Plata Flirt4Free

Discutii generale despre activitatea de video chat. Pareri, opinii, intrebari, mod de lucru, povesti, discutii diverse despre siteuri de videochat si despre acest job in general, toate isi au locul in aceasta categorie.

Mesajde Ed3n » 04 Noi 2015, 01:16

Va salut ! Acum aproximativ 2 saptamani mi-am facut cont pe site-ul mentionat si am ales ca metoda de plata Wire Transfer. In scurt timp m-am razgandit si am decis sa optez pentru payoneer ca sa evit cei 35 dolarei care se opresc la transfer. Eu payoneer folosesc deja pe streamate de aproape un an si totul merge excelent, folosesc un card propriu de la ING care l-am inregistrat acolo. Acum sa revenim la Flirt4Free, am selectat "Already have a payoneer account", mi-am bagat e-mail-ul si parola, am apasat "continue" si aici m-am blocat. Mi-a aparut "select a payment method" unde am decat o singura optiune "add a new prepaid card", asta imi indica faptul ca singura mea optiune este sa comand un card, dar eu nu vreau sa fac treaba asta pentru ca deja am un card inregistrat la payoneer si vreau sa-l folosesc pe acelasi. Am contactat suportul de la Flirt4Free si mi-au spus sa contactez payoneer in legatura cu problema asta, de unde astept raspuns la mail de o zi si nu mai am rabdare pentru ca vineri imi vine plata. Intrebarea mea este: Exista o posibilitate sa asociez contul meu de payoneer fara sa comand alt card? ... Ah si vreau sa mentionez ca pe chaturbate am intalnit aceeasi problema, de unde mi-am comandat un card care nu l-am activat nici in ziua de azi.
Ed3n

Mesajde Jobs4Adults » 04 Noi 2015, 08:18

Sal.

Normal ca poti folosi acelasi card payoneer/paxum pe toate siturile, nu trebuie sa faci unul nou pentru fiecare site in parte. Deci, acolo cand alegi metoda de plata pe situl de videochat si te duce pe situl payoneer, uita-te cu atentie ca ai sus tabul "You already have a payoneer card?", apesi pe el, iti pui datele de nastere si parola, sau ce iti cere, si atasezi acelasi card tuturor siturilor, apoi te uiti in contul de payoneer sa vezi daca a fost cardul atasat corect acelui site (e posibil sa apara numele firmei pe care functioneaza situl si nu intotdeauna numele sitului).

Bafta!
Jobs4Adults
User Junior
User Junior

Mesajde Ed3n » 04 Noi 2015, 14:58

Stiu ca astia sunt pasii, asta am facut si eu. Am selectat "Already have a payoneer account", imi bag datele, dau continue, iar aici apare o fereastra noua "select a payment method". Aici in mod normal trebuia sa am posibilitatea sa-mi selectez cardul dar nu apare, apare doar "add a new prepaid card", alta optiune nu am. Mai jos este un print screen.

http://s14.postimg.org/92rtfj98h/Untitled.jpg
Ed3n

Mesajde Jobs4Adults » 05 Noi 2015, 06:05

Daca nu ii dai de cap in nici un fel, instaleaza http://www.teamviewer.com, ma adaugi pe yahoo/skype cu jobs4adults si daca vrei, intru la tine pe ecran sa arunc o privire, poate te pot rezolva eu! :)
Jobs4Adults
User Junior
User Junior

Mesajde Ed3n » 22 Mai 2016, 03:40

Mi-am primit raspunsul,este urmatorul:

"Just one remark, you cannot be paid to bank account, only to Payoneer card.

It is because of compliance issues on Payoneer side.

Miroslav Mrna"

Deci imi trebuie neaparat card Payoneer, ING-ul meu nu este bun :(
Ed3n

Mesajde cobra1981 » 22 Mai 2016, 14:12

Buna,

Nu e nevoie sa iti faci CARD iti poti face cont payoneer la care atasezi contul tau bancar.

O zi buna
cobra1981
User Avansat
User Avansat

Înapoi la Despre video chat - discutii generale

• { RELATED_TOPICS }
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj