Poze logitech c920

Discutii generale pe subiecte cu profil tehnic. Exemplu: discutii legate de diverse probleme software/hardware cu calculatorul, camera, internetul etc. Orice alte discutii pe teme tehnice sunt binevenite.

Mesajde sweetgirl » 21 Mai 2013, 15:07

salutare tuturor ! sunt ff dezamagita de calitatea pozelor la c920 ,daca ma poate ajuta cineva va rog,deci la o anumita distanta cam 1m (maxim) imi ia corpul clar dar fața putin blurata ,din ce observ optiunea follow my face nu merge bifata :!:

deci stau frumos in picioare sa fac o poza corpul iese super clar si fața putin in ceața ,oare de ce?
timpul de asteptare pt poze este doar de 3 secunde ,ca am tot cautat in meniu dar nu am gasit nimic???? :evil: daca da maaaare dezamagire ,nu e buna de nimic
sweetgirl
VETERAN
VETERAN

Mesajde mireya_sb » 21 Mai 2013, 18:09

Ma intreb pentru ce ai nevoie de optiunea'' follow my face'' pentru poze? Acea optiene este disponibila doar pentru modul video.....e si normal ...pentru o poza te aranjezi tu in obiectiv, deci nu ai nevoie...in schimb pentru a face un video .....nu ma pricep eu foarte bine dar cred ca e destul de logic de ce pentru un mod e disponibila iar pentru celalalt nu.
Oricum C 920 este o camera foarte buna
Bafta acolo
mireya_sb
User Junior+
User Junior+

Mesajde sweetgirl » 21 Mai 2013, 21:09

da si tie bafta acolo :lol: ,ma gandeam si eu cu follow face da asa e.e valabila pt video le-am incurcat de tot lol :D aaa acum am vazut fallow f nici pe video nu merge bifat !!!! sau doar cand sunt online? oricum ar putea avea fallow f. si la poze sa urmareasca sa focuseze si sa iasa cat mai clar ,deci nu ar fi ceva iesit din comun

dar totusi cineva care cunoaste va rog de ce imi iese corpul clar si fața blurata ?nu mi s-a mai intamplat plss help,deci nu mai imi scoate pozele clar ,am autofocus dezactivat ,toate sunt pe manual deci nu se misca nimic d in web sa zicem ca asta ar fi cauza ,si totusi sunt in picioare corp clar fața in ceața :twisted:

deci ca sa imi ia fața clar trebuie sa bag camera sub nas ,in orice alta pozitie ma aflu moaca e asa mai cu perdea :D
sweetgirl
VETERAN
VETERAN

Mesajde mireya_sb » 22 Mai 2013, 02:26

incearca pentru poze si cu antifocusul activat.....poate te focalizeaza :) ....o sugestie doar...
mireya_sb
User Junior+
User Junior+

Mesajde sweetgirl » 22 Mai 2013, 18:44

mireya_sb scrie:incearca pentru poze si cu antifocusul activat.....poate te focalizeaza :) ....o sugestie doar...

nu e antifocus ,e autofocus ,ca daca ar fii anti mai degraba ar futaliza :wink:
sweetgirl
VETERAN
VETERAN

Mesajde mireya_sb » 22 Mai 2013, 18:48

graba sweet graba......ai inteles tu :)
mireya_sb
User Junior+
User Junior+

Mesajde sweetgirl » 23 Mai 2013, 15:26

se poate inchide topicu ,am trecut la nikonu dslr din dotare chiar daca e putin mai dificil de folosit pot sa zic ca a meritat ,pozele au iesit super :D :D
sweetgirl
VETERAN
VETERAN

Înapoi la Discutii Tehnice

• { RELATED_TOPICS }
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj