Poti primi banii intr-un card de la bcr?

Discutii generale despre activitatea de video chat. Pareri, opinii, intrebari, mod de lucru, povesti, discutii diverse despre siteuri de videochat si despre acest job in general, toate isi au locul in aceasta categorie.

Mesajde jamestic » 15 Aug 2014, 15:33

Salut..am si eu o intrebare..daca optezi sa faci videochat de acasa pe livejasmine..poti primi banii intr-un card de la bcr? ca am vazut ca majoritatea opteaza pentru cardul lor care ti-l trimit acasa...ms
jamestic

Mesajde GlamourFoto » 15 Aug 2014, 16:22

Da se poate face acest lucru.

Trebuie sa selectezi ca metoda de plata transferul bancar si daca la contul respectiv care apartine bancii Bcr ai un card atasat ... intelegi tu :)
GlamourFoto
VETERAN
VETERAN

Mesajde nudaunume » 15 Aug 2014, 20:03

Eu recomand Payooner ,rapid ,lejer si taxe mai mici (cred).Cum stii tu mai bine !
nudaunume
User Junior+
User Junior+

Mesajde googlefun » 16 Aug 2014, 10:52

jamestic scrie:Salut..am si eu o intrebare..daca optezi sa faci videochat de acasa pe livejasmine..poti primi banii intr-un card de la bcr? ca am vazut ca majoritatea opteaza pentru cardul lor care ti-l trimit acasa...ms

Tu ai "optat "pt LJ sau e doar o curiozitate premergatoare ?
Daca ai vazut ca majoritatea "opteaza" pt cardul lor , tu de ce vrei sa faci altfel ? Si unde "ai vazut " ca majoritatea ...opteaza pt cardul lor ?? Unde se vede asta ? Zi si mie ... :wink:
De ce vrei pe un card de la bcr ? Ai nevoie de cont bancar pt a baga pe firma incasarile ? Si incasarile de pe "cardul lor care ti-l trimit acasa ..." se pot baga pe firma .
Fii mai explicit si foloseste timpul prezent pentru a fi indrumat corespunzator .
Daca a fost doar o curiozitate , cred ca ai ambele variante de raspuns mai sus .

PS :nudaunume@ Cum stii tu mai bine ! .Pai tocmai asta e , ca nu stie cum sa faca deaia a si intrebat :wink:
googlefun
VETERAN
VETERAN

Mesajde gigi18 » 02 Sep 2014, 23:17

Scuze daca sunt offtopic.. DAR am o mare mare nelamurire. Am avut si eu un card de la Payoneer, dar cum nu se putea mai frumos, mi s-a furat portofelul cu ID card, payoneer card.. tototot. Acum eu imi fac alt buletin, am cardul payoneer blocat si ii tot bazai pe cei de la payoneer sa imi raspunda la o intrebare super simpla: Dupa ce fac dovada de resedinta si anume le trimit copie dupa CI nou, pot sa optez pentru wire transfer din contul payoneer fara a mai solicita retrimiterea unui alt card? Eu nu mai vreau alt card la ei pentru ca nu ii vad sensul.. plus ca mai platesc o taxa si ca mai astept 1 luna timp in care banii mei sunt in continuare blocati :( ( deoarece nu pot avea acces la bani fara card momentan, zic ei )

Daca cineva stie prin absurd si ma poate ajuta.. raman vesnic recunoscatoare.
Looking forward to hearing from you
gigi18

Mesajde WinXPfather » 02 Sep 2014, 23:28

Da, poti. Dar inainte sa-i rogi sa-ti blocheze cardul trebuia sa faci "Transfer to another account" (al unei prietene) la toata suma. Daca e mai mare de 2k in mai multe tranzactii. Apoi schimbat pe siteuri wire, ca sa nu mai trimita in contul payoneer, daca tot vroiai sa renunti la card. Cu toate ca sunt convins ca poti si acum.
WinXPfather
VETERAN
VETERAN

Mesajde gigi18 » 02 Sep 2014, 23:34

Din pacate m-am gandit la asta dupa.. Intrasem in frenezia celui talharit si am blocat tot ce se putea. Asa ca nu am transferat nimic in contul nimanui, banii atarna acolo fara ca eu sa pot umbla in ei sau cu ei ( lucru pe care mi l-a explicat si gagica de la live support ). Contul de payoneer il vreau in continuare pentru ca mi se pare mie mai simplu de folosit chiar si in tranzactii wire, dar nu stiu cum pot sa jonglez cu el. Multumesc pentru raspuns.. de urechi ma trag si singurica ca nu am transferat inainte hehe
gigi18

Mesajde gigi18 » 02 Sep 2014, 23:36

aaa si nu am vrut sa renunt la card.. dar daca tot s-a dus mi se pare mai mare bataia de cap sa imi trimita altul
gigi18

Mesajde WinXPfather » 02 Sep 2014, 23:50

Le trimiti actele si va fi operational.
WinXPfather
VETERAN
VETERAN

Mesajde gigi18 » 02 Sep 2014, 23:59

I hope so.. Multumesc. O seara frumoasa :)
gigi18

Înapoi la Despre video chat - discutii generale

• { RELATED_TOPICS }
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj