Nu ma pot loga pe livejasmin

Discutii generale pe subiecte cu profil tehnic. Exemplu: discutii legate de diverse probleme software/hardware cu calculatorul, camera, internetul etc. Orice alte discutii pe teme tehnice sunt binevenite.

Mesajde sweetgirl » 01 Apr 2012, 07:28

salutare ! de azi noapte nu ma pot loga pe livej.,se incarca ff greu si da problem loading page,am intrat la suport mi au zis sa dezactivez firewll ,il am dezactivat ,ca daca folosesc antivirus ,daca am mozila 3.5.19 ,degeaba! ce sa fac ,stie cineva va rog??

Unable to connect
Firefox can't establish a connection to the server at auth.livejasmin.com.

* The site could be temporarily unavailable or too busy. Try again in a few
moments.

* If you are unable to load any pages, check your computer's network
connection.

* If your computer or network is protected by a firewall or proxy, make sure
that Firefox is permitted to access the Web.
sweetgirl
VETERAN
VETERAN

Mesajde sweetgirl » 01 Apr 2012, 09:08

atentie s-ar putea ca activitatea vdc sa fie de undeva urmarita si providerii sa blocheze accesul ! adminu a fost la mine in computer si nu a putut sa i dea de cap in nici un fel pana la urma m a rugat sa contactez provideru si sa intreb ce se intampla si neaprat sa-i spun ,nu vroia sa mai plece din pc pana nu -l anunt !

e foarte ciudat ce se intampla ...
sweetgirl
VETERAN
VETERAN

Mesajde GlamourFoto » 01 Apr 2012, 12:47

sweetgirl scrie:atentie s-ar putea ca activitatea vdc sa fie de undeva urmarita si providerii sa blocheze accesul ! adminu a fost la mine in computer si nu a putut sa i dea de cap in nici un fel

Pai daca nu ai putut sa te conectezi pe Jasmin, cum ai reusit sa contactezi adminul :) nu cred treaba cu providerul :) dar stiu ca cei de la Lj din cand in cand umbla pe la site sau au asa zise "probleme" pe care nu le recunosc,
Tot timpul cand sunt asa zise probleme, sa stii ca numarul de modele online e mic,,, foarte mic in comparatie cu o zi normala, uite acum sunt online 400 de modele si e posibil ca multe din ele sa fi ramas logate dar ele sa nu mai fie online...

App stai linistita ca si logarea membrilor este aproape imposibila. deci e ceva de la ei.
GlamourFoto
VETERAN
VETERAN

Mesajde sweetgirl » 01 Apr 2012, 13:06

da pai asta e curios ca pot accesa situl ,dar cand dau sa ma loghez nu se mai poate,in fine poate se rezolva mai repede ca de aseara e problema... :evil:
sweetgirl
VETERAN
VETERAN

Mesajde Maleficent » 01 Apr 2012, 15:07

vezi ca e posibil sa mearga cu explorer.la mine nu merge cu chrome spre exemplu,nu-mi apare imaginea
Maleficent
VETERAN
VETERAN

Mesajde sweetgirl » 01 Apr 2012, 16:21

am incercat ma logheaza dar nu se vede camera ,la fel ma logheaza ca membru dar nu vad cam.dar parca explorer nu e compatibil din cate stiam...am flash player 11.2.202.228..

@balki intri de pe explorer?daca da ce flash player folosesti ?

adminii aia nu stiu cine sunt si cu ce se ocupa dar nu ai ce sa faci cu ei ,cred ca e un robot acolo cu diferite nume toni luigio mario cezario care nu stie decat folsesti wireless ia de aici masoara netu folosesti mozila si atata , nu m-ar mira sa fie si platiti !
sweetgirl
VETERAN
VETERAN

Mesajde LaMiaDonna » 01 Apr 2012, 16:43

Sweetgirl ,exact asa se intampla si la mine de aseara. Nu pot intra pe siteul Livejasmin nici macar ca membru, totul functioneaza aiurea si se misca super greu. Ai cumva internet de la UPC ? Pentru ca eu am 2 abonamente UPC si RDS. Cu internetul de la UPC nu pot accesa sitetul LJ de aseara , dar internetul merge normal in rest pe orice site vreau sa intru, si tot cu acelasi pc daca bag netul de la RDS merge fara nici o problema sa intru pe site. Repet internetul UPC functioneaza in parametri normali, doar pe acest site LJ ,nu pot intra aproape deloc ! Stie cineva ce mai e si asta ??!!
LaMiaDonna

Mesajde LaMiaDonna » 01 Apr 2012, 17:27

Am vb si cu adminul acum, m a intrebat cum se numeste providerul de internet cu care nu pot accesa siteul, si am raspuns UPC ! Uite raspunsul lui : (Seth: Something is blocking our site from UPC's side.
Seth: We are aware of this issue.)
LaMiaDonna

Mesajde blondytoy » 01 Apr 2012, 22:26

chiar nu imi dau seama de unde aveti asemenea probleme, eu am net de la UPC si abia acum am vazut discutia voastra.m-am logat, am intrat, totul functioneaza normal.folosesc Mozilla 10.1 parca e versiunea exacta, flash player 11...nu stiu ce sa zic, eu am putut intra
blondytoy
User Activ
User Activ

Mesajde vdt85 » 01 Apr 2012, 23:22

nu mai puneti botu' la ce zic adminii pe jasmin. este clar ca au ei o problema. nu e prima data cand la unele fete merge site-ul si la atele nu. doar n-or fi prosti sa recunoasca ca e de la ei... sau poate nici n-au idee cu ce probleme au de-a face. toti adminii de pe toate site-urile arunca vina pe model. nu stiu daca voi apuca vreodata ziua in care toate sa mearga brici :(
vdt85
User Activ
User Activ

Mesajde Maleficent » 02 Apr 2012, 01:16

sweet eu folosesc explorer si merge,am incercat iar azi cu chrome si nu-mi apare imaginea.nu am flash-ul la zi ,am evitat sa-l mai instalez pt ca-mi facea camera figuri
Maleficent
VETERAN
VETERAN

Mesajde sweetgirl » 02 Apr 2012, 05:55

abia acum si-a revenit e luni 7 dimi.(de aseara de pe la 6 abia acum am verificat... da am provider de cartier dar prin upc cred ,ca atunci cand adminu a fost in pc a bagat o lista neagra unde aparea si numele upc ,cu toate ca provideru meu are alt nume...in fine e cam ciudat oricum..bine ca merge acum :mrgreen:

@blondytoy poate tocmai la ora aia isi revenise ..ai incercat si mai devreme de 10 seara si mergea??

ieri am mai insistat la admin si m-a intrebat daca folosesc net de la upc? zic de ce - raspunsul a fost : pentru ca am avut multe plangeri cu conexiunea de la UPC !!!!!
sweetgirl
VETERAN
VETERAN

Mesajde blondytoy » 02 Apr 2012, 15:42

sweetgirl scrie:abia acum si-a revenit e luni 7 dimi.(de aseara de pe la 6 abia acum am verificat... da am provider de cartier dar prin upc cred ,ca atunci cand adminu a fost in pc a bagat o lista neagra unde aparea si numele upc ,cu toate ca provideru meu are alt nume...in fine e cam ciudat oricum..bine ca merge acum :mrgreen:

@blondytoy poate tocmai la ora aia isi revenise ..ai incercat si mai devreme de 10 seara si mergea??

ieri am mai insistat la admin si m-a intrebat daca folosesc net de la upc? zic de ce - raspunsul a fost : pentru ca am avut multe plangeri cu conexiunea de la UPC !!!!!

am incercat doar atunci cand am scris si primul post din acest thread.eu pe jasmin nu prea stau, si am intrat de curiozitate si a mers.

faptul ca adminul ti-a spus ca au avut multe plangeri cu UPC o consider o problema de care ei s-au agatzat ca sa se poata spala pe maini de eventualele probleme pe care le-au avut.pe multe site-uri baza sunt romancele, si daca ei avut o problema cu transferul peste ocean, normal ca cele mai multe plangeri au venit din romania, nu din alta parte, si hocus-pocus UPC e problema.daca UPC era problema cu adevarat, atunci pe UPC nu trebuia sa mearga nici cams.com, nici MFC si nici multe alte siteuri localizate peste ocean.faptul ca UPC a avut o problema cu LJ, mi se pare trasa de par, iar atitudinea LJ vis-a-vis de problemele lor tehnice are antecedente foarte multe, si foarte asemanatoare intre ele.

spunea cineva mai sus...uitati-va pe site sa vedeti cate modele sunt online, daca sunt mult mai putine decat de obicei inseamna ca e clar, site-ul a o problema.dar ti se va spune sa verifici tu nu stiu ce, ca poate nu ai banda deajuns de mare, si tot asa, ca sa te apuci tu sa cauti rezolvarea ca nebuna.

asta le-am spus si eu celor de la cams cand au avut probleme: de ce sunt nene numai 110 fete online?tot la mine e problema?nu le vad eu pe toate nu?.politica a fost aceeasi, doar ca astia de la cams nu mint atat de mult ca cei de la LJ.

bine ca s-a rezolvat.va doresc succes
blondytoy
User Activ
User Activ

Mesajde GlamourFoto » 02 Apr 2012, 21:12

blondytoy scrie:faptul ca adminul ti-a spus ca au avut multe plangeri cu UPC o consider o problema de care ei s-au agatzat ca sa se poata spala pe maini de eventualele probleme pe care le-au avut............ hocus-pocus UPC e problema

Sunt de acord cu tine, staff-ul de la jasmin nu ar avea de ce sa recunoasca si sa spuna ceva de genul:
ne pare rau avem o problema interna etc se rezolvat in x ore 2 zile etc,
nu de alta dar le-ar sari puhoiul de hosti romani in cap ca exact in intervalul ala vroiau sa stea online si sa faca spemii de euroi... si ca din cauza lor nu se poate, ar fii un stres si un haos inutil, dar manevrarea maselor se face atat de usor cand ai cu cine :lol:

blondytoy scrie:spunea cineva mai sus...uitati-va pe site sa vedeti cate modele sunt online, daca sunt mult mai putine decat de obicei inseamna ca e clar, site-ul a o problema.dar ti se va spune sa verifici tu nu stiu ce, ca poate nu ai banda deajuns de mare, si tot asa, ca sa te apuci tu sa cauti rezolvarea ca nebuna.

Eu eram cel care a spus acest lucru dar se pare ca lumea a fost suficient de naiva incat sa creada ca UPC-ul pune la cale o mare consprespectiva si-a revenit, ca si acum.
Oare a renuntat UPC-ul la blocarea jasminului? sau... au rezolvat cei de la jasmin problema

Voi ce parere aveti?
GlamourFoto
VETERAN
VETERAN

Mesajde mireya_sb » 03 Apr 2012, 00:37

E manareala dom'le pe jasmin :) asta e parerea mea :))
mireya_sb
User Junior+
User Junior+

Mesajde sweetgirl » 03 Apr 2012, 07:59

si atunci daca adminii stiau ca de la ei e problema si nu vroiau sa recunoasca ,oare de ce adminu care a fost la mine in computer nu mai vroia sa iasa pana nu sun pe aia de la upc si sa- i spun ce si cum ??? deci nu mai scapam de el nu domle sa sun acum ca ma asteapta cu raspunsu..ma gandesc daca stia ca e vina lor imi zicea suna pe upc asa ca sa ma manipuleze si pleca si gata alta fraiera manipulata !! dar de ce insista sa stea la mine in computer si sa ASTEPTE RASPUNUSL CELOR DE LA UPC ?!!! sau probabil ca adminii au scenarii pregatite din timp pt manipularea maselor ...hmmm

se poate ca livejasm sa fi avut problema ,dar reactia adminului a dat de inteles altceva..

nu e vorba ca le saream toti atunci in cap ca la ora aia faceam unspee mii euroi dar cand toate siturile merg si ala pe care lucrezi nu merge de o juma de zi si nu de 20 min ,iti pui intrebari ,nu stai asa ca o carpa fara sa iei atitudine...dau un exemplu daca esti la servici ,si se opreste curentu sau nu mai curge apa sau telefonu ce faci astepti asa pana isi revine ca oricum e lumina afara si apa plata gasesti si la colt????

p.s. stafful a anuntat pe fatza de ''n'' ori cand situl nu mergea de la ei ,sorry for maintenace bla bla nu le era frica deloc de modelele suparate ...
sweetgirl
VETERAN
VETERAN

Mesajde GlamourFoto » 03 Apr 2012, 09:04

Ramane asa cum zici tu sweetgirl 8) altfel e waist of time...

Este diferenta mare intre:
- "site is down/off for mentenance, it will be back in 2 hours, sorry for ..." cand fac o schimbare majora in site (implementeaza ceva ) si de obicei avea loc lunea din cate imi amintesc si dura cateva ore si..
-o problema interna la ei gen modelele nu se puteau loga, pe care o rezolva asa in miscare,

P.S. Eu deja as incepe sa caut alternative.. alt provider de net, ca daca astia de la UPS mai taie odata conexiunea cu jasmin ce te faci ???
GlamourFoto
VETERAN
VETERAN

Mesajde sweetgirl » 03 Apr 2012, 09:18

lol glamour nu am zis ca nu e asa cum zici tu ..asa departe pana acolo ca sa schimb provideru nu am ajuns lol, doar ca insistenta adminului sa sun si sa-i dau raspuns mi s-a parut aiurea.. ...

peace

p.s. asa ca o gluma ...amandoi suferim de mania ''persecutiei '' eu cu upc -ul si tu cu conspiratia adminilor .. :lol: :lol:
sweetgirl
VETERAN
VETERAN

Mesajde blondytoy » 03 Apr 2012, 10:22

sweetgirl scrie:lol glamour nu am zis ca nu e asa cum zici tu ..asa departe pana acolo ca sa schimb provideru nu am ajuns lol, doar ca insistenta adminului sa sun si sa-i dau raspuns mi s-a parut aiurea.. ...

peace

p.s. asa ca o gluma ...amandoi suferim de mania ''persecutiei '' eu cu upc -ul si tu cu conspiratia adminilor .. :lol: :lol:

pana la urma ai sunat la UPC sa-i intrebi daca jasmin nu merge din cauza lor?sunt curioasa sa stiu ce raspuns ai primit.si sunt convinsa ca, de ai sunat sau nu, raspunsul continea urmatoarea idee : " nu avem aceasta problema".orice suport tehnic din lumea asta, telefonic sau online, are un nivel de incepator, si e conceput pentru utilizatorii de rand, replicile uzuale fiind introduse intr-un "desfasurator" pe care saracu de la celalat capat al firului trebuie sa le spuna fie ca intelege problema ta sau nu.prima data cand am intrebat la upc daca banda de upload pe europa se mentine si pe trans-atlantic stii ce raspuns am primit? : " nu avem asa ceva"!!!la rds am intrebat doamna ce banda de upload e pe abonemanetul asta? ca nu e specificat nicaieiri ! Raspuns: "sa stiti ca merge foarte bine!". "doamna ce valoare are banda de upload?" ...." R: va trebui sa vorbiti cu directorul departamentului tehnic".

acum o luna am avut cateva mici probleme cu netul de la UPC, pur si simplu erau la jumatate toate valorile, download si upload.normal ca am sunat : m-au pus sa restartez modemul, sa-i dau reset, ca stai sa verifice el tot de la el...nu mergea...pe urma ca sa fac un test de viteza.bun, i-am spus ca valorile sunt la jumatate decat normal.si cel de la suport : "pai sa stiti ca e normal, banda nu va merge niciodata asa mult, ci la cel putin 50% din valoarea contractuala", deci imi mergea totul perfect si m-a bufnit rasul! cum nene pana acum mi-a mers netul mai bine decat in contract? raspuns: nu stiu ce sa va spun.dupa vreo 2 ore nu a mai mers deloc, am sunat imediat si mi s-a raspuns: exista o interventie tehnica in zona dumneavoastra si in timp ce vorbeam la telefon deja isi revenise, si culmea mergea la mai mult de 50%.

in concluzie, toate chestiile astea cu supportul tehnic cel putin, online sau phone sunt facute sa mentina clientii, sa sustina fiabilitatea companiei in fata ta, iar eventualele lor greseli sa fie transferate clientilor, intemperiilor, ghinionului, sau misterelor.dar niciodata companiei, totul dureaza pana se remediaza problema, iar cand se va remedia ai sa-i lauzi ca uite domle m-au rezolvat, tari astia!

posibil sa nu ma crezi, dar am lucrat la doua companii de telefonie mobila din romania, in departamentul de vanzari, relatii corporate...si manualele de vanzari te invata in mod obligatoriu lucrurile astea imediat dupa ce ai invatat lucrurile de baza din vanzari. "de ce ai plecat de acolo?" . R: boschetareala si mancatoria de doi lei se manifesta si la nivel inalt, si e mai acuta, pentru ca e diplomatica, e elevata, e construita sistematic, iar cei mai mari mincinosi si falsificatori sunt cei cu studii superioare, pleava societii fiind prea simpla si ne-emancipata pentru a creea asemenea dezinformari, dovada cea mai plauzibila fiind aceea ca un stat se duce naibii incepand de la conducatori (care "umbla" la educatie, sanatate,nivel de trai)....si abia apoi de la populatie( prostita prin lipsa de educatie, imbolnavita, saracita)

"va multumim ca ati apelat la serviciile UPC" : propozitia e construita pentru tine, sa te simti bagat in seama, sa te simti ajutat, si poate vinovat ca probabil ai facut tu ceva de nu-ti merge netu, da uite domle astia sunt politicosi si priceputi si te ajuta, cand de fapt...tu esti dezinformata, zapacita de raspunsuri pe care le intelegi de la jumatate in sus pentru ca aceste raspunsuri contin cam ce ai vrea tu sa auzi...iar ei incaseaza.

asta se aplica peste tot.nu e o conspiratie, dar asa functioneaza toata planeta asta.

pana una alta...bine ca merge site-ul pentru cei ce lucreaza acolo.va doresc succes
blondytoy
User Activ
User Activ

Mesajde tiska » 03 Apr 2012, 10:38

La studio nu avem UPC, dar am acasa... e jaleeee!!! merge atat de greu ca-mi vine sa musc din firu' de net. din 10 site-uri deschise, la 5 imi da cu server not found. acum nu pot sa ma loghez pe mess. nici nu vreau sa ma gandesc cum merge la cei care vor sa intre si online pe siteuri. am o prietena care are probleme similare, dar ea e la rds.
la studio avem net de la ad net telecom. jos palaria! n-am avut nici o problema. ii recomand.
tiska

Mesajde blondytoy » 03 Apr 2012, 11:38

eu am net de la UPC de aproape 3 ani.merge superb, am avut doar de doua ori probleme tehnice, care au durat cam 1 zi fiecare, dar problemele au fost pe oras, nu stiu ce se prajise pe la distribuitoarele lor.in rest...merge flawless.prietenii mei care folosesc acelasi abonament au aceeasi parere.chiar merge superb.poate e pe noroc.v-am pupat
blondytoy
User Activ
User Activ

Mesajde LaMiaDonna » 03 Apr 2012, 12:33

Daca am 3 provideri de net diferiti, si pe 1 apr doar de pe UPC nu mergea sa ma conectez la jasmin, inseamna ca jasmin e de vina ??! Cu celelalte 2 firme de internet mergea pefect jasmin, si chiar cu UPC mergeau perfect alte siteuri de gen (xlove,webcams,streamate,ifriends,mfc, etc etc), doar jasmin nu functiona cu UPC !!! Inseamna ca jasmin avea probleme daca doar cu UPC nu functiona ???!?!?! Ne pacaleau ei de 1 aprilie, nu ? Auzi si tu: <-o problema interna la ei gen modelele nu se puteau loga, pe care o rezolva asa in miscare> De fapt nu intereseaza pe nimeni serios de la ce putea sa se intample trb asta, mai bine vb la misto, si lasam fetele sa si dea peste cap pc urile singure sau cu adminii prin ele, adica ex: Sweetgirl daca avea din intamplare inca un fir de net in casa de la RDS spre exemplu , si conecta pc la el dupa ce vedea ca nu ai merge cu UPC, iar cu RDS mergea siteul perfect , mai avea sens sa intre in pc ,sa umble degeaba la el cu adobe draci laci si alte prostii cu adminii in spinare?? Sau putea lucra linistita, pe atat de <defectul > jasmin doar prin simpla schimbare a conectiunii de internet ???!!!
LaMiaDonna

Următorul

Înapoi la Discutii Tehnice

• { RELATED_TOPICS }
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj