Nu pot sa atasez payoneer pe CB.

Discutii generale despre activitatea de video chat. Pareri, opinii, intrebari, mod de lucru, povesti, discutii diverse despre siteuri de videochat si despre acest job in general, toate isi au locul in aceasta categorie.

Mesajde matei » 19 Noi 2016, 09:18

Buna ziua. Abia ce am inceput munca pe chaturbate. A venit si cardul payoneer. Problema a aparut in momentul in care incerc sa fac legatura dintre contul de pe chaturbate si contul payoneer, mereu primesc acelasi mesaj (You do not have a payoneer account linked. Please register for your payoneer account. If you just registered for a payoneer card, please allow up to 48 hours for approval and then complete this form.) nu inteleg ce trebuie sa fac. La (Payable To) am scris toate lucrurile posibile de la nr cardului la id de identificare si tot nu merge. aveti idee daca am facut ceva gresit de apare mereu aceeasi problema.
matei

Mesajde eldiablo » 19 Noi 2016, 12:21

Salut ,

Cand dai click la register for a Payoneer account teoretic iti apare pagina de Payoneer unde iti poti face cont de Payoneer DAR tu ai deja asa ca trebuie sa dai link undeva in colt sus unde iti apare "already have an account" iar acolo doar iti bagi e-mailul de la Payoneer si parola.

Daca nu-ti apare link-ul ala cu "already have an account" SAU cand incerci sa-ti bagi datele tale de Payoneer vezi ca-ti da "eroare" de genul "you must register for a new Payoneer account" sau ceva de genul INSEAMNA ca Inca sunt probleme in a atasa contul de Payoneer existent la conturile noi ( au fost ceva probleme in ultimul timp ) si atunci trebuie sa iei legatura cu Payoneer si cu chaturbate sa afli rezolvarea.
eldiablo
User Activ
User Activ

Mesajde matei » 19 Noi 2016, 12:50

Multumesc eldiablo.
Am trimis spre ambele site-uri cate un mesaj. Acum cand folosesc linkul dat de iei pentru inregistrare (Use this link to register or connect your payoneer account. ) sunt trimisa la o pagina pe care scrie (It looks like you've already submitted your Payoneer application. To log in to your account please click here) apoi ma loghez de aici la contul meu de payoneer. sa inteleg ca asta a fost tot? si s-a facut conexiunea dintre site-uri? in cazul asta de ce imi apare aceeasi eraore cand termin de completat payout information (You do not have a payoneer account linked. Please register for your payoneer account.).
matei

Mesajde eldiablo » 19 Noi 2016, 18:01

Poti verifica in contul de Payoneer la "reccive payments"- " founding sources" si sa vezi daca iti apare chaturbate ...teoretic ar fi trebuit sa fi facut "conexiunea" intre ele ...acum asteapta si tu raspunsurile de la ei ca sunt officiale fata de parerile/sugestiile noastre care sunt de ajutor dar nu sunt "decisive"
eldiablo
User Activ
User Activ

Mesajde googlefun » 19 Noi 2016, 20:09

eldiablo scrie:Poti verifica in contul de Payoneer la "receive payments"- " founding sources" si sa vezi daca iti apare chaturbate ...

Da , acolo unde spune eldiablo , trebuie sa-ti apara ZMediaNow , daca este atasat contul de Payoneer . Daca acolo nu vezi ZMediaNow , poti fi sigura ca nu s-a facut lagatura-n tre ele , de obicei intamplandu-se instant ...

Inca din 4 octombrie vad ca se discuta pe forumul din Payoneer despre problema asta .

Sursa : http://community.payoneer.com/en/discus ... er-account
googlefun
VETERAN
VETERAN

Mesajde matei » 22 Noi 2016, 20:12

Inca nu am reusit sa fac legatura dintre cele doua conturi. Chaturbate a spus ca nu e vina lor iar cei de la payoneer mi-au trimis urmatorul mesaj (înțelegem că doriți să conectați Zmedianow la contul dvs. existent. Din păcate, această acțiune nu este suportată de contul dvs. curent Payoneer, și, prin urmare, vă sfătuim să aplicați pentru un nou cont Payoneer direct prin intermediul site-ul Zmedianow. Vă rugăm să folosiți o adresă de e-mail alternativă atunci când aplicati pentru contul dvs. nou.
Vă rugăm să rețineți că contul dvs. existent Payoneer nu va fi afectat de a aplica pentru un nou cont, și o sa ramana în continuare activ pentru a primi fonduri.)
Din pacate nu am gasit nici un link prin intermediul caruia sa fac un nou cont pe Zmedianow. Cum ar trebui sa procedez mai exact? Pe ce site-uri ar trebui sa intru? Va multumesc.
matei

Mesajde Nord » 23 Noi 2016, 09:49

matei scrie:Din pacate nu am gasit nici un link prin intermediul caruia sa fac un nou cont pe Zmedianow. Cum ar trebui sa procedez mai exact? Pe ce site-uri ar trebui sa intru? Va multumesc.

Cand optezi pe chaturbate pentru payoneer ca si metoda de plata te redirectioneaza catre pagina payoneer si acolo optezi pentru un card nou de pe un email nou asa o sa ai contul facut prin intermediul Zmedianow ! Acum nustiu prin ce site ti-ai facut tu cardul prima data dar se pare ca nu este compatibil cu chaturbate ( cine stie ce intelegeri au ei cu site-ul prin care ti-ai facut tu cardul) ! Eu de exemplu l-am facut prin myfreecams cu multi ani in urma si nu am avut nicioadata probleme in al atasa la vreun alt site si il am atasat atat la site-uri adult cat si la site-uri mainstream !
Nord
User Junior+
User Junior+

Mesajde googlefun » 23 Noi 2016, 15:51

Nord scrie: Eu de exemplu l-am facut prin myfreecams cu multi ani in urma si nu am avut nicioadata probleme in al atasa la vreun alt site si il am atasat atat la site-uri adult cat si la site-uri mainstream !

Incearca acum sa atasezi un alt site adult , specific , un cont nou nu sa pui un cont de model deja existent , pe alt Payoneer ( de preferat pe CB / ImLive sau F4F :) ) , Nord . Doar curios daca functioneaza pt ca foarte multi useri au raportat asta pe LiveChat - unul chiar a incercat cat era pe LiveChat - sa adauge Cam4 ( cont de model facut atunci pe loc ! ) pe Payoneer-ul existent , si a primit acelasi mesaj " xeroxat " : ))

matei scrie: Din păcate, această acțiune nu este suportată de contul dvs. curent Payoneer, și, prin urmare, vă sfătuim să aplicați pentru un nou cont Payoneer direct prin intermediul site-ul Zmedianow. Vă rugăm să folosiți o adresă de e-mail alternativă atunci când aplicati pentru contul dvs. nou.
Vă rugăm să rețineți că contul dvs. existent Payoneer nu va fi afectat de a aplica pentru un nou cont, și o sa ramana în continuare activ pentru a primi fonduri.)

matei@ aici nu este o contradictie cumva , de vreme ce Payoneer nu accepta un alt cont ( al 2 -lea , al 3 -lea samd ) pentru aceiasi persoana ?

De obicei , cand un site oarecare e un pic julit in cot - si-l intrebi ce a patit - va raspunde invariabil la modul : " Multumim de urare , asemenea si voua ! Si noi asteptam cu nerabdare sezonul estival ! " :? :?

Va asteptam cu reply , Nord si matei .
googlefun
VETERAN
VETERAN

Mesajde Nord » 23 Noi 2016, 16:56

googlefun scrie:
Incearca acum sa atasezi un alt site adult , specific , un cont nou nu sa pui un cont de model deja existent , pe alt Payoneer ( de preferat pe CB / ImLive sau F4F :) ) , Nord .

Acum doua saptamani am atasat si am primit fara nici o problema payment-ul de la Camgasm ! Poate s-a schimbat ceva intre timp nu contest dar cert e ca acum doua saptamani am atasat contul meu de payoneer la Camgasm !
Nord
User Junior+
User Junior+

Mesajde Nord » 23 Noi 2016, 17:05

Incercati sa cereti lamuriri de la un reprezentant oficial aici : http://gfy.com/webmaster-q-and-fuckin-a ... hread.html

Imi cer scuze ca am postat un link catre un alt forum dar consider ca forumul respectiv nu este in directa concurenta cu adultvideochat.ro fiind pe o alta nicha , iar avand in vedere ca nu exista reprezentati payoneer in alta parte am considerat ca poate fi de folos !
Nord
User Junior+
User Junior+

Înapoi la Despre video chat - discutii generale

• { RELATED_TOPICS }
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj