Se pot castiga bani din asta ?

Pentru webmasteri, in special pentru cei cu profil adult video chat dar si ceilalti webmasteri care au siteri pentru adulti sunt bine veniti

Mesajde fantomachat » 17 Ian 2007, 19:06

se pot castiga bani din asta , din webmaster si daca da cum se face??
fantomachat
User Junior+
User Junior+

Mesajde Versace » 18 Ian 2007, 12:35

da se pot castiga f multi bani. webmasterii de obiciei aduc trafic diferitor portaluri. ai trafic ? putem discuta ...
Versace
User Activ
User Activ

Mesajde Mihai78 » 19 Ian 2007, 16:16

fantomachat scrie:se pot castiga bani din asta , din webmaster si daca da cum se face??

Buna!

Raspunsul la intrebarea ta este foarte complex. Nu vreau sa te descurajez daca ca in orice job ai nevoie de ceva timp pana incepi sa castigi bani din job-ul asta. Bani multi fac webmasteri care au vechimne de cativa ani in domeniu, pr un incepator..nu vreau sa te descurajez dar bani chiar asa multi nu se fac mai ales pentru un nou webmaster care incepe de la zero cu un domeniu nou inregistrat. In general cam dupa 6-9 luni incepi sa intri in paine calumea daca te tii de treaba. Vs ca te am adaugat pe YM. Te pot ajuta cu orice informatie doresti fara sa te coste nimic. :)

O zi placuta!
Mihai78
User Junior+
User Junior+

Mesajde doar_eu » 31 Mar 2009, 10:48

Salut,

Care sunt pasii pe care trebuie sa ii urmeze un neofit pentru a deveni webmaster si apoi ce trebuie sa faca pe parcurs pentru a avea succes?

Cum incep? Multumesc celor care imi vor da raspunsuri.
doar_eu

Mesajde camcam » 03 Apr 2009, 20:23

1. inregistrezi domeniu
2. faci designul sitului
3. vorbeste cu un webmaster mai vechi ca sa-i dea link de ref. si sa-ti mai spuna din dedeSUPTURILE adult bizz.
4. faci links exchange si submiti situl tau in directoare pana iti crapa ochii de nesomn
5. astepti....astepti....cam vreo luna
6. apoi repeti pasii 3-5 de fix 6 ori
7. daca nu iese nimic, atunci nu esti facut pentru asta, daca iese iti iei treiningu' cel nou si te duci la Mall sa te guduri pe langa o inghetata juma de ora.
Succes
Pentru detalii si informatii cauta sa faci rost de id-ul meu de ICQ/YM/MSN whatever. Daca il aflii inseamna ca ai potential de webmaster si te voi ajuta. Daca nu, mai citeste.
camcam
User Activ
User Activ

Mesajde creatza555 » 31 Aug 2009, 10:54

Ma intereseaza si pe mine, tinand cont de vasta experienta seo...
creatza555

Mesajde Partner55 » 09 Ian 2010, 15:10

Mihai78 , tinand cont ca ar fi vb de un site nou , te intreb cati vizitatori ai putea atrage intro luna ?
Partner55

Mesajde Mihai78 » 13 Ian 2010, 07:03

Partner55 scrie:Mihai78 , tinand cont ca ar fi vb de un site nou , te intreb cati vizitatori ai putea atrage intro luna ?

Salut!

Depinde de tipul site-ului.

De obicei primele 2-3 saptamani Google e tovarasul tau apoi cam 98% din site-urile noi iau o portie de sandbox pt 6-9 luni timp in care primesti traffic de la google mai putin dar raman in carti yahoo si bing.

nu stiu un blog poate aduce in prima luna pana la 2000 de unici dar apoi daca nu e updatat zilnic scazi sub 30/unici/zi.

daca e un site static maxim cateva sute de unici/luna in prima luna apoi in functie de ce linkuri ai spre site-ul tau.

Dar traffic nu inseamna doar "google" sunt sute de directoare de unde poti aduna la luna iar cateva sute de unici.

Ca sa raspund scurt la intrebarea ta: minim 100 vizitatori (site de cel putin 5 pagini cu ceva text scris de tine) - maxim 3000 (motoare de cautare + link trades+directoare).
Mihai78
User Junior+
User Junior+

Mesajde camcam » 13 Ian 2010, 14:19

Daca iti cumperi cateva zeci de linkuri pe situri cu PR2 si peste ai asigurata de la inceput o pozitie buna in google. Coroborat cu submit in directoare ajungi sa ai un site bun in 6 luni.
camcam
User Activ
User Activ

Mesajde alyce_18 » 17 Ian 2010, 11:17

Romania e banata pe chatsales.com ?sau ce se intampla?
Mi-am facut cont,totul a mers bine,cand m-am logat mi-a aparut un mesaj in care spunea sa astept pana cand se va activa contul.....am asteptat vreo saptamana,nu am primit nici un mail de confirmare si m-am logat din nou,dar de data asta dupa ce am bagat parola,username-ul si am dat enter, s-au sters ca si cum nu as fi introdus nimik, ba mai mult,nu mi-a aparut nici macar un mesaj in care sa imi zica" parola sau username-ul este gresit"......am dat un mesaj la contact sa ii intreb cand imi va activa contul ,iar ei mi-au raspuns "contul tau este activat ,poti sa te loghezi"....am incercat din nou sa ma loghez ,dar face la fel ,dupa ce dau enter,nu se logheaza ,e ca si cum nu as fi scris nimic,,,,aveti idee ce se intampla???

va multumesc.
alyce_18
User Activ
User Activ

Mesajde camcam » 17 Ian 2010, 20:14

Ce-i ala? chatsales.com Daca vrei sa promovezi ceva, promoveaza programe consacrate: www.camsweet.com www.campot.com si altele. Daca vrei sa-ti mai dau da-mi PM cu ID-ul tau sa vorbim.
Succes
camcam
User Activ
User Activ

Mesajde Mihai78 » 18 Ian 2010, 22:35

camcam scrie:Daca iti cumperi cateva zeci de linkuri pe situri cu PR2 si peste ai asigurata de la inceput o pozitie buna in google. Coroborat cu submit in directoare ajungi sa ai un site bun in 6 luni.

Ce te face sa crezi ca daca cumperi cateva sute de linkuri cu PR2 sau cat o fi ai pozitii garantate in google?

Concurenta e atat de mare incat vb de mii,"nu doar de cateva"
Mihai78
User Junior+
User Junior+

Mesajde camcam » 23 Ian 2010, 10:45

Am un site care doar cu 50 de linkuri pe situri bune de cams e pe locul 5 dupa anumite cuv cheie.
camcam
User Activ
User Activ

Mesajde Lnt61 » 25 Ian 2010, 01:35

Acum depinde si cat de profitabile sunt cuvintele cheie pentru care iesi si cat trafic iti aduc cuvintele alea, nu?
Lnt61

Înapoi la Webmasteri Adult

• { RELATED_TOPICS }
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj