Plata la Chaturbate

Discutii generale despre activitatea de video chat. Pareri, opinii, intrebari, mod de lucru, povesti, discutii diverse despre siteuri de videochat si despre acest job in general, toate isi au locul in aceasta categorie.

Mesajde bizzle19 » 12 Feb 2014, 15:14

Salut, sunt nou aici dar am analizat cateva zile forumul si ma bucur enorm ca am dat de el dintr-o prostie.Ma bucur sa stiu ca exista un fel de asistenta pentru toata lumea din acest domeniu, congrats creatorului.Nu sunt nou in acest domeniu, am lucrat pe Cam4 si recent l-am dat pe Chaturbate, sunt la prima plata, astept sa se incheie perioada 1-15 si sa-mi intre banii pe Payoneer.Cum sunt la prima plata nu am idee cat de seriosi si prompti sunt, din experienta voastra cam in cat timp baga banii ? :D
bizzle19

Mesajde andromaca_mulge_vaca » 12 Feb 2014, 23:55

expresia "cam cat de seriosi sunt" la un site care functioneaza luna de luna si an dupa an cu sute sau mii de oameni in crengatura lui, nu exista.
daca nu ar fi fost "seriosi" nu ar mai fi existat insusi site-ul in sine.
iar daca un site ar avea probleme cu platile pai in maxim 48 de ore ar exploda informatia pe toate forumurile.

deci, daca ti-ai indeplinit baremul minim de incasari asteapta-ti cu rabdare banii conform regulilor personalizate ale fiecarui site.
don't stress out.
andromaca_mulge_vaca
VETERAN
VETERAN

Mesajde bizzle19 » 13 Feb 2014, 11:21

Okay, thank you :)
bizzle19

Mesajde skittu » 11 Mai 2014, 14:57

Buna! Am si eu nevoie de ajutor si asta cat mai rapid! .. :( pana acum cateva zile am lucrat cu un studio..dar am renuntat , datorita unor neintelegeri. acum lucrez singura pe chaturbate si nu stiu cum sa-mi iau banii! stiu ca trebuie schimbati din tokens in dolari. am facut asta. dar mai departe nu stiu! am umblat pe acolo si am vazut ca trebuie un card de la payoner .. eu am un card de la ign , in lei! cred ca trebuie un card in dolari .. habar n-am, ajutati-ma!
skittu

Mesajde IsaGlamChat » 11 Mai 2014, 17:47

skittu scrie:Buna! Am si eu nevoie de ajutor si asta cat mai rapid! .. :( pana acum cateva zile am lucrat cu un studio..dar am renuntat , datorita unor neintelegeri. acum lucrez singura pe chaturbate si nu stiu cum sa-mi iau banii! stiu ca trebuie schimbati din tokens in dolari. am facut asta. dar mai departe nu stiu! am umblat pe acolo si am vazut ca trebuie un card de la payoner .. eu am un card de la ign , in lei! cred ca trebuie un card in dolari .. habar n-am, ajutati-ma!

Trebuie sa aplici pentru un card payoneer,ulterior cand primesti cardul il atasezi contului tau pe chaturbate sau oricarui site cu care vei lucra pe viitor.
https://www.payoneer.com/
IsaGlamChat
VETERAN
VETERAN

Mesajde googlefun » 11 Mai 2014, 22:48

Si dupa ce te-ai vazut cu cardul in mana ...profita ! Inscrie-te pe niste site-uri serioase unde accesul minorilor este strict interzis si ideea de videochat nu e compromisa iremediabil . :lol:
Ca si in lupta impotriva incalzirii globale , de fiecare dintre noi depinde ca si generatiile viitoare sa poata respira/trai pe o planeta verde, curata . Dupa ce iei cardul , treci pe alte site-uri responsabile !
Peste ani vei fi mandra ca ai contribuit si tu la stoparea flagelului + ca ideea de a proteja minorii i-ti va aduce satisfactii morale de netagaduit .
Multe succesuri, dar nu acolo :P
googlefun
VETERAN
VETERAN

Mesajde skittu » 12 Mai 2014, 12:50

Va multumumesc frumos! Am facut asta! cardul ar trb sa-mi ajunga luna urmatoare la inceput! Mai am o intrebare.. Cardul nu e facut pe numele meu, iar pers nu este in tara! trebuie ceva semnat de ea ?
skittu

Mesajde skittu » 12 Mai 2014, 12:56

Eu pot lucra pana imi ajunge cardul? adica sa-mi strang mai multi bani si atunci cand ajunge sa-i bag in cont ? sau trebuie neaparat atunci cand am cardul.. ? Va multumesc frumos ca ma ajutati!! :)
skittu

Mesajde IsaGlamChat » 12 Mai 2014, 13:56

skittu scrie:Eu pot lucra pana imi ajunge cardul? adica sa-mi strang mai multi bani si atunci cand ajunge sa-i bag in cont ? sau trebuie neaparat atunci cand am cardul.. ? Va multumesc frumos ca ma ajutati!! :)

Poti lucra linistita pana-ti vine cardul.Cardul vine la adresa din buletin in cutia postala deci nu trebuie sa semnezi nimic,deschizi plicul si voila:))
IsaGlamChat
VETERAN
VETERAN

Mesajde bubulyna12 » 26 Mai 2014, 14:51

Hey! Am citit pe aici si am observat ca dupa ce imi transfer banii din site pe card trebuie sa primesc un mail prin care sa aleg metoda,daca sa intre in 2-3 zile sau in 2 ore! dar eu nu primesc nicun mail! Ce ar trb sa fac ? Care este limita de transfer ? Ma gandesc ca am transferat prea putin si ar trb mai mult .. habar n-am ajutati-ma! :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:
bubulyna12

Mesajde mike2414 » 26 Mai 2014, 16:11

bubulyna12 scrie:Hey! Am citit pe aici si am observat ca dupa ce imi transfer banii din site pe card trebuie sa primesc un mail prin care sa aleg metoda,daca sa intre in 2-3 zile sau in 2 ore! dar eu nu primesc nicun mail! Ce ar trb sa fac ? Care este limita de transfer ? Ma gandesc ca am transferat prea putin si ar trb mai mult .. habar n-am ajutati-ma! :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

Nu ai cum sa nu primesti acel e-mail... este un automatism din partea payoneer, de fiecare data cand iti intra bani pe card vei primi un email pe adresa de pe care ai facut cardul in care vei fi pusa sa alegi intre a plati 2$ pentru ca bani sa se incarce in 2 zile sau 5$ pentru ca bani sa se incarce imediat ( este strict alegerea ta , daca nu ai nevoie urgent de bani si vrei sa si economisesti 3$ poti alege prima varianta daca nu pur si simplu o alegi pe a doua). Limita de transfer este stabilita de fiecare site de la care primesti bani pe card. De obicei limita este 100$ pentru site-uri mari gen lj si 50$ in cazul Chaturbate. Probabil tu nu ai atins limita de transfer drept urmare siteul nu tia virat banii, bani care se vor reporta pentru perioada urmatoare :)
mike2414
User Junior
User Junior

Mesajde ArielaSweet » 26 Sep 2016, 21:49

buna mi sa banat contul am transferat banii credeti ca o sa mai intre sau o sa ii pierd??
ArielaSweet

Mesajde eldiablo » 27 Sep 2016, 01:56

Depinde de motivul pt care ai primit ban , cel mai indicat ar fi sa le trimiti un mail
eldiablo
User Activ
User Activ

Mesajde Iuliana90 » 19 Oct 2016, 21:41

Contacteaza site-ul si intreabai motivul banarii contului + poti sa intrebi daca banii ii vei mai primii.
Succes.
Iuliana90

Înapoi la Despre video chat - discutii generale

• { RELATED_TOPICS }
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj