Plata streamray

Discutii generale despre activitatea de video chat. Pareri, opinii, intrebari, mod de lucru, povesti, discutii diverse despre siteuri de videochat si despre acest job in general, toate isi au locul in aceasta categorie.

Mesajde Alecsandra1 » 07 Iun 2013, 17:35

buna sunt noua aici dar de 1 luna aproape lucrez pe streamray si am o nelamurire.
In contul meu de studio am completat W8-ul dupa care m-am dus in payment info si am pus wire transfer iar in josul paginii ai 2 lucruri care trebuie bifata una din ele care spune asa "My studio and models are located outside the United States" si 2 "For foreign Studios with model(s) broadcasting in the United States" iar eu o am bifata pe a 2 a si vreau sa o pun pe prima pentru ca nu sunt din state iar dupa ce o bifez pe prima imi genereaza un cod intru pe mail si in introduc si se pune pe prima iar cand dau log out si intru iar imi este tot a 2 a bifata si mi se dezactiveaza si w8-ul si imi scrie ca trebuie sa astept 2-3 zile..
Ce pot face?Am vb cu admini dar habar nu au eu intreb ceva iar ei imi raspund altceva iar pe mail mi-au trimis un raspuns automat cred ca la toate mail-urile pe care le-am trimis care nu au treaba cu ce am intrebat eu+ ca perioada trecuta nu am primit banii din cauza ca nu am stiut de w8 si imi e frica sa nu ii primesc si de data asta.
MULTUMESC FRUSMOS !
Alecsandra1

Mesajde pufosica » 17 Iun 2013, 20:19

buna .. am si eu o problema cu formularu w-8 .. nu stiu ce sa completez la toate alea .. u l-au completat cum trebuie ? si ce formular ti-a dat,w-8ben? :roll: :roll:
pufosica

Mesajde Madelline » 25 Iun 2013, 09:20

pufosica scrie:buna .. am si eu o problema cu formularu w-8 .. nu stiu ce sa completez la toate alea .. u l-au completat cum trebuie ? si ce formular ti-a dat,w-8ben? :roll: :roll:

Buna,

W-8BEN ar trebui completat...exista un post pe forum in care gasesti un model de formular completat ;)
post75455.html?hilit=formular%20w8#p75455

Spor!
Madelline

Mesajde sirflorinus » 07 Iul 2013, 00:59

In contul meu de studio am completat W8-ul dupa care m-am dus in payment info si am pus wire transfer iar in josul paginii ai 2 lucruri care trebuie bifata una din ele care spune asa "My studio and models are located outside the United States" si 2 "For foreign Studios with model(s) broadcasting in the United States" iar eu o am bifata pe a 2 a si vreau sa o pun pe prima pentru ca nu sunt din state iar dupa ce o bifez pe prima imi genereaza un cod intru pe mail si in introduc si se pune pe prima iar cand dau log out si intru iar imi este tot a 2 a bifata si mi se dezactiveaza si w8-ul si imi scrie ca trebuie sa astept 2-3 zile..

e bine ca ai studio dar nu stii sa completezi un formular sau sa schimbi o metoda de plata. probabil nu te-au putut ajuta pentru ca nu prea te-ai exprimat coerent...la fel cum ai facut-o si aici. ia incearca si citeste ce am citat eu si spune-mi si mie daca ai inteles, de fapt, ce ai intrebat. daca nu, reformuleaza si mai vedem :)
sirflorinus
User Junior
User Junior

Mesajde Madelline » 07 Iul 2013, 02:33

sirflorinus scrie:
e bine ca ai studio dar nu stii sa completezi un formular sau sa schimbi o metoda de plata. probabil nu te-au putut ajuta pentru ca nu prea te-ai exprimat coerent...la fel cum ai facut-o si aici. ia incearca si citeste ce am citat eu si spune-mi si mie daca ai inteles, de fapt, ce ai intrebat. daca nu, reformuleaza si mai vedem :)

Treaba e ca pe StreamRay toate modelele au cont de studio generat automat ( acelasi user cu cel de model ) ;)
Madelline

Mesajde skjdfbibvlwe » 04 Aug 2016, 22:33

Bunaaaa, ma poate ajuta si pe mine cineva sa completez acel formula de pe streamray corect ? am mai nevoie. Multumesc!
skjdfbibvlwe

Înapoi la Despre video chat - discutii generale

• { RELATED_TOPICS }
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj