Pot primii mai multi performeri banii pe un singur card ?

Discutii generale pe subiecte cu profil tehnic. Exemplu: discutii legate de diverse probleme software/hardware cu calculatorul, camera, internetul etc. Orice alte discutii pe teme tehnice sunt binevenite.

Mesajde videochat4 » 13 Apr 2011, 20:49

Buna!

As vrea sa stiu daca pe cardul meu Payoneer (pe care il astept sa ajunga in 23 zile) poate primii banii inca o persoana care face VC independent . Si daca da,unde trebuie sa mentionez asta pe LJ ?

Multumesc
videochat4
User Junior
User Junior

Mesajde vdt85 » 14 Apr 2011, 04:47

Am incercat si eu sa primesc banii de la imlive si camcontacts pe payoneer-ul colegei de apartament...asta prin sept-oct 2010, ptr ca mie nu-mi ajunsese cardul. cei de pe camcontacts mi-au setat cardul ca si cum ar fi ok, dar n-am primit nici-un ban. pana la urma i-am primit prin transfer bancar. deci..nu cred ca se poate, videochat4. cel putin la mine nu a mers. incercasem solutia asta ptr ca pe eppasporte primeam banii 3 fete, dar se pare ca payoneerul nu accepta. iti recomand sa vorbesti cu site-ul despre asta..ca sa nu va treziti ca mine: fara bani si sa asteptati o alta perioada de plata.
vdt85
User Activ
User Activ

Mesajde videochat4 » 14 Apr 2011, 19:15

Ok,atunci e vreo problema daca persoana respectiva face cererea de card si trec 2 sesiuni pana cand activeaza cardul sa ii poata fi virati banii ? Se pastreaza banii in siguranta pe site pana cand se activeaza cardul indiferent de cat timp trece ?
videochat4
User Junior
User Junior

Mesajde vdt85 » 15 Apr 2011, 05:59

nu este nici-o problema. iti recomand sa faci cum am facut si eu in cele din urma (tu sau persoana in cauza): asteapta sa-ti vina cardul, activeaza-l pe pe payoneer.com si apoi activezi cardul payoneer ca si metoda de a primi banii pe site-ul pe care lucrezi. se pot strange 2-3 perioade si cred ca si mai mult. nu va intra nimeni in banii tai si cand vei avea modalitatea de plata setata ii vei primi pe toti, atat pe cei de pe perioada in curs cat si pe cei din urma. eu am lucrat doar cateva sapt cu LJ si n-o mai fac demult..dar nu vad sa existe vreo problema. cei de la camcontacts m-au contactat spunandu-mi ca este necesar sa-mi aleg o forma de plata (prima perioada am ales transfer bancar, iar la a doua perioada am lasat banii acolo si i-am primit cand mi-a sosit cardul), iar imlive-ul n-a trimis nimic, pur si simplu nu mi-au facut plata si banii s-au acumulat perioadei urmatoare. in cel mai rau caz, este posibil ca LJ sa-ti trimita vreun mesaj sa te anunte ca n-ai setat modalitatea de plata asa ca poti sa le raspunzi ca-ti astepti cardul. nu stiu daca mai face plata direct in cont personal, dar daca o fac sa stii ca platesti comision de cateva zeci de dolari (pe CC era vreo 33$)...alege varianta care te ajuta cel mai mult.
vdt85
User Activ
User Activ

Înapoi la Discutii Tehnice

• { RELATED_TOPICS }
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj