Pot sa pun pe pc doua camere acelasi model?

Discutii generale pe subiecte cu profil tehnic. Exemplu: discutii legate de diverse probleme software/hardware cu calculatorul, camera, internetul etc. Orice alte discutii pe teme tehnice sunt binevenite.

Mesajde BABYxx » 21 Mai 2015, 13:58

buna tuturor ..am si eu o intrebare ..pot sa pun doua webcam-uri c920 pe un calculator si cu una sa merg pe splitt si cu cealalta direct pe imlive ,ca astia nu dau HD daca ai splitter ??? a facut cineva asta se poate face ??
va multmesc!
toate bune si spor la banuti tuturor ! :P
BABYxx

Mesajde BABYxx » 21 Mai 2015, 14:52

am citit peste tot si vad ca sunt tot felul de pareri,unii au incercat si au reusit,dar fara zoom si mirror ceea ce nu ma avantajeaza...o sa cumpar alta camera alt brand si asa sper sa ies din probleme tehnice .considerati subiectul inchis.
multi banuti tuturor si numai bine :P
BABYxx

Mesajde googlefun » 21 Mai 2015, 14:54

BABYxx scrie:buna tuturor ..am si eu o intrebare ..pot sa pun doua webcam-uri c920 pe un calculator si cu una sa merg pe splitt si cu cealalta direct pe imlive ,ca astia nu dau HD daca ai splitter ??? a facut cineva asta se poate face ??
va multmesc!
toate bune si spor la banuti tuturor ! :P

Salut BABYxx@,

Citeste aici ce scrie userul Mariuca@ despre folosirea a doua Logitech c 920 .

Link : pot-folosi-camere-web-acelasi-t14895-20.html

P.S Imlive merge cu splitter si in HD ,nu stiu de unde banuiala ca nu ar merge .
Spor la setari > :lol: .

[Later edit ] Am vazut ca ai scris mai sus ,abia acum .Mai poti incerca sa te uiti la acest webcam , la fel ,foarte bun de la HP .Din cate vad nu se gaseste la noi ,dar o poti comanda din afara .Arata foarte bine si are de asemenea H.264 video processor .

Link : http://www.gadgetreview.com/2012/06/hp- ... cam-review
googlefun
VETERAN
VETERAN

Mesajde BABYxx » 22 Mai 2015, 00:19

googlefun...merci mult pentru ajutor .. pare ok camera o s-o comand ..cu privire la imlive am tot timpul tampenia aia in chat session care ma enerveaza (click here to improve your broadcast )am semnul galben ( zici ca sunt sofer incepator :shock: ) la video e bifat de site HQ asa ca.....eu tot spun sa incerc cu o camera fara split pe imlive..poate cresc incasarile de unde stii ca nu :idea: :wink: :mrgreen: toate bune si spor la banuti tuturor ! :D :P
BABYxx

Mesajde googlefun » 22 Mai 2015, 00:48

BABYxx@

Mda , sorry .Ai dreptate . Chiar uitasem la ce te referi .Dar ai spus de splitter si de HD si de aici confuzia .Nu e rea ideia sa incerci fara splitter ,dar HD sa stii ca ai oricum :lol: . Adica eu am HD si folosesc splitter de la visit-x .Intradevar mesajul ala , prin care te anunta ca un splitter scade calitatea bla bla ...il am si eu .Ai IMLstreamer instalat si cu toate astea zici ca ai HQ ?
Sa ne tii la curent , in caz ca achizitionezi frumusetea aia de camera .
googlefun
VETERAN
VETERAN

Mesajde BABYxx » 24 Mai 2015, 06:23

Googlefun.
am platit ,astept :shock: :? sa vedem cand ajunge ce si cum ,va tin la curent .da "domne" am instalat softul de la imlive si am HQ ..na' incerc cu o camera fara split si vedem ce o sa fie atunci ...nu uit si va urez spor la banuti tuturor !!! :P
BABYxx

Mesajde BABYxx » 24 Mai 2015, 09:34

googlefun ....hai ..ca suntem de pe "alta planeta" ...cei de la suport de la imlive mi-au spus chiar acum ca NU se mai foloseste IMLstreamer-ul de 2 (doi ) ani :shock: noi il avem degeaba in calculator ...asa ca n-are treaba poti sa ti-l stergi :wink:
BABYxx

Mesajde googlefun » 24 Mai 2015, 10:49

BABYxx scrie:googlefun ....hai ..ca suntem de pe "alta planeta" ...cei de la suport de la imlive mi-au spus chiar acum ca NU se mai foloseste IMLstreamer-ul de 2 (doi ) ani :shock: noi il avem degeaba in calculator ...asa ca n-are treaba poti sa ti-l stergi :wink:

WOW , cum asa BABYxx ? Pai ei il au acolo , cand reistalezi windows si vrei sa deschizi IM , iti cere sa instalezi IMLstreamer , eu asa stiu !

M-am uitat mai bine .Eu folosesc splitter , dar nu-mi mai apare mesajul ala cu galben de care spui tu .Am altu" , despre Get money-making traffic by creating promotional videos today! Click here to start .Scris cu rosu :) .Adica nu mai spune nimic de splitter , cum ca ar "strica" calitatea ...

P.S .Oricum HD-ul lor si in general softul lor e slabut .Nu am vazut model pe Imlive , indifferent din ce tara e ,sau indifferent ce pc /net am folosit -sa se vada fluid /clar ca si pe jasmine sau streamate - au acel delay pe care vad ca nu-l pot corecta .
googlefun
VETERAN
VETERAN

Mesajde theselby » 24 Mai 2015, 16:21

Mai nou da, vor avea si ei HD lacrima, fix ca jasmin... dar cu ce folos daca e penibil de slow in calitatea traficului ;) Iti cam mananci zilele acolo ca sa ridici un model.
theselby
VETERAN
VETERAN

Mesajde BABYxx » 25 Mai 2015, 01:36

googlefun,eu am reinstalat wind chiar acum 2-3 zile si da,nu mi-a cerut nimic de instalat de aceea am si intrebat ,dar eu am lamaia aia in sesiune ..inca :? ...scap eu de ea cu o camera fara split :mrgreen:
toate bune si multi banuti tuturor!
BABYxx

Înapoi la Discutii Tehnice

• { RELATED_TOPICS }
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj