Poti da in judecata un site?

Discutii generale despre activitatea de video chat. Pareri, opinii, intrebari, mod de lucru, povesti, discutii diverse despre siteuri de videochat si despre acest job in general, toate isi au locul in aceasta categorie.

Mesajde scx2013 » 15 Mai 2014, 21:18

Buna.
De ceva vreme am decis sa lucrez pe un site italian, inca nu sunt sigura daca pot sa-i dau numele aici.
Am facut ceva banuti in primele zile, dupa care m-am trezit brusc ca nu ma mai pot alatura unor camere publice, ci doar in camera mea personala pot sa stau. Intra membrii si ma intreaba de ce nu ma gasesc langa celelalte modele. Le raspund ca nu stiu.
Le-am trimis 3 e-mailuri dar nu imi raspund.
Am observat oarecum invidie din partea celor care erau vechi pe site (modele), cum ca toti membrii veneau la mine. Intrau modelele la mine in camera si imi ziceau sa nu ma mai misc asa provocator.
Italiencele erau plictisite, stateau pe chat in timp ce isi faceau unghiile, parul, bla bla, genul acela de activitate in care doar da drumul la camera si daca intra ala bine, daca nu, iar e bine.
Cert e ca de cand m-au pus doar in camera mea, nu mai fac nimic pe site.
Am intrebat un model italian in cat timp raspunde suportul si mi-a zis 1-2 zile. Mie nu mi-au raspuns de 2 saptamani, desi am trimis mai multe e-mailuri la toate formele de contact de pe site, sa-i intreb ce se intampla. Niciun raspuns.
O consider discriminare, e cineva ce m-ar putea indruma sa ii dau in judecata?
Poate e exagerat sa-i dau in judecata, dar ceva vreau sa fac, n-am idee ce.
Mersi.
scx2013

Mesajde googlefun » 15 Mai 2014, 22:10

scx2013 scrie:Buna.
De ceva vreme am decis sa lucrez pe un site italian, inca nu sunt sigura daca pot sa-i dau numele aici.
Am facut ceva banuti in primele zile, dupa care m-am trezit brusc ca nu ma mai pot alatura unor camere publice, ci doar in camera mea personala pot sa stau. Intra membrii si ma intreaba de ce nu ma gasesc langa celelalte modele. Le raspund ca nu stiu.
Le-am trimis 3 e-mailuri dar nu imi raspund.
Am observat oarecum invidie din partea celor care erau vechi pe site (modele), cum ca toti membrii veneau la mine. Intrau modelele la mine in camera si imi ziceau sa nu ma mai misc asa provocator.
Italiencele erau plictisite, stateau pe chat in timp ce isi faceau unghiile, parul, bla bla, genul acela de activitate in care doar da drumul la camera si daca intra ala bine, daca nu, iar e bine.
Cert e ca de cand m-au pus doar in camera mea, nu mai fac nimic pe site.
Am intrebat un model italian in cat timp raspunde suportul si mi-a zis 1-2 zile. Mie nu mi-au raspuns de 2 saptamani, desi am trimis mai multe e-mailuri la toate formele de contact de pe site, sa-i intreb ce se intampla. Niciun raspuns.
O consider discriminare, e cineva ce m-ar putea indruma sa ii dau in judecata?
Poate e exagerat sa-i dau in judecata, dar ceva vreau sa fac, n-am idee ce.
Mersi.

Buna
-Daca nici aici nu poti sa-i dai numele , atunci unde ?
-Cu datul in judecata un avocat e cel mai in masura sa te indrume ,tu stii daca ai bani pt asta si mai ales ce castigi ?
-Tu (sau eu ) in principiu poti sa-l dai in judecata si pe Bill Gates , pt ca in 2001 cand a lansat XP nu ne-a avertizat ca in 2014 va retrage suportul definitiv..etc etc
-De ce sa-ti pierzi vremea cu asa ceva ?
-+ ca cu mail-ul e mai greu .Pune mana si suna-i la telefon , banuiesc ca daca lucrezi pe site italian stii italiana . Una e sa vb la telefon cu un om si alta e sa astepti un mail .
-E pierdere de vreme si de bani cu ce spui tu .Lasa-i balta sau in paralel lucreaza pe altele "serioase"
- Ce te asteptai sa zica oamenii aici ? Da ,eu unul zic sa-i dai in judecata !!! Iar daca castigi procesul , din cateva milioane vreau si eu 5% pt ca te-am incurajat/indrumat :P
Bafta acolo .
googlefun
VETERAN
VETERAN

Mesajde fetish » 16 Mai 2014, 04:20

pai si cam care e motivul pt acre vrei sa-i dai in judecata , ca s -a scumpit benzina, ca nu merge drezina sau esti doar reclamagioaica din fire si in loc de adminstratorul blocului te -ai gandit sa schimb macazul cu tribunalul

ca sa dai in judecata pe cineva treb sa ai o baza , ti s-au incalcat niste drepturi , un contract , una din parti nu isi respecta prevederile , tu cel mai probail ai facut o traznaie si ti s-a blocat contul

nah poti incerca da unde ii dai in judecata la Judecatoria din Caracal ?

in fine in esenta poti face ec vrei si cand vrei da nu uita sa gandesti ianinte

bafta
fetish
VETERAN
VETERAN

Mesajde scx2013 » 16 Mai 2014, 07:05

Nu au suport de telefon pe site, doar e-mail.
Da, consider ca sun discriminata ca sunt din RO, altfel nu im explic de ce, dupa 3 e-mailuri nu mi se raspunde. Si in timp de 2 saptamani.
Nu am facut nicio "traznaie" (daca ne poti explica la ce te-ai referit), totul a decurs ok.
Vreau sa ii actionez in judecata pe baza discriminarii, aia e baza, ala mi-e dreptul care mi s-a incalcat. Capiscci?
Din pct. meu de vedere, s-a derulat actiunea in felul urmator:
Am intrat pe site, unde erau vreo 10 obosite, pardon, modele fete italience, care mai ca nu dormeau, imbracate in treninguri sau mai stiu eu ce, prima data am zis ca am gresit, nu trebuia, dar totusi sa incerc site-ul. Eu sunt obisnuita sa ma aranjez, lenjerii, tocuri, machaj, ma rog, necesarul pentru a aparea in fata camerelor si sa le dau atentie la membrii, sa comunic cu ei, sa ma mai misc putin, ma rog, asa cum cica ar trebui sa faci.
Dupa ce am intrat pe site, nu a durat 15 minute si erau doldora de membrii pe mine, am facut 200 in ziua aia. Eram fericita ce site bun am descoperit. Dupa ceva timp, intra celelalte modele pe mine si imi zic sa o las mai moale, sa nu ma mai misc atata, sa nu ma mai agit.
Am continuat la fel a doua zi, am facut bani. Din a treia zi deja nu mai puteam intra in camerele publice, nu ma mai gaseau membrii, nici nu mai eram online pe site, desi eu faceam broadcast. Intrau membrii la mine in camera si ma intrebau de ce nu sunt in public cu celelalte fete si eu.
Suportul, in continuare, dupa ce le-am trimis e-mail de 3 ori, niciun raspuns la intrebarea de ce nu apar online si de ce mi-au disparut camerele publice.
Eu cred ca am fost raportata la site de modele sau ceva, alta explicatie n-am. Ca si cum ar zice: ia uite ba admin, vine romanca asta cu curu ei si-l misca de 2-3 ori si ne fura toti membrii, acuma ce, sa ne dam jos treningurile si sa ne miscam si noi p-aici? Eeeee, nu se poate.
O pot considera discriminare ceea ce se intampla? Sau gandesc prea departe si sunt paranoica?
scx2013

Mesajde nudaunume » 16 Mai 2014, 07:22

Probabil nu ai citit tu dar poate site-ul are dreptul sa-si rezerve modelele ,nu crezi??

Iar pe motivul asta nu ii poti da in judecata ,iar dupa cum spui tu ca suportul raspunde dupa cateva zile ,e un site jalnic .
nudaunume
User Junior+
User Junior+

Înapoi la Despre video chat - discutii generale

• { RELATED_TOPICS }
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj