete in lenjerie dar tocmai l-am sunat sa-l intreb daca e de acord sa-i fac reclama aici si daca ar fi interesat de asa ceva si a zis ca da. Prin urmare o parte din munca lui puteti sa o vedeti aici:

www.moiseb.com

la site mai are de lucrat

si puteti sa-l contactati la moiseb(at)gmail(.)com

Sincer chiar e talentat.

Foarte misto pozele de pe site.
FeuiLiquide
User Activ
User Activ

Mesajde Zupern » 24 Noi 2008, 10:15

O sa-i transmit :)

Unde faci cursul? Mai stiu pe cineva care e interesat.
Zupern
User Activ
User Activ

Mesajde FeuiLiquide » 24 Noi 2008, 14:11

Zupern..prea tarziu. Cursul a inceput si incepe numai in octombrie. E un curs de doua semestre si dureaza un an(ambele), pana in iulie. Primul semestru e pentru incepatori iar al doilea pentru un nivel mai avansat.
Deci, mai vrei sa stii?
FeuiLiquide
User Activ
User Activ

Mesajde Zupern » 24 Noi 2008, 14:55

Dap. Persoana in cauza nu poate oricum momentan fiind cam ocupata. Dar stiu ca se interesa si vreau sa-i transmit pontul. Daca dureaza 1 an inseamna ca e un curs care la prima vedere merita interesul. Probabil ca te voi intreba mai tarziu ce parere ai pentru ca dupa doar 1 luna nu stiu daca te poti pronunta.

O adresa de site ceva?
Zupern
User Activ
User Activ

Mesajde FeuiLiquide » 25 Noi 2008, 05:27

Pai am doar o luna, si am invatat o gramada de chestii. Cursul e foarte bun, se face si multa practica, comentarii la pozele facute, deplasari de zi noapte, in parc sau...practica in studio.
Iti dau linkul in PM.
FeuiLiquide
User Activ
User Activ

Mesajde Cassanovaboy » 26 Noi 2008, 01:11

care vrea poze profesionale sa ma contacteze in privat si ii dau un id al unui fotograf smecher din bucuresti
Cassanovaboy

Mesajde soho71 » 14 Dec 2008, 20:48

Eu am un aparat foto mai bun , plus pasiunea ptr fotografie pot sa fac cu placere oricui un set de poze la ea acasa , dar din pacate cand vine vorba sa imi fac mie ,nu am cine sa imi faca poze , sotul meu nu le are cu asa ceva , mai ales ca eu fac alt gen de poze , fiind dominatoare , mi-a facut cateva dar au iesit cam ciudate , plus ca el nu le are cu setarile bune pe aparatu foto

daca ma poate ajuta cineva cu un fotograf bun si nu piperat la pret , ca nu ma marit naiba sa dau sutele de euro pe asta , astept sugestiile voastre , Multumesc Adela
soho71
User Junior+
User Junior+

Mesajde MihaiBModel » 22 Mar 2016, 02:07

Pentru provincie ,gen Iasi ,Suceava?Stie cineva profi si axat pe acest domeniu?
MihaiBModel

Mesajde toply » 22 Mar 2016, 21:44

Pentru Craiova www.tonioprea.ro si cu siguranta pozele vor ajunge doar la tine, nu vor aparea in alta parte.
toply

Mesajde Lolly19 » 24 Mar 2016, 08:44

Glamour studio face poze special pt videochat.
Lolly19
User Junior+
User Junior+

Mesajde Lolly19 » 24 Mar 2016, 08:47

Lolly19
User Junior+
User Junior+

Mesajde YZF » 24 Mar 2016, 09:29

Si le face bine bine :) (glamour/adi)

Doar sfat, nu stiu daca se aplica la tine sau nu dar il dau oricum: don't give him crap, he won't have it.

Adica incearca sa urmaresti wiki-ul de pe site-ul lui si sa asculti ce-ti zice, e ultra-pro, deci daca zice ca "prefer {asa}" las-o fix "{asa}" pentru ca interesul tau e sa obtii ceva cat mai bun, iar dintre tine/noi si el, el stie un pic mai bine drumul catre poze "spectacol": )
YZF

Înapoi la Despre video chat - discutii generale

• { RELATED_TOPICS }
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj