Pot folosi 2 camere web pe acelasi PC

Discutii generale pe subiecte cu profil tehnic. Exemplu: discutii legate de diverse probleme software/hardware cu calculatorul, camera, internetul etc. Orice alte discutii pe teme tehnice sunt binevenite.

Mesajde mariuca » 27 Iul 2014, 22:19

Of, SFG, nu i nevoie sa fii usor acida ca n-am descoperit eu apa calda. :)
Voiam sa ti arat doar in ideea in care tu spui "nu exista, nu se poate" cu atata vehementa si chiar convinsa ca nu se poate... Daca eu personal nu reusesc un lucru, nu inseamna ca el nu poate fi facut.

Uite cum fac eu, poate (te) ajuta: pun primul web, il setez. il pun si pe al doilea apoi in usb si il setez abia DUPA ce scot primul webcam (cel setat deja). Dupa ce am setat si al doilea webcam il pun inapoi pe primul in USB si doar ma duc la white balance pe care l refac. Stiu ca pare tare complicat pus in cuvinte, insa in realitate toti pasii astia iau mai putin de 2 minute la fiecare restart. N-am avut erori, n-am avut probleme. Works like a charm every time.
Cheers!
mariuca
User Junior+
User Junior+

Mesajde SFG2707 » 27 Iul 2014, 23:01

Mariuca, nu am fost deloc acida. Chiar ma enerveaza ca am incercat de multe ori si nu merge iar la tine spui ca nu sunt probleme. Nu-mi venea sa cred dar nici vorba sa fiu acida.
Nu pare deloc complicat ce spui, am inteles cum faci. Când scoti insa primul webcam din usb pentru a-l seta pe al doi-lea, primul webcam nu-si pierde setarile? Nu trebuie sa-l setezi din nou? :? Iar mirror-ul si zoom-ul nu-ti functioneaza la nici unul dintre webcamuri?
SFG2707
User Avansat
User Avansat

Mesajde mariuca » 28 Iul 2014, 06:45

SFG2707 scrie:Mariuca, nu am fost deloc acida. Chiar ma enerveaza ca am incercat de multe ori si nu merge iar la tine spui ca nu sunt probleme. Nu-mi venea sa cred dar nici vorba sa fiu acida.
Nu pare deloc complicat ce spui, am inteles cum faci. Când scoti insa primul webcam din usb pentru a-l seta pe al doi-lea, primul webcam nu-si pierde setarile? Nu trebuie sa-l setezi din nou? :? Iar mirror-ul si zoom-ul nu-ti functioneaza la nici unul dintre webcamuri?

Cand scot primul cam din usb singurul lucru care se deregleaza este White Balance. De aceea dupa ce setez al doilea cam, il bag iar pe primul in usb si ma mai duc o data sa umblu la wh balance. Sincer habar n am de zoom si mirror, nu le am mai folosit de secole. Stiu ca am incercat la un mom dat si pe un web mergea zoomul, pe celalalt nu. Acuma.. poate n-am stiut eu cum sa-ncerc... :P
mariuca
User Junior+
User Junior+

Anterior

Înapoi la Discutii Tehnice

• { RELATED_TOPICS }
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj