Ma poate ajuta cineva. Web cam

Discutii generale despre activitatea de video chat. Pareri, opinii, intrebari, mod de lucru, povesti, discutii diverse despre siteuri de videochat si despre acest job in general, toate isi au locul in aceasta categorie.

Mesajde Lucavaly » 24 Oct 2013, 17:19

Buna. Am si eu o întrebare . Am un laptop samsung rv720 si aveam pe el instalat un program când l-am cumpărat care îmbunătăța imaginea camerei web. Nu aveam nevoie de o alta camera , era super calitate imagine , video, audio, etc. Acuma după ce am instalat windowsul nu mai e.
Ma poate ajuta cineva cu vre-un program ce îmbunătățește calitatea imaginii web cam? Va rog
Lucavaly

Mesajde GlamourFoto » 24 Oct 2013, 19:08

Buna,

M-am uitat pe site la samsung dupa drivere/softuri se pare ca singurul driver de camera este pentru winxp :) http://www.samsung.com/uk/support/model ... -downloads

Este posibil sa fi avut instalat initial pe laptop un soft de la Cyberlink - YouCam (repet posibil)

http://www.cyberlink.com/products/youca ... en_EU.html este un raspuns mai mult pe ghicite daca cumva iti suna cunoscut sau arata ca softul avut anterior give it a try.

Spor acolo
GlamourFoto
VETERAN
VETERAN

Mesajde Lucavaly » 24 Oct 2013, 19:27

Cred ca asta e. I-l instalez si revin imd c un răspuns final. Multumesc multttt...
Lucavaly

Mesajde Lucavaly » 24 Oct 2013, 22:01

L-am găsit . Mersi . Insa nu mai merge ca si înainte. Vream sa probez insa e praf. Totuși se poate sa îmi precizeze cineva ce configurația trebuie sa aibă un pc , ce fel de camera web trebuie folosită si un preț estimativ pentru un bun streaming ?
Lucavaly

Mesajde GlamourFoto » 26 Oct 2013, 23:21

Lucavaly scrie:L-am găsit . Mersi . Insa nu mai merge ca si înainte. Vream sa probez insa e praf. Totuși se poate sa îmi precizeze cineva ce configurația trebuie sa aibă un pc , ce fel de camera web trebuie folosită si un preț estimativ pentru un bun streaming ?

Salut sunt mai multe discutii cu privire la echipamentul recomandat pentru videochat un lucru este cert ai nevoie de un pc destul de bunicel sa faca fata la cerintele actuale mai ales ca este indicat sa transmiti in HD cam pe toate siteurile pe care se lucreaza pentru a avea sanse reale sa faci ceva $$$.

Deci este recomandat un i7 :) citeste aici in discutii tehnice sa vezi ce recomandari au primit persoanele care au avut aceeasi problema inaintea ta.
discutii-tehnice-f29.html

Referitor la webcam lista este scurta: logitech c920 sau Bcc950 poti citi mai multe in urmatorul articol destinat celor mai bune webcamuri existente la ora actuala:
top-webcams-2012-2013-t13159.html

Spor acolo
GlamourFoto
VETERAN
VETERAN

Mesajde Lucavaly » 27 Oct 2013, 05:19

Ca de obicei d mare ajutor .... Multumesc din suflet si bafta in continuare in ceea ce faci...
Lucavaly

Mesajde GlamourFoto » 27 Oct 2013, 19:14

Lucavaly scrie:Ca de obicei d mare ajutor .... Multumesc din suflet si bafta in continuare in ceea ce faci...

Pentru nimic spor maxim acolo la treaba, un lucru este cert stiu ca poate nu este usor dar un upgrade la webcam este un must,

Gandeste-te ca fiecare zi in care nu lucrezi cu echipamentul potrivit sa ii zicem MINIM inseamna bani pierduti :) daca intr-o zi faci 30$ si cu un webcam bun ai fi facut 80$ vorbim de o diferenta considerabila care la cateva zile reprezinta o suma interesanta pentru anumite persoane aflate la inceput.

Spor acolo
GlamourFoto
VETERAN
VETERAN

Mesajde Lucavaly » 01 Noi 2013, 13:27

Am auzit ca sunt ceva site-URI ce plătesc modelele pe ora , revista așa ceva ? Am căutat pe forum insa greu găsesc la câte subiecte sunt. Probabil ma puteți sau ma poți îndruma puțin . Plus ca am niște întrebări mai private si as vrea sa știu cum pot sa dau niște mesaje private la sad sau cuiva care ma poate ajuta având experiența in domeniul acesta mai mare ca si mine . V rog .
Cu respecte ,
Luca
Lucavaly

Mesajde GlamourFoto » 01 Noi 2013, 13:55

Lucavaly scrie:Am auzit ca sunt ceva site-URI ce plătesc modelele pe ora , revista așa ceva ? Am căutat pe forum insa greu găsesc la câte subiecte sunt. Probabil ma puteți sau ma poți îndruma puțin . Plus ca am niște întrebări mai private si as vrea sa știu cum pot sa dau niște mesaje private la sad sau cuiva care ma poate ajuta având experiența in domeniul acesta mai mare ca si mine . V rog .
Cu respecte ,
Luca

Salut Luca, de obicei siteurile platesc modelel la ora atunci cand sunt la inceput de tot si nu au trafic membrii, pentru ca nu sunt membrii platitori modelele nu stau online,
Fara modele online nici un site nu are nici cea mai mica sansa sa atraga membri platitori de aceea siteurile recurg la aceasta metoda platesc modelele sa fie online.

Promotiile la astfel se siteuri nu tin foarte mult timp ( ani ) din diferite motive pe care nu le explic ... sansa sa gasesti ceva ce te intereseaza nu este foarte mare. depinde daca au mai aparut siteuri noi de aceea trebuie sa cauti siteuri noi aparute, poti sa citesti chiar aici:

CAM SITES looking for MODELS, STUDIOS, WEBMASTERS

Uite un citat dintr-un anunt postat ieri:
Look out for a Signup Bonus, available all November long for our new Chat Hosts: get $100 after spending 50 hours online at SinfulCall.com!

Un alt fragment dintr-un post de acum cateva luni e posibil sa nu mai fie de actualitate dar nu te impiedica nimeni sa ii contactezi sa vezi.
We are currently offering up to $3/hour to top models and top studios to start the site with.
If you are interested in getting up to $3/hour for being online on this great site, please let me know.

Succes citit studiat si sper sa gasesti siteurile pe care le cauti.

Referitor la metoda de contact pentru ca ai depasit 10 posturi poti trimite PM ( private message ) cui vrei tu in forum. (apesi butonul PM de sub numele lui din forum)Daca nu primesti raspuns imediat este posibil ca persoana in cauza sa fie foarte ocupata ( vorbesc in special de SAD care este prins in tot felul de chestii)
GlamourFoto
VETERAN
VETERAN

Înapoi la Despre video chat - discutii generale

• { RELATED_TOPICS }
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj