Poate ma ajuta cineva

Orice subiect care nu se poate incadra la categoriile deja existente

Mesajde tmr40 » 26 Dec 2005, 18:45

Am descarcat softul Split Camera dar nu ma descurc sa il utilizez. :?
Va rog mult , chiar daca vi se pare absurd, poate imi explica cineva !
va multumesc
tmr40

Mesajde mnn » 26 Dec 2005, 18:48

pai l-ai instalat?
daca l-ai instalat nu ai nimic de facut decat sa selectezi de la source...camera pe care vrei sa o multiplici sau aplicatia multimedia...daca vrei sa le dai filme erotice la altii:P
spune mai multe despre problema ta shi se gaseshte cineva sa te ajute
:)
mnn
User Activ
User Activ

Mesajde tmr40 » 26 Dec 2005, 23:26

Am instalat , am selectat camera dar nu stiu ce setari sa fac mai departe.
Nu am mai folosit acest soft pana acum!
va rog daca se indura cineva sa fie mai explicit.
Va multumesc anticipat.
tmr40

Mesajde WinXPfather » 27 Dec 2005, 00:58

La ce iti foloseste softul? Pentru activitatea de videochat? Daca da, lasa-te schimb-o, crede-ma ca stiu ce zic...
WinXPfather
VETERAN
VETERAN

Mesajde tmr40 » 27 Dec 2005, 13:21

Cum sa o las , ca deabia m-am apucat ? Vad ca altilor le merge binisor
intrebarea mea este : Cand folosesc acest soft , mai deschid si softurile de camera a site-urilor pe care lucrez? Cred ca am pus o intrebare tampita !
Fratilor , sincer m-as lasa , dar am atat de multe datorii ca e singura mea sansa sa nu devin boschetara.
Felicitari pentru site !
Sunteti tari toti!
Eu daca as castiga 400 -500 pe luna as fi f multumita.
Va urez sanatate si noroc tuturor !
tmr40

Mesajde Ana » 27 Dec 2005, 13:50

Du-te la un studio, dragutzo, daca nici splitcam-ul nu stii sa il setezi sau nu are cine sa-ti arate, nu prea poti sa faci vc de acasa.
Ana
User Junior
User Junior

Mesajde WinXPfather » 27 Dec 2005, 16:24

tmr40 scrie:Eu daca as castiga 400 -500 pe luna as fi f multumita.

Pai asa gandesc toti ce umplu degeaba site-urile, si nu stiu absolut nimic de ce exista acolo...iti voi face un calcul simplu...

500<40%dintr-un minim de 1500

Mediteaza la calculul asta....poate il vei intelege...

AAAAAAAAAAA am uitat ....tu esti patroana....esti pe turta ta, nu stai la p..a adminului...

Bafta...
WinXPfather
VETERAN
VETERAN

Mesajde mnn » 27 Dec 2005, 21:15

winxp tata..tu ce soft recomanzi pentru multicamere?daca tot ai sfatuit sa renuntze la splitcam...lumineaza-ma shi pe mine care e dupa parerea ta cel mai bun soft multicam
ms anticipat
mnn
User Activ
User Activ

Mesajde onlyme » 27 Dec 2005, 21:22

mnn scrie:winxp tata..tu ce soft recomanzi pentru multicamere?daca tot ai sfatuit sa renuntze la splitcam...lumineaza-ma shi pe mine care e dupa parerea ta cel mai bun soft multicam
ms anticipat

kred ca winxp ii recomanda sa renunte la avc...sa se apuce de goblenuri... :twisted:
onlyme
User Junior+
User Junior+

Mesajde mnn » 27 Dec 2005, 21:25

cred acelasi lucru lol...ma interesa pe mine ce recomada el pentru multicamere:P...era ceva 100% egoist din partea mea lol
mnn
User Activ
User Activ

Mesajde WinXPfather » 27 Dec 2005, 21:27

Nu, mnn, splitul e ok, eu altceva am zis, Ana m-a inteles, nu de split sa se lase, ci de videochat, daca nu isi da seama ce e cu acest soft e greu mai departe...si suma cu care se multumeste...se iroseste aiurea pentru 2 lei...cand intr-un studio fara nici o bataie de cap ar face poate dublu decat isi doreste ea...

Nu vreau sa fiu inteles gresit...nu zic ca in studio o fata face mai multi bani, nu, dar sunt fete care fac mai mult intr-un studio, care sunt facute pentru studio, si altele care se descurca mult mai bine singure..

Chiar am avut onoarea sa cunosc o tipa, mutata in state ce lucreaza doar pe o sesiune si face cat cele mai bune 3 fete ale mele la un loc...

Nu exista reguli generale...dar cand vii cu intrebari de astea...sau cum se completeaza x acte....e clar ca e o problema...eu nu vreau sa jignesc pe cei in astfel de situatii, doar vreau sa le spun ca suma finala conteaza, de la sfarsit de luna, si cata munca au depus pentru ea, nu conteaza ca e independenta, asta nu e o mandrie atat timp cat e un chin si bani putini...le cunosc atat de bine mentalitatea...si cat de mult se inseala...
WinXPfather
VETERAN
VETERAN

Mesajde tmr40 » 27 Dec 2005, 23:13

Dragilor , degeaba , NU RENUNT !!!!
II dau eu de cap pana la urma si singura.
Am sperat sa gasesc la voi , ceva mai mult decat IRONIE.
De GOBLENURI nu ma apuc ca nu ma atrage deloc acest domeniu.
Nu e nevoie sa fiti rautaciosi, daca nu vreti nu vreti si gata , am inteles
Va respect si va admir pe toti , in continuare
tmr40

Mesajde rayden » 28 Dec 2005, 11:33

Trebuie sa ai pe undeva pe langa tine vreo firma de calculatoare, ia si tu de acolo pe cineva, eventual dupa program, si sa faca el ce nu stii tu, asta e cel mai simplu, dak nu te pricepi.
rayden

Mesajde WinXPfather » 28 Dec 2005, 15:17

Si crezi ca se pricep aia....eu inca nu am intalnit unul care sa zic: da, omul cunoaste, e bun....fac si ei mecanic, ca maimuta, ce a vazut si el la altii...
WinXPfather
VETERAN
VETERAN

Mesajde Pusicutza » 28 Dec 2005, 21:50

Si o sa invete in studio !!! Ce ? Va spun eu : NIMIC! Ca doar nu i fraier sa destepte un model. Tot nu s a prins lumea ca studiourile functioneaza dupa legea comunismului , sa nu fie altul mai destept decat mine, modelul nu are voie sa gandeasca.
Un "model " nu are nevoie de un studio daca dispune de : calculator, camera, net si stapaneste limba engleza, restul vin de la sine cu rabdare si incapatanare. Ce o sa invete in studio? Sa deschida ca un robotzel softurile?Dar stie ce configurare au sau o sa i se spuna? O sa afle in studio cum se creeaza conturile? O sa afle in studio cum se incaseaza banii de pe site uri?NU ! AAAAaaa o sa invete in studio cum sa si faca poze care sa o avantajeze, lumina , privire .So nice dar de acest aspect in majoritatea studiourile se ocupa modelele mai vechi , care nu vor da modelului adevaratele trucuri tocmai din invidie si noua venita in cele din urma tot singura va invata.
Si daca dispune de calc, camera , net de ce sa se complice in eventualitatea in care alege un studio si tot nu va stii ceea ce are nevoie? Ooo studioul ii va oferi o colaborare, contra % din ce castiga ea pt a o ajuta sa si faca acasa, pe calculatorul ei, pe netul ei, pe camera ei, asa ca fata se arde de 2 ori ,in primul rand banii pe care studioul ii ia cat timp lucreaza in studio si apoi cu mai putin cand continua colaborarea de acasa.
Daca nu dispui de un calc etc etc si nici bani nu ai pt a investi atunci da recomand sa lucrezi in studio, cateva luni cat sa ti cumperi cele necesare.
Si mai recomand lucrul in studio chiar daca ai cele necesare daca nu cunosti limba engleza, nu esti descurcareata , daca esti genul de om mai comod care asteapta totul de a gata.

Hotaraste te pe ce site uri lucrezi, ia le pe rand , citeste FAQ, citeste agreements si totul e usor DAR CITESTE . Iti vor spune la FAQ , pe site urile respective, de unde sa downloadezi softul, daca e nevoie de anume soft(pe unele nu),cum sa ti faci cont etc ... nu trebuie sa fi filozof ca sa reusesti !
BAnuiesc ca nu split ul nu stii sa l folosesti ci te refereai cum transmiti tu video pe site uri si ai vazut prin forum ca lumea foloseste split camul.Daca vrei sa lucrezi doar pe un site nu ai nevoie de split cam ci doar de soft ul site ului. Split ul iti foloseste daca vrei sa stai simultan pe mai multe site uri. Deschizi splitul selectezi la source camera din calc , apoi deschizi softurile site urilor, unde va trebui sa selectezi ca source device split cam. Un exemplu concret, downloadeaza de pe http://www.ifriends.net/contrib.htm , in stanga ai "free cam software" si apoi downloadezi si instalezi download version 0.96e, dupa ce ai facut asta deschizi splitul , apoi softul de pe ifr (iti va aparea un shortcut pe desktop), apoi click pe source in softul ifriends si selectezi split cam la "select a video device" ok si esti gata ... apoi poti sa te sign ...... inca ceva , iti tre ip static, firewall off si mai ai nevoie si de scaner si imprimanta pt ca unele site uri cer semnate, scanate si trimise anumite agreements.
Inca ceva, de cand 500 $ sunt 2 lei? Tot am vazut pe forum persoane care sustin ca fac 2000- 4000 $ pe luna si li se cer dovezi , printscreenuri . De ce? Pt ca un model in medie face partea ei 1000. Sunt si varfurile, dar rar sa intalnesti intr un studio mai multe varfuri
Pusicutza
User Junior+
User Junior+

Mesajde Nicky » 29 Dec 2005, 05:25

Buna..
Daca ai instalat splitul corect, in mod normal o sa iti apara pe desktop o icoana numita SplitCam. Apesi dublu click pe ea, si dupa ce se deschide fereastra de SplitCam, in partea dreapta, jos, o sa vezi mai multe butoane pe care poti apasa... Ca sa deschizi camera prin splitcam, trebuie sa apesi pe butonul Source( o singura data) si apoi apesi pe camera ta care initial trebuie sa fie conectata la PC.Daca totul e ok, normal ar fi sa te vezi in "preview". Poti modifica culori , claritate etc deasupra imaginii in care te vezi("preview").Apoi, cand iti place cum arata, deschizi softul siturilor cu care lucrezi tu, si undeva la Optiunile softului respectiv, trebuie sa gasesti unde scrie"Camera Source" , "Video Source""Source" sau ceva de genul asta. Apasa acolo si selecteaza Spitcamera(daca o ai instalata, corect ar fi sa apara acolo)....
Bafta!
Nicky
VETERAN
VETERAN

Mesajde WinXPfather » 02 Ian 2006, 09:17

Au trecut sarbatorile da? Sper ca acum pot posta nu? :)
Pusicutza, generalizezi, si facand asta poti gresi, eu m-am ferit de acest lucru. 500$ sunt 2 lei in conditiile in care sunt pretentiile pe o luna, in timp ce altcineva ii face intr-o zi...
Eu pot prezenta 4 fete cu peste 3500$/luna....
Din contra, eu cred ca de la mine invata mult, f mult, cat sa faca diferenta de care am vorbit...

Un varf la mine e de peste 9000$...

In primul rand le invat cati bani se pot face...vai ce greu e sa inteleaga asta...chiar cu paymenturi in fata...

Apoi, restul...pe langa suportul tehnic imens!!!
Mai ales sa nu se dezbrace niciodata!!! ce greu e si asta...multe chestii invers decat le invata majoritatea, postate si pe aici...dar astea sunt tips&tricks si asa vor ramane...

Ce vreau sa spun e ca exista mai multe metode de a avea succes...nu exista reguli generale...si ca suma cu care ramai la sf lunii conteaza si ce prestezi pt ea, nu unde lucrezi...

Nu e nimic personal, doar o idee :) , chiar imi place cum pui problema, posturile tale au consistenta, mult mai multa ca a "eruditilor".

Bafta...
WinXPfather
VETERAN
VETERAN

Mesajde Pusicutza » 03 Ian 2006, 02:38

Ma refeream la cazul celei care a postat, avea toate cele necesare, nu parea cazuta din copac, tot ce i trebuia era sa citeasca mai mult iar realitatea e ca in studio se invata sa deschizi ca un robotzel niste software. Nu am spus ca e un rau sa lucrezi cu un studio, chiar recomand colaborarea cu studioul dar nu si in cazul in care ai resursele necesare si un creier inca functionabil.
Spui ca ..... "Ce vreau sa spun e ca exista mai multe metode de a avea succes...nu exista reguli generale...si ca suma cu care ramai la sf lunii conteaza si ce prestezi pt ea, nu unde lucrezi... "
Nu sunt de acord cu tine. In ceea ce priveste videochatul conteaza unde si pt cine lucrezi! Vrei sa mi spui ca atunci cand un model pleaca din studioul tau pleaca cu, conturi cu tot? Cred ca nu. Un lucru la care putine novice modele se gandesc sau nu l cunosc ... pozele, video etc etc , pe majoritatea site urilor, NU pot fi sterse permanent din arhiva, pot fi doar ascunse dar nu si sterse si daca nu ai lucrat cu cine trebuie si va veni o vreme cand vei inceta aceasta activitate si mai mult sau mai putin ii vei spunele noului iubit, sot,familiei despre ce ai facut si intr o buna zi cineva" studio boss" iti poate face o gluma proasta. Inca ceva, una e sa arati o simpla poza nud salvata in calculator, pe care poti spune ca ti a facut o o amica, pe care o poti justifica, si alta e o poza cu print facut de pe site.
Te contrazic si cand zici ca in studio invata cum sa faca bani fara sa se dezbrace. Depinde numai si numai de model! De cunostintele ei in limba engleza. De aerul acela inocent diavolesc sexy. ..spirit de prezenta ..imaginatie... fantezie ...zambet etc etc ... excluzand situatia in care o tipa sta in cam si alta tasteaza [/quote]
Pusicutza
User Junior+
User Junior+

Mesajde WinXPfather » 03 Ian 2006, 03:19

Nu m-ai inteles exact...unde lucreaza...ma refeream daca acasa independent, sau la un studio...
Si se pare ca nu ne intelegem, pentru ca eu am o singura viziune despre ce inseamna studio, si tu mai multe , ca stii ca mai exista si studiouri in care se petrec magarii...
Eu ma refer cand zic studio, la oameni pragmatici care vor profit, onesti, si nu razbunatori...de asta nici nu sunt de acord cu publicare de liste negre pe aici, pentru ca nu stii cine publica si din ce motive...si cred ca as putea publica si eu...dar daca as face-o as fi la fel ca cei listati...

Si acum te contrazic eu, dar e vorba numai de mine, nu stiu alte studiouri...toti cei cu care am lucrat si m-au ascultat, au invatat fff mult, destul cat sa se descurce si sa aiba succes singuri...
Si nu am mai colaborat cu cei ce nu faceau intocmai ce ziceam...am rupt colaborarea cu multi ce nu ma ascultau si se dezbracau ca li se cerea...
Iar daca intradevar simteam ca nu au calitatile necesare pentru asta, nu colaboram, mi-am incalcat principiile incercand cu 2 modele si altceva, cam cum vroiau ele, dar s-a ajuns repede la finalul prevazut...

Am depasit 1milion facuti din activitatea asta, si nu cu multe fete...pentru mine reprezinta ceva...cu cate 500$ nu ajungeam aici...
WinXPfather
VETERAN
VETERAN

Mesajde Nicky » 03 Ian 2006, 05:08

persoana a pus post despre splitcamera.....NU despre studiouri si ce se invata sau nu in studiouri...
Nicky
VETERAN
VETERAN

Următorul

Înapoi la Diverse

• { RELATED_TOPICS }
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj