Poti face videochat de pe tableta

Discutii generale despre activitatea de video chat. Pareri, opinii, intrebari, mod de lucru, povesti, discutii diverse despre siteuri de videochat si despre acest job in general, toate isi au locul in aceasta categorie.

Mesajde shishu14 » 29 Dec 2013, 18:03

ce tableta recomandati pentru videochat, sa mearga cu android
shishu14

Mesajde sugarPink » 29 Dec 2013, 19:18

te referi in afara sitului?

daca nu ..maxim ne-ai dat:))
sugarPink
User Junior
User Junior

Mesajde GlamourFoto » 29 Dec 2013, 19:24

Intentionezi sa folosesti camera de la tableta? nu cred ca se aliniaza la standardele de calitate a siteurilor.

Ce abonament de internet ai sa ai ca sa transmiti live cu un upload constant?

Spor :)
GlamourFoto
VETERAN
VETERAN

Mesajde marin » 29 Dec 2013, 19:44

Shishu14 nu prea ai ce sa faci cu tableta, chiar daca atasezi un webcam.
Gandeste-te ca ai tastatura virtuala care o sa ocupe jumate din display, nu sunt puternice,siteurile cu soft de camera merg doar pe tableta cu SO de la Microsoft.
Ca sa fiu ontopic, uite o tableta pe care o detin si merge deschis un site pe rez. mica:
http://proitshop.ro/tablete/44-tableta- ... e=price-ro
Intr-un port usb conectezi un Logitech c920 iar in celalalt pui un hub usb la care atasezi un mouse si o tastatura. Facand toate astea vei observa ca pt. chat iti trebuie minim un laptop.
Recomand tableta doar pt. browsing internet.
marin
User Junior+
User Junior+

Mesajde YumYum » 29 Dec 2013, 19:47

Nu poti face nimic profesional de pe o tableta cu Android. Nu ai drivere ,soft-uri si nici micile "trucuri" nu sunt facute sa lucreze pe Android,inca. Asa o transmisie mica din padure sau de pe autostrada ar tine dar net-ul 3G nu iti ofera nimic constant...Incearca o tableta cu Windows 8.
YumYum

Mesajde sugarPink » 29 Dec 2013, 20:29

webcam atasat la tableta? ... prin ce anume? usb? ok .. .Si driverele?

legat de viteza uploadului eu zic ca poti avea ab de 10min garantat atat timp cat wirelessu tabletei nu poate face fata, iar trablete cu port rj45 nu am vaz

eventual poti face fata cu un hibrid de la Asus, Asus Transformer dar deja astea is UFO

Singura posibilitate ar fi Skype, merge smooth atat pe Android cat si pe iOS, doar ca asta deja o faci in afara sitului la intelegere cu membrul ..desi nu iti recomand.
sugarPink
User Junior
User Junior

Mesajde Sandra » 30 Dec 2013, 15:23

in curand o sa deschida cineva un topic sa intrebe daca poate face videochat de pe telefon...lol

AN NOU FERICIT!!!
Sandra
User Junior
User Junior

Mesajde beyou-studio » 05 Ian 2014, 18:00

off topic.
acum 6 ani un prieten imi cerea sfaturi cum sa faca si el cu prietena lui videochat de acasa dupa ce i-am spus toti pasii care trebuiesc urmati m-a sunat sa ii spun de ce nu ii reda "camera " imagine in spliter ma rog dupa vro 5 minute de conversatie ca o fi de la cablu ca nu e spliteru instalat corect ca o fi ca o pati ... il intreb "mai prietene dar ce camera folosesti(a se intelege ce firma).... la care el imi raspunde aparatul foto ca asta e destept si filmeaza" :mrgreen:

morala povestii : videochatul nu consta doar in a sta in fata unui calculator si a astepta sa fi luat(a) in pvt mai trebui sa iti pui si mintea la contributie

sper ca nu am suparat pe nimeni :roll:
beyou-studio

Înapoi la Despre video chat - discutii generale

• { RELATED_TOPICS }
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj